Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Jerzy Kowalczyk

Lista artykułów:

W co gra radny Nowak?
WYBORY 2023

W co gra radny Nowak?

Gorąco wokół projektu politycznego radnego Marcina Nowaka z klubu Prezydenta Krzysztofa Żuka (PO). Czy zawarł on cichą umowę z PiS, kandydując do Senatu? Czy rzeczywiście tak bardzo osłabia kandydata paktu senackiego, mecenasa Jacka Trelę (Polska 2050), że Ratusz i politycy opozycji zwarli przeciwko niemu szyki?

Od lewej prorektor prof. dr. hab. n. med. Dorota Krasowska, rektor prof. dr. hab. n. med. Wojciech Załuska, prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak podczas przekazania kamer do telemedycyny na Ukrainę

Dziesiątki milionów dla Lubelskiej Unii Cyfrowej

Lubelska Unia Cyfrowa otrzymała grant na 25 mln zł dla trzech lubelskich uczelni: Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Politechniki Lubelskiej. - Można mieć marzenia, ale najważniejsze, żeby je realizować. Już przechodzimy do etapu realizacji – mówi prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, przewodniczący LUC, jednocześnie prorektor ds. Umiędzynarodowienia i Cyfryzacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Od lewej prof. Robert Rejdak, prof. Wojciech Załuska i prof. Andrij Zimenkovskij po podpisaniu porozumienia o współpracy

Telemedyczny most przerzucony do Lwowa

Wszechstronny rozwój telemedycyny Lublin – Lwów zapewni podpisane na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie porozumienie z przedstawicielami Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego. Na tę współpracę pozwolił grant pozyskany na inwestycje w zakresie aparatury naukowo-badawczej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Dawny pałac Chrzanowskich zostanie wyremontowany. Przy ul. Chmielnej powstanie Europejskie Centrum Innowacyjnych Terapii Schorzeń Plamki

Lublin. Okulistyka wchodzi na najwyższy poziom

Okulistyka lubelska pozyskała ok. 32 mln zł na remont dawnego pałacu Chrzanowskich przy ul. Chmielnej i stworzenie Europejskiego Centrum Innowacyjnych Terapii Schorzeń Plamki. Miesięcznie po remoncie na Chmielnej 1 będzie operowanych ponad 1000 pacjentów, zarówno dorosłych, jak dzieci i młodzieży

Jak nawozić z korzyścią dla roślin i portfela. Radzi ekspert

Jak nawozić z korzyścią dla roślin i portfela. Radzi ekspert

Czasami nie ma w ogóle potrzeby nawożenia w danym roku, albo można zastosować o połowę mniejsze dawki nawozów - Rozmowa z dr hab. Przemysławem Tkaczykiem, adiunktem w Katedrze Chemii Rolnej i Środowiskowej, zajmującym się doradztwem nawozowym, chemią rolną, jakością roślin.

Dr nauk biologicznych Małgorzata Gorzel

Nauka w służbie piękna. Specjalne warsztaty urodowe

Nowoczesna kosmetologia korzysta z zasobów różnych gałęzi nauki: biologii, anatomii, fizyki, chemii; wielu specjalistów się nią zajmuje – bo i lekarze, i farmaceuci, i chemicy, farmakolodzy, biolodzy molekularni, a nawet genetycy - Rozmowa z dr nauk biologicznych Małgorzatą Gorzel, profesorem AWP, prodziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.

Lublin. „Dla mnie teatr jest marzeniem". Jak zwykli amatorzy zostali wielkimi aktorami
magazyn

Lublin. „Dla mnie teatr jest marzeniem". Jak zwykli amatorzy zostali wielkimi aktorami

Dziś dają 249. przedstawienie: „Damy i huzary” Aleksandra Fredry. Komplet widzów już dawno zapewniony. Obsypany wieloma nagrodami Amatorski Teatr Towarzyski z Lublina tworzą z pozoru zwykli ludzie: nauczycielka, fryzjerka, menadżerka w dużej korporacji, policjant, księgowa, informatyk, urzędnicy, pracownicy administracji, studenci, ale przede wszystkim Dariusz Boruch, antreprener.

Rządowa kasa dla młodych. „Chcemy zwiększyć zaangażowanie młodzieży w życie publiczne”

Rządowa kasa dla młodych. „Chcemy zwiększyć zaangażowanie młodzieży w życie publiczne”

To jest pierwszy w historii Polski program, który jest przeznaczony oddolnej aktywności młodego pokolenia – rozmowa z Piotrem Mazurkiem, pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, który był gościem Kongresu Młodzi Mają Głos, zorganizowanego przez Lubelską Ligę Gier Miejskich. Zapowiedział on rozpoczęcie naboru do Funduszu Młodzieżowego, który da możliwość sięgania po pieniądze z budżetu państwa bardzo młodym ludziom.

Kiedy były rektor politechniki zakłada mundur. Po co robią to Piłsudczycy?
Magazyn
film

Kiedy były rektor politechniki zakłada mundur. Po co robią to Piłsudczycy?

W całej Polsce jest ich około 5000 osób, w okręgu lubelskim ok. 150. Na co dzień pełnią różne, często elitarne funkcje społeczne; są wybitnymi naukowcami, jak choćby prof. dr hab. inż. Piotr Kocejko, były rektor Politechniki Lubelskiej czy prof. dr hab. Andrzej Wysokiński, kierownik Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; czy też uznanymi samorządowcami, biznesmenami, lekarzami, prawnikami itd. Nie sposób wymienić wszystkich. Nawet w ich otoczeniu niewiele osób wie, że stanowią zwartą, umundurowaną grupę, z nadanymi stopniami wojskowymi. Łączy ich jedna idea...

prof. Bogdan Adamczyk
Magazyn

Polak Roku z Lublina. Odkrycia dokonał nachylając się nad studnią

Zanim w 1965 wybrano go „Polakiem Roku”, przez lata towarzyszył mu przewlekły stres, liczne upokorzenia i wstyd. Ale któregoś letniego dnia Bogdan Adamczyk nachylił się nad głęboką studnią w ogrodzie swoich rodziców.