Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pod znakiem zapytania stanęła planowana przez miasto budowa ul. Bliskiej i Skowronkowej. Firmy, które stanęły do przetargu na wykonanie tych ulic, zażyczyły sobie o wiele więcej pieniędzy niż spodziewał się Ratusz
To czarny piątek dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Już wiadomo, że spółkę czekają drakońskie podwyżki cen prądu potrzebnego np. trolejbusom. Wkrótce czeka to również inne miejskie jednostki, odpowiedzialne m.in. za oświetlenie ulic
Nawet 500 tys. złotych kary może grozić firmie, która – według konserwatora zabytków – rozebrała zbyt dużą część kamienicy przy ul. Niecałej 20. Za niecały tydzień przeprowadzona ma być wizja lokalna, potem może zapaść decyzja o karze finansowej.
Na przyjęcie zakazów i nakazów dotyczących zasad umieszczania w przestrzeni publicznej tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń czy elementów małej architektury decyduje się coraz więcej polskich samorządów. Procedury zwykle trwają latami. W Chełmie działania w tym kierunku rozpoczęto 7 lat temu. Ale w końcu powstał i od zeszłego tygodnia mieszkańcy mogą składać do niego uwagi.
W martwym punkcie utknął plan budowy setek niskoczynszowych mieszkań w Lublinie. Obiecywał je kilka miesięcy temu prezydent wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Wciąż nie ma gruntów pod bloki oraz spółki, która miała je stawiać.
Władze miasta nie rezygnują z umożliwienia budowy bloków przy ul. Roztocze. W piątek ogłosiły już trzeci projekt planu zagospodarowania tego miejsca. Od wcześniejszej wersji różni się on – na większości terenu – mniejszą wysokością dozwolonej zabudowy.
Miasto zamawia ozdobne rośliny do wiszących donic i ulicznych kwietników. Mają się one pojawić na ulicach w drugiej połowie maja i zostać z nami do końca października
Pierwszy projekt poprawiano, by ocalić drzewo skazane na wycinkę. Drugi również okazał się problematyczny, więc trzeba było rozebrać część tego, co zbudowano. Wykonawca pracujący na zlecenie miasta opracował kolejną, trzecią wersję projektu.
Trzy firmy chcą projektować dla miasta nowy stadion żużlowy na części terenu po klubie jeździeckim. Projekt powinien być gotowy w półtora roku od zawarcia umowy z firmą, która wygra kontrakt. Sama budowa może trwać ponad dwa lata.
Kilka dni spędzi w Lublinie kanadyjska ekipa kręcąca film historyczny z akcją osadzoną w poprzednim stuleciu. Zagraniczna produkcja została dofinansowana przez władze Lublina, które widzą w tym kolejną szansę na promocję miasta