Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rodzinna firma z Orchówka pod Włodawą jest bardziej znana na świecie niż w Polsce. Nawet mało kto w okolicy wie, że to jeden z dwóch najbardziej liczących się w międzynarodowej skali producentów odzieży dla miłośników paintball czy rugbystów.
W nowym Muzeum Byłego Obozu Zagłady dobiegają końca ostatnie prace wykończeniowe. Jednocześnie zaangażowana firma urządza stałą wystawę. Zwiedzający będą mogli ją obejrzeć prawdopodobnie już w końcu października.
Zrobiło się o tym głośno, jako że żona Sobiepana Marysieńka, późniejsza żona Jana III Sobieskiego, tuż po ślubie nakazała rozpędzić mężowi jego harem, Było to wówczas szeroko komentowane i opisywane – rozmowa z prof. dr hab. Waldemarem Bednarukiem, historykiem, prawnikiem i literatem z KUL.
W nowym Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze dobiegają końca ostatnie prace wykończeniowe. Jednocześnie zaangażowana firma urządza stałą wystawę.
Spektakle dla dzieci i dorosłych, różnego rodzaju warsztaty, koncerty i wystawy. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią fanów dorocznego, już 21 Festiwalu Trzech Kultur czeka wiele atrakcji i artystycznych wzruszeń.
Radni Sejmiku Wojewódzkiego w formie uchwały przemianowali drogę wojewódzką z Włodawy do Parczewa na powiatową. Starostowie dwóch zainteresowanych powiatów z tym się nie godzą i zamierzają dochodzić swoich racji w sądzie.
Dwie wystawy, konferencje naukowe, wydawnictwa, dziesiątki zebranych relacji, setki pozyskanych archiwalnych zdjęć: to efekt dwóch projektów Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie. W obu przypadkach stawką jest przywołanie społeczności żydowskiej, która w tym mieście przed wojną stanowiła większość
We Włodawie poza skromnym Pomnikiem Sapera nic już nie przypomina, że przez ponad 100 lat w jej bliskim sąsiedztwie, a potem w granicach, stacjonowało wojsko. Pogarnizonowe budynki z różnych epok zostały zaadoptowane na cywilne cele albo czekają na gospodarza z pomysłem na ich zagospodarowanie.
Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii na przełomie czerwca i lipca rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta. Zalała bądź podtopiła wiele działek i domków letniskowych. Wcześniej do podobnych sytuacji dochodziło jedynie podczas wiosennych roztopów.
Większą ilość pieniędzy z podatków dla samorządów, 5-procentowe dopłaty do emerytur strażaków, którzy w OSP przesłużyli co najmniej 10 lat. Między innymi takie obietnice złożył Rafał Trzaskowski, kandydata na Prezydenta RP, podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu gminy Urszulin.