Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Powieść „Tecumseh” zmarłego w ubiegłym roku chełmskiego pisarza i ojca polskiej powieści indiańskiej Longina Jana Okonia została włączona do kanonu lektur szkolnych. Jednocześnie z listy uzupełniającej kanon usunięto powieść „Winnetou” Karola Maya.
Czy kolejny lokalny działacz lewicy zmieni barwy? – pytają włodawscy politycy o ostatnią aktywność burmistrza tego miasta Wiesława Muszyńskiego. On sam deklaruje współpracę z wszystkimi politykami, którzy mogą w jakiś sposób pomóc miastu.
Nasze województwo ma coraz mniej mieszkańców. W ubiegłym roku liczba ludności zmniejszyła się o kilkanaście tysięcy. Ale to tylko statystyki, bo problem jest jeszcze poważniejszy. – Po analizie deklaracji śmieciowych okazało się, że brakuje nam około 900 mieszkańców – mówi wójt jednej z lubelskich gmin
Już przed ukazaniem się książki docierały do mnie opinie, że po co o tym pisać i że to szkalowanie Polaków. Tymczasem ja bazowałem na relacjach świadków, dokumentach i naukowych opracowaniach. Rozmowa z reporterem Rafałem Hetmanem, autorem książki „Izbica, Izbica”.
W ramach podziału pieniędzy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jedyne w województwie trzy powiaty nie otrzymały ani złotówki. W żadnym z nich u sterów nie jest PiS. Starosta włodawski, parczewski i hrubieszowski nie kryją rozgoryczenia
Poleski Wóz Tradycji, Języki pogranicza i XXII Festiwal Trzech Kultur. To trzy projekty, na które Muzeum – Zespół Synagogalny otrzymało dofinansowanie.
Nie tylko prezydenci i burmistrzowie narzekają na podział rządowych pieniędzy dla samorządów. Oburzeni są też wójtowie i starostwie.
Pierwsza fala pandemii pozbawiła włodawianina Ariela Bedenaka, pracującego w Warszawie instruktora boksu i trenera personalnego, zawodowej racji bytu. Z tarapatów wyciągnęły go... alpaki.
Ponad 40 jaj, 2,5 kg maki, 3 kg masła i górę cukru oraz bakalii pochłonął wspólnymi siłami upieczony mazureki. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wereszczynianki z Wereszczyna (gm. Urszulin) zgłosiły swój mega wypiek do konkursu wielkanocnego pn. „Słodki mazurek”.
Na cmentarzu parafialnym w Wereszczynie (gm. Urszulin) przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków dokonali oficjalnego odbioru prac konserwatorskich przy zabytkowym grobowcu rodziny Czarnieckich. Prace zleciło miejscowe Stowarzyszenie Wereszczyński Gościniec.