Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Marcinem Kurzyną, prezesem lubelskiej firmy Helpful Hand, która rekrutuje pracowników do opieki nad osobami starszymi i świadczy usługi opiekuńcze.
To jest gaszenie pożaru – mówią lekarze o zaniedbaniach innych chorób z powodu trwającej ponad rok pandemii. Specjaliści walczą też z poważnymi skutkami COVID-19 u pacjentów, którzy chorowali nawet kilka miesięcy wcześniej.
Pracownicy Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie domagają się zaległych dodatków covidowych. Skarżą się, że od stycznia nie dostali ani złotówki, mimo że pracują z zakażonymi pacjentami. To nie pierwszy taki spór w jednej z największych lecznic w regionie.
Bezpłatne konsultacje medyczne po godzinach pracy przychodni, w weekendy i święta. Pomoc można otrzymać bez wychodzenia z domu korzystając z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu, którą właśnie uruchomił NFZ. Wystarczy zadzwonić pod numer 800 137 200.
Od 1 lipca drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 będzie można przyjąć w dowolnie wybranym miejscu. - To może doprowadzić do chaosu, a nawet zamykania niektórych punktów szczepień - obawiają się lekarze
– Nie mamy czasu, żeby czekać! – alarmują rozgoryczone pacjentki z rakiem piersi HER2 dodatnim. Walczą o utrzymanie refundacji leku, który ratuje im życie.
Rząd zachęca do szczepień przeciwko COVID-19 organizując wielką loterię z nagrodami. Tymczasem ci, którzy chcą się zaszczepić mają problem. – Jechałam 40 kilometrów do Lublina na darmo. Nikt mnie nie uprzedził, że szczepionki nie dojechały – irytuje się jedna z pacjentek.
Lubelskie Kuratorium Oświaty i szpital wojskowy w Lublinie chcą zachęcić uczniów z województwa lubelskiego do szczepień przeciwko COVID-19 i będą je wspólnie promować.
Tylko 35 proc. kobiet w województwie lubelskim zgłasza się na mammografię, która może zmniejszyć umieralność na raka piersi. NFZ zachęca do badań profilaktycznych w ramach specjalnej akcji z okazji dzisiejszego Dnia Matki
Ostatni pacjenci z COVID-19 wczoraj zostali wypisani ze szpitala w Parczewie. We wszystkich szpitalach w województwie lubelskim jest już ponad czterokrotnie mniej pacjentów z COVID-19 niż w szczycie trzeciej fali. Zmiany szykują się także w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin, gdzie wczoraj leczono zaledwie 12 osób