Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Niebawem pierwsze apteki zaczną szczepić przeciwko COVID-19. Farmaceuci będą mogli podawać również inne szczepionki np. przeciwko grypie.
Rozmowy przy wspólnym stole i klimatyczny wieczór na Rynku w Kazimierzu Dolnym. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pierwszej otwartej kolacji dla mieszkańców. Organizatorzy zapowiadają już kolejne.
Wśród starszych pacjentów odsetek zaszczepionych jest znacznie wyższy, przez co wirus będzie miał do nich utrudniony „dostęp”. Wirus będzie się starał „przeżyć” i może więc silniej zaatakować młodszych, którzy do tej pory nawet jeśli chorowali, to najczęściej nie mieli objawów – Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie
Od poniedziałku przeciwko COVID-19 mogą szczepić się nastolatkowie powyżej 12. roku życia. Wolne terminy czekają, ale chętnych brakuje. - Dziwię się, że zainteresowanie w tej grupie wiekowej jest tak niskie - przyznaje dyrektor jednego ze szpitali w województwie lubelskim.
Filmy i koncerty w końcu na żywo. Do Kazimierza Dolnego wracają letnie festiwale. Jest też dobra wiadomość dla fanów muzyki klezmerskiej.
7-letni Szymon miał przejść w lubelskim szpitalu zabieg. Ale już dwukrotnie operacja była przekładana na inny termin. Rodzice nie rozumieją tej decyzji, zwłaszcza że jak mówią, przygotowania do zabiegu wiązały się dla chłopca z dużym stresem, który będzie musiał przejść jeszcze raz.
Rozmowa z Marcinem Kurzyną, prezesem lubelskiej firmy Helpful Hand, która rekrutuje pracowników do opieki nad osobami starszymi i świadczy usługi opiekuńcze.
To jest gaszenie pożaru – mówią lekarze o zaniedbaniach innych chorób z powodu trwającej ponad rok pandemii. Specjaliści walczą też z poważnymi skutkami COVID-19 u pacjentów, którzy chorowali nawet kilka miesięcy wcześniej.
Pracownicy Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie domagają się zaległych dodatków covidowych. Skarżą się, że od stycznia nie dostali ani złotówki, mimo że pracują z zakażonymi pacjentami. To nie pierwszy taki spór w jednej z największych lecznic w regionie.
Od 1 lipca drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 będzie można przyjąć w dowolnie wybranym miejscu. - To może doprowadzić do chaosu, a nawet zamykania niektórych punktów szczepień - obawiają się lekarze