Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Szwedzki stół, a przy nim Polacy, Ukraińcy i... Hiszpanie. Opowieści o historii dawnego, wielokulturowego Zamościa, ale też jego dziejach najnowszych, pisanych w związku z wojną w Ukrainie. Tak wyglądać ma Zamojska Majówka 2022. Właśnie się rozpoczęła.
To nie był pierwszy transport i na pewno nie ostatni. Ale konwój z darami dla Ukrainy, który w sobotę dotarł z Francji do Zamościa był wyjątkowy. Wartość przekazanej pomocy to ok. 200 tys. euro.
Matura jeszcze się nie zaczęła, a on już ma 100 procent punktów z sześciu przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Pierwszy indeks na studia zdobył jako... gimnazjalista. Teraz może studiować, co tylko chce, na dowolnie wybranej uczelni w Polsce. Do egzaminu dojrzałości musi jednak podejść. Tyle, że napisze jedynie podstawę z języka polskiego i angielskiego.
Zamojscy radni mogą być zmuszeni do ponownego rozpatrzenia wniosku firmy, która chce stawiać czteropiętrowy blok przy ul. Wyszyńskiego. Sąd unieważnił właśnie uchwałę odmawiającą spółce PR-BUD Development zgody na budowę w trybie ustawy „lex deweloper”.
Nie będzie aż tak hucznie, jak bywało, ale miasto szykuje się do majówki. – Program wydarzeń zaplanowanych na te kilka dni został pomyślany tak, by działać kojąco na naszych mieszkańców, ich gości z Ukrainy i turystów, którzy nas odwiedzą – słyszymy w magistracie.
Czwartek to ostatni dzień funkcjonowania punktu recepcyjnego w Zamościu. O jego likwidację wnioskowało miasto, a wojewoda się zgodził. 7 maja zniknie kolejne takie miejsce – w gminie Mircze.
Trzy zabytkowe obiekty w Zamościu będą mogły w najbliższym czasie zostać wyremontowane dzięki wsparciu miasta.
Tylko w ostatnim czasie Zakład Karny w Hrubieszowie podpisał umowy z trzema nowymi firmami, które zatrudnią u siebie skazanych. Korzyści z tego mają i pracodawcy, i pracownicy, choć nie wszyscy za wykonywane zadania dostają pieniądze.
70-latek spod Biłgoraja do dziś nie może pogodzić się z krzywdzącą dla niego decyzją sądu. Ten uznał go winnym za potrącenie pijanego, który wtargnął na drogę poza przejściem dla pieszych. – Padłem ofiarą systemu – mówi skazany.
Mieszkańcy Żabna w gminie Turobin nie chcą u siebie biogazowni. I mają żal do urzędników, którzy najpierw cofnęli pozwolenie na budowę, a później uznali je za ważne. Członkowie komitetu protestacyjnego zapowiadają, że będą walczyć do skutku. Właśnie zaskarżyli decyzję wojewody.