Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
ROZMOWA z Bartłomiejem Czarnomskim, właścicielem pubu U Fotografa w Lublinie i Browaru Zakładowego w Poniatowej
Kocia kawiarnia Mrau Cafe z ul. Okopowej potrzebuje wsparcia. W związku z pandemią goście nie mogą jej odwiedzać, by cieszyć się smacznym deserem i towarzystwem zwierząt. Koty z ich potrzebami zostały.
Setki wieszaków, sklepowe półki, piec do pizzy, przyczepa gastronomiczna, części samochodowe, olbrzymie puszki z pulpą pomidorową – te i setki innych podobnych przedmiotów kupić można po okazyjnych cenach w internecie. Zwiększająca się z każdym dniem liczba podobnych ofert to dowód na to, jak umiera biznes.
W przyszłym roku restauracje będą masowo upadać – prognozuje Jacek Jakubczak, prezes Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy. Restauracje szukają ratunku w nowych pomysłach na działalność. Są takie, które zamiast na obiad zapraszają… do pracy.
Przeciążeni nauką, z bolącymi kręgosłupami i oczami, zestresowani obecnością rodziców w trakcie zdalnych lekcji – to obraz ósmoklasistów z województwa lubelskiego. Lepiej e-naukę ocenia młodszy rocznik, a gorzej ci, którzy szykują się do egzaminów.
Kaletnicy, szewcy, zegarmistrze – to tylko niektórzy rzemieślnicy, których epidemia pozbawiła normalnych możliwości funkcjonowania. Pomóc w przetrwaniu mogą im tylko wierni klienci. Ci skrzykują się w internecie
Kalendarzyk, obrusik, kocyk, puzzle, słodycze, herbata – to przedmioty, na które czekają podopieczni DPS-ów. W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa ich święta będą wyjątkowo smutne. Wspólnie możemy jednak sprawić, że uśmiechną się chociaż na chwilę.
Z Karoliną Pikułą, właścicielką księgarnio-kawiarni Między Słowami w Lublinie rozmawiamy o akcji „Książka na telefon” i o tym, jak zareagowali na nią czytelnicy
Mniej lektur obowiązkowych z języka polskiego, mniej zadań z matematyki i łatwiejsze teksty z języków obcych – tak wyglądać ma tegoroczny egzamin ósmoklasisty i matury.
"W nowej rzeczywistości, która dzieje się od marca brakuje mi targów książki, spotkań w bibliotekach i tych wszystkich miejsc, które były przestrzenią bezpośrednich kontaktów z czytelnikami". Rozmowa z Moniką Śliwińską, dziennikarką i redaktorką pracująca w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, autorką książki „Panny z Wesela”.