Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna prus

Lista artykułów:

Zdjęcie ilustracyjne

Pielęgniarka z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej: "Następny może być każdy z nas"

– Mamy znacznie więcej pacjentów, m.in. ze względu na ograniczenia przyjęć planowych w innych placówkach. W związku z tym z dnia na dzień rosną automatycznie nasze potrzeby dotyczące środków ochrony osobistej – rozmowa z pielęgniarką, która pracuje w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Pracownicy SOR zajmują się m.in. wstępną segregacją pacjentów w namiocie przed budynkiem szpitala

Pielęgniarka z SOR: "Najgorsze dopiero przed nami"

Rozmowa z pielęgniarką, która pracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym szpitala wojewódzkiego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie

Już ponad 500 miejsc w izolatoriach na terenie województwa lubelskiego

Już ponad 500 miejsc w izolatoriach na terenie województwa lubelskiego

520 miejsc zostało już uruchomionych w izolatoriach na terenie województwa lubelskiego. W poniedziałek ma ich być 880, a do końca przyszłego tygodnia ok. tysiąca. Wtedy będzie działać już 15 izolatoriów.

„Oddział zakaźny” w Szpitalu Neuropsychiatrycznym już prawie gotowy
galeria

„Oddział zakaźny” w Szpitalu Neuropsychiatrycznym już prawie gotowy

Na początku przyszłego tygodnia w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie zacznie działać oddział dla pacjentów z nagłymi zaburzeniami psychicznymi i jednocześnie zakażonych koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia.

Pracownicy szpitali w Lublinie zakażeni koronawirusem. Wielu na kwarantannie

Pracownicy szpitali w Lublinie zakażeni koronawirusem. Wielu na kwarantannie

Już ponad 460 osób personelu medycznego w Polsce jest zakażonych koronawirusem, a ponad 4,5 tysiąca jest w kwarantannie. Mimo że są na pierwszej linii frontu, często muszą chronić się na własną rękę. Używają np. masek ochronnych zrobionych ze sprzętu do nurkowania

Nową metodę leczenia od kilku dni testują zakaźnicy ze szpitala przy Staszica w Lublinie
film

Lek na Covid-19 testowany w lubelskiej klinice działa. "Różnica w stanie zdrowia pacjentów jest kolosalna"

Dwóch pacjentów z Covid-19, którzy jeszcze we wtorek kwalifikowali się do podłączenia do respiratora jest już w dobrym stanie. To efekt nowej metody leczenia, którą od kilku dni testują zakaźnicy ze szpitala przy Staszica w Lublinie.

Wirusolog: Szczepionka na koronawirusa może być dostępna już w przyszłym roku
Magazyn

Wirusolog: Szczepionka na koronawirusa może być dostępna już w przyszłym roku

Naukowcy z całego świata ścigają się z czasem, żeby jak najszybciej stworzyć szczepionkę na koronawirusa. W USA trwają badania na ludziach – ochotnikach. - Trzeba przede wszystkim zbadać jak wygląda odporność na wirusa u ludzi, którzy już go „przechorowali”, a potem odwzorować to w szczepionce – tłumaczą specjaliści.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka
Wideo
film

Wojewoda lubelski: "Zbliżamy się do najtrudniejszej sytuacji". W okolicy świąt w Polsce może być około 20 tys. osób zakażonych

W województwie lubelskim jest blisko tysiąc łóżek na oddziałach zakaźnych i tyle samo w izolatoriach dla zakażonych pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji. – Jesteśmy przygotowani na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem – zapewnia wojewoda lubelski.

Klinika Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie, jako pierwsza w Polsce testuje nową terapię w leczeniu pacjentów, którzy najciężej przechodzą chorobę wywołaną koronawirusem

Szansa dla najbardziej chorych. Lubelska klinika zaczęła testy leku do walki z Covid-19

Lubelska klinika, jako pierwsza w kraju zaczęła testy leku, który ma pomóc pacjentom z najcięższym przebiegiem choroby wywołanej koronawirusem. U dwóch osób widać już pewną poprawę.

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelscy neurolodzy otrzymali ponad 26 mln zł na badania

Agencja Badań Medycznych przyznała grant lubelskim neurologom. Ponad 26 mln zł pójdzie na badania skuteczności kladrybiny w leczeniu miastenii, które prowadzi prof. Konrad Rejdak i jego zespół z lubelskiej kliniki. Terapia daje nadzieję pacjentom, którzy cierpią na tę nieuleczalną chorobę.