Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka kasperska

Lista artykułów:

Dynamika rozwoju systemów produkcyjnych wzmogła zapotrzebowanie kadrowe właśnie w zakresie robotyki, zatem nasi przyszli absolwenci nie będą musieli obawiać się o swoją zawodową przyszłość – mówi Tomasz Kosicki
Magazyn

Fantastyka, robotyka i przyszłość. W Lublinie będą szkolić techników robotyków

Na rynku brakuje ludzi posiadających kompetencje do wprowadzania i wykorzystywania robotyki na potrzeby przemysłu. Żeby fabryki mogły dziś sprawnie funkcjonować i nadążać za zmieniającymi się wymaganiami rynku, muszą być elastyczne i szybko dostosowywać się do zmian – Rozmowa z Tomaszem Kosickim, nauczycielem robotyki z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie.

Zmiany na listach lektur. Mania i Lolek zamiast Kasi

Zmiany na listach lektur. Mania i Lolek zamiast Kasi

Ministerstwo zmieniło kanon lektur szkolnych, który obowiązywać będzie już za dwa tygodnie. Na facebookowej grupie skupiającej nauczycieli trwa dyskusja o tym, w jaki sposób omawiać nowe teksty z uczniami.

Lublin. Galeria handlowa wprowadza płatne parkowanie. Koniec z dzikim hubem przesiadkowym

Lublin. Galeria handlowa wprowadza płatne parkowanie. Koniec z dzikim hubem przesiadkowym

W najbliższych dniach zaczną działać parkomaty przy Galerii Olimp. Pobór opłat, zdaniem właścicieli obiektu jest potrzebny, żeby klienci przyjeżdżający na szybkie zakupy nie mieli problemów ze znalezieniem wolnego miejsca. Teraz taki problem jest.

Tak naprawdę to tylko pianino wie, ile łez nad nim wylałem. Początkowo nauka była zniechęcająca, szczególnie trudniejszych utworów, które wymagały innego niż zwykle, czasami bolesnego ustawienia ręki. I ciągłe powtórz, jeszcze raz... Żeby w końcu wyszło... – mówi Emil Wójcik
Magazyn

Krew, pot i łzy, żeby normalnie żyć. Niepełnosprawny Emil zagrał swój recital dyplomowy

Emil Wójcik zagrał swój recital dyplomowy kończący naukę w lubelskiej Szkole Muzycznej im. H Wieniawskiego. Nic wielkiego? Wręcz przeciwnie. To gigantyczne zwycięstwo mężczyzny oraz jego rodziców w walce z niepełnosprawnością.

Przemysław Czarnek

Nowy pomysł Przemysława Czarnka na szkolne wycieczki. Płaci i wymaga

Resort edukacji zamierza dopłacać szkołom… do wycieczek z uczniami. Ale pod warunkiem, że będą odwiedzać miejsca wskazane przez ministerstwo.

– Szukamy wszystkiego do szkoły, chociaż nie nastawiamy się na to, że zeszyty i długopisy będą wykorzystywane w klasach. Liczymy się z tym, że w tym roku znowu czeka nas zdalna praca w domu lub nauczanie hybrydowe – mówi pani Monika
galeria

Zaczyna się pakowanie tornistra. "Dzieci nie nastawiają się na to, że długo pochodzą do szkoły"

Coraz większe zainteresowanie stoiskami z przyborami szkolnymi w hipermarketach. W tym roku, inaczej niż w latach ubiegłych, dzieci nie toczą walki o drogie zeszyty z wyjątkowymi okładkami. Nawet one nie wierzą, że w szkolnych ławkach uda im się spędzić dłużej niż kilka tygodni

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że dekarze zarabiają średnio 4060 zł.

W budowlance dobrze się zarabia. Dostaje się takie same pieniądze jak na zachodzie Europy?

Tuż przed kończącą się właśnie rekrutacją do szkół ponadpodstawowych dyrektorzy techników i szkół branżowych kusili chętnych uczniów wizją wysokich zarobków i braku problemów ze znalezieniem pracy po zakończeniu kierunków budowlanych. Sprawdzamy, czy tak jest faktycznie

1 września: w maseczkach, ale w szkolnych ławkach
Magazyn

1 września: w maseczkach, ale w szkolnych ławkach

Dystans, dezynfekcja, maseczki i szczepienia – tak w skrócie wyglądać mają zasady obowiązujące w szkołach od września.

Maj 2021, Szymon Pietrasiewicz (pierwszy w lewej) podczas spotkania ze zwolennikami budowy nowego stadionu żużlowego

Pietrasiewicz non grata. Krytyk ratuszowej polityki stracił pracę w miejskim Centrum Kultury

Prawdziwymi powodami mojego zwolnienia jest zaangażowanie w obronę przed zabudową Górek Czechowskich i sprzeciw wobec budowy nowego stadionu żużlowego – mówi Szymon Pietrasiewicz, zwolniony właśnie z Centrum Kultury w Lublinie. – Były zastrzeżenia do pracy, a poglądy można mieć różne – ripostuje szef miejskiej instytucji.

Zdecydowana większość naszych rozmówców jako najbardziej prawdopodobny termin powrotu do nauki przed komputerami wskazuje połowę października

We wrześniu do szkoły. W październiku na zdalne?

Niespełna miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego znamy zasady, na jakich uczniowie mają wrócić do szkół 1 września. Nauczyciele nie mają jednak złudzeń, że mimo reżimowych zasad sanitarnych nie uda się ominąć zdalnej nauki.