Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Demonstrację przeciw planom budowy szybkiej kolei zapowiadają na piątek mieszkańcy Krasnegostawu. Przez miasto ma przebiegać jedna z linii do Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli nowego lotniska planowanego pod Warszawą.
Do końca lipca gotowy ma być projekt przebudowy głównej alei parku Rury na dnie wąwozu między osiedlami LSM a Czubami. Dokumentacja powinna uwzględniać m.in. wykonanie odrębnej drogi dla rowerzystów. Kiedy można się spodziewać budowy?
O pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego przy ul. Choiny wystąpił do Urzędu Miasta jeden z lubelskich deweloperów. Jego budowa mogłaby ruszyć jesienią. Ma to być zalążek nowego osiedla, na którego powstanie zgodziła się Rada Miasta.
Nowy przystanek kolejowy ma powstać w podlubelskich Łagiewnikach, co ułatwi m.in. dostęp do plaży nad Ciemięgą. Kolej ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przystanku. Zamierza też przebudować perony w Kraśniku oraz Zamościu.
W tym roku już od 16 czerwca mają obowiązywać wakacyjne rozkłady, niektóre linie znikną z ulic. Znacznie pogorszy się dojazd do Mełgwi, wzmocniona ma być natomiast obsługa zalewu.
Władze Świdnika zamawiają halę pneumatyczną, którą od jesieni do wiosny przykrywane ma być boisko piłkarskie przy ul. Sportowej. Burmistrz ogłosił już przetarg obejmujący wykonanie hali z niezbędnymi urządzeniami i budowlami towarzyszącymi.
Więcej niż spodziewał się Ratusz może kosztować przebudowa stołówki w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Plażowej. Okazało się po to po otwarciu ofert od firm zainteresowanych takim kontraktem. Remont jest nieunikniony, domaga się go sanepid.
Najpóźniej jesienią zmieni się właściciel Ośrodka Wypoczynkowego „Kropelka” w Białce (gmina Dębowa Kłoda). Po wielu latach prób lubelskim wodociągom udało się znaleźć kupca na teren z domkami wczasowymi i budynkiem noclegowym.
Wysiała się sama, pachniała kwiatami, brzęczała pszczołami... aż przyjechał ciągnik i wszystko skosił. – Czy tak należy traktować dzikie łąki? – pyta nasz Czytelnik. – Prosili o to mieszkańcy – mówią urzędnicy i obiecują na razie nie kosić tego miejsca
Na łeb, na szyję spada sprzedaż mieszkań w Lublinie. Najbardziej, bo aż o dwie trzecie, na rynku pierwotnym. Deweloperzy nie mogą być już pewni, że wszystkie planowane przez nich inwestycje opłaci się zacząć, tym bardziej że koszty budowy gwałtownie rosną.