Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Chcieliśmy odejść od spektakularności. Żeby ten festiwal nie ociekał złotem, cekinami, kolorami, bo nie jest na to czas. Trzeba skupić się na myśli i człowieku, a nie epatować widza „bawmy się, bawmy się dalej” – tłumaczy jeden z kuratorów 25. Konfrontacji Teatralnych. Jutro rozpoczyna się największy lubelski festiwal teatralny
Najpierw są telefony i miłe SMS-y. Kuszenie obietnicą darmowych wakacji i drogimi prezentami. Trzeba tylko przyjść na prezentację. – Jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś czegoś nie kupił – opowiada częsta uczestniczka takich spotkań.
- Będziemy tworzyć program laboratorium teatralnego dla młodych aktorów, ale też dla amatorów. Po drugie będziemy pielgrzymować z teatrem w region – mówi o projekcie Przestrzenie Sztuki Rafał Koziński, Dyrektor Programowy i Artystyczny Centrum Kultury w Lublinie.
Pandemia koronowirusa spowodowała niespotykane dotąd zainteresowanie własnym ogródkiem działkowym. Wiosną w zarządach poszczególnych Rodzinnych Ogrodach Działkowych nie przestawały dzwonić telefony, a swoich amatorów znajdywały nawet najbardziej zaniedbane działki.
W kolorowych ciuchach amerykańskiej nastolatki, z łyżwami na szyi, znudzona czeka na mrozie na swojego ojca. Zapomniał, że się umówili. Podobnie jak zapomniał o tym, że Kim dziś kończy 16 lat. Miał prawo – dziewczyna o wyglądzie staruszki miała tego wieku nigdy nie dożyć. Tak zaczyna się sztuka Kimberly Akimbo, której polska prapremiera w weekend w Teatrze Starym.
Katowice, Kielce, Łódź, Olsztyn, Łódź, Rzeszów, Zielona Góra i Lublin – siedem miast i osiem nowych ośrodków teatru i tańca. W Lublinie – konkretnie w Centrum Kultury – takie ośrodki będą dwa.
Po pierwszej przyszedł czas na drugą. Twórcy festiwalu Utajone miasto/Otwarte miasto ponownie wychodzą na ulice ze sztuką.
Na spotkanie w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie poszła zwabiona obietnicą otrzymania „voucherów wczasowych”. Wyszła stamtąd ze stertą niepotrzebnego sprzętu AGD i kredytem na prawie 15 tys. zł
– Dąb zasadzony w 1946 roku przez Lucjana Ważnego, syna ówczesnego właściciela tego miejsca – możemy przeczytać na pamiątkowym kamieniu, który od kilku dni leży przed dębem rosnącym między pasami dwupasmówki przecinającej dzielnicę Czuby. A drukowanymi literami adnotacja: „Skarb Kultury Przestrzeni 2019”.
Cel: opowiedzieć o obecnym obliczu kultury żydowskiej. Idea: wypełnić pustkę po dawnej dzielnicy żydowskiej. To główne założenia Lubliner Festiwal. Pierwsza edycja wydarzenia zacznie się we wtorek.