Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Anna Szewc

Podpis:

Anna Szewc, ak, oprac. ak

Adres e-mail:

anna.szewc@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Wiadomo na pewno, że gokarty będą mogły jeździć po tych alejkach. Gdzie powstaną ich wypożyczalnie? Na razie nie ma pewności

Zamość. Nie chcą wpuścić dzieci w gokartach do parku

Można rozłożyć kocyk na trawce. Nie ma zakazu wstępu dla rowerzystów. Jest też możliwość w wyznaczonym rewirze pojeździć po alejkach na deskorolce. Ale bardzo popularne wśród dzieci rowerowe gokarty do Parku Miejskiego w Zamościu wjeżdżać nie mają prawa.

Biletów wstępu na koncert nie było, ale widzowie mogli wesprzeć finansowo potrzebujących z Ukrainy za pośrednictwem fundacji Leny Grochowskiej.
galeria

Zamość. Oda do radości zabrzmiała dla Ukrainy

Monumentalne dzieło L. van Beethovena „IX Symfonia d-moll op. 125” z "Odą do radości" wykonali w niedzielę w Zamościu artyści Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Koncert zatytułowany był „Z nadzieją na lepsze dni. Solidarni z Ukrainą”.

Silna grupa stypendystów z I LO. W szkole wierzą, że to wyróżnienie jest dopiero zapowiedzią dalszych sukcesów młodzieży.

Ojciec był dyrektorem szkoły przez ponad 20 lat. Jego syn funduje teraz stypendia uczniom

Pieniądze nie są wielkie, ale też nie najważniejsze. Liczy się prestiż i fakt, że talenty i ciężka praca młodzieży są doceniane. Kolejny rok z rzędu uczniowie I LO w Zamościu otrzymali stypendia im. Bolesława Hassa. Funduje je Bogusław Hass, prezes firmy Betasoap, syn wieloletniego dyrektora szkoły.

Pawilon z końca lat 80. okres świetności ma już dawno za sobą.
galeria

Kiedyś kupował tu cały Zamość. DH Łukasz do rozbiórki?

Jego otwarcie było wielkim wydarzeniem. Wyburzenie i postawienie bloku w miejscu Domu Handlowego Łukasz przy ul. Piłsudskiego w Zamościu również nie przeszłoby bez echa. A taki jest plan.

Oleksandra przyjechała do Lipska z mamą i maleńkim synkiem. Nigdzie stąd nie zamierza wyjeżdżać. Czeka, aż skończy się wojna
Magazyn

Z dziećmi uciekły przed wojną. Zamieszkały w Centrum Geoturystycznym koło Zamościa

Nie były skazane na długą tułaczkę. Mają schronienie i wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania. Ukraińskie kobiety, które zamieszkały w Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesie niedaleko Zamościa żyją w naprawdę komfortowych warunkach. Czego im brakuje? Pokoju na Ukrainie i możliwości powrotu do domu. Ale póki co muszą uczyć się życia w Polsce.

Nie brakuje produktów i rąk do pracy. Za gotowanie w Krasnymstawie wzięły się zarówno panie, jak i panowie. W menu jest mnóstwo pozycji.

Pierogi, kopytka, kotlety, bigos, szarlotka. Seniorzy karmią uchodźców

Pierogi liczą na tysiące sztuk, a kopytka na dziesiątki kilogramów. Robili też kotlety, naleśniki, bigos, gotowali zupy, wekowali mięso w słoikach i piekli ciasta. Seniorzy z Krasnegostawu od trzech tygodniu regularnie przygotowują posiłki dla uchodźców. I nie mają zamiaru przestać.

Uczestnicy konferencji zorganizowanej z okazji 480. rocznicy urodzin założyciela Zamościa pod jego pomnikiem złożyli wiązanki kwiatów.
zdjęcia
galeria

Rocznica urodzin Hetmana Jana Zamoyskiego

480 lat temu, 19 marca 1542 roku na świat przyszedł Jan Zamoyski, późniejszy kanclerz i hetman wielki koronny, założyciel Zamościa i Akademii Zamojskiej. Rocznicę jego urodzin uczczono konferencją naukową.

Urna z prochami Witolda Paszta została umieszczona w grobowcu ozdobionym wielkim głazem. W to samo miejsce przeniesiono też prochy ukochanej żony artysty - Marty, która zmarła przed kilkoma laty.

Zamość pożegnał Witolda Paszta. Prochy artysty spoczęły na cmentarzu komunalnym

Bez telewizyjnych kamer i błysku fleszy, kameralnie, ale w bardzo licznym gronie pożegnano w piątek Witolda Paszta. Artysta spoczął na cmentarzu komunalnym w rodzinnym Zamościu.

Nowi ukraińscy znajomi Oli: rodzina osób niedosłyszących, pięciosobowa rodzina z Irpienia i samotna starsza pani.

Pamiętnik Ukrainki. Pokój wam, jestem z Ukrainy

Po kilku dniach przerwy Ola Lebedenko przesłała nam kolejną część swego pamiętnika. Co słychać u uchodźczyni, która uciekła ze Lwowa, przejechała przez Hrubieszów, Lublin oraz Wrocław i zamieszkała w pensjonacie Stara Morawa?

Rodzina ze Skierbieszowa doczekała się nowego domu.
Zdjęcia
galeria

Przed i po remoncie. Tak się zmienił ich dom po wizycie ekipy programu „Nasz nowy dom”

Biedę, brak pracy, chorobę dziecka, problem alkoholowy, ale też miłość dostrzegła ekipa programu „Nasz nowy dom” w rodzinie państwa Jeleniów ze Skierbieszowa w powiecie zamojskim. I dlatego zapadła decyzja o przebudowie i wyposażeniu ich domu.