Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dynamika trzeciej fali jest znacznie większa niż drugiej – mówią lekarze o obecnej sytuacji pandemicznej. W szpitalach w województwie zaczyna brakować łóżek dla pacjentów z Covid-19. W ciągu kilku dni w całym regionie ma być dostępnych 200 dodatkowych miejsc.
Od soboty znowu zamknięta będzie większość sklepów w galeriach, baseny, teatry i kina. Najmłodsi uczniowie wrócą do zdalnej nauki. Takie decyzje ogłosił minister zdrowia. Zastrzegł też, że jeśli nie wyhamuje to trzeciej fali, wprowadzone będą kolejne restrykcje.
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie ma trzy nowe karetki. Będą wozić pacjentów z COVID-19.
– Nie wiem czy to szczepienie w ogóle się odbędzie – denerwuje się pani Bożena, seniorka z Lublina, która już 22 stycznia zarejestrowała się na szczepienie przeciwko Covid-19. Od półtora miesiąca nie może doczekać się na wyznaczenie terminu. To nie jedyny taki przypadek.
Na tę decyzję czekają dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni i ich rodziny, które ścigają się z czasem zbierając pieniądze na terapię za ponad 9 mln zł.
W ciągu zaledwie dwóch ostatnich dni liczba zajętych łóżek zakaźnych w województwie lubelskim wzrosła o 100. W kilku szpitalach powiatowych nie ma już wolnych miejsc dla pacjentów z Covid-19.
Prawdopodobnie już w środę, w szpitalu tymczasowym w Lublinie, będzie dostępnych kolejnych 28 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Leczy się tam już 44 chorych, w tym jeden pod respiratorem.
Trafia do nas coraz więcej pacjentów z powikłaniami po Covid-19, a potrzeby w tym zakresie będą jeszcze rosły. Widać już efekt trzeciej fali – przyznaje lekarka ze szpitala w Białej Podlaskiej.
Od wczoraj znów mogą działać zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Oblężenia na razie nie widać. Do uzdrowisk wpuszczane mogą być tylko osoby zaszczepione przeciw COVID-19 oraz te z negatywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.
Prof. Konrad Rejdak i prof. Krzysztof Tomasiewicz znaleźli się w gronie stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia. Ranking od 19 lat publikuje „Puls Medycyny”. Kandydaci byli oceniani m.in. pod kątem osiągnięć w 2020 roku i wpływów w środowisku.