Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

MAREK KLIZA

Lista artykułów:

Podwyżki bez końca

Podwyżki bez końca

Pożegnanie z marką

Pożegnanie z marką

Masz jeszcze tylko kilka dni na przygotowanie się do nadejścia euro. Jeżeli nie chcesz stracić na wymianie, schowane w bieliźniarce marki i inne europejskie waluty zanieś do banku albo wymień w kantorze.

VAT na kratki

VAT na kratki

Inspektorzy urzędów kontroli skarbowej i policjanci kontrolują firmy, które zajmowały się przerabianiem aut osobowych na ciężarowe. Jak zawsze w działaniach fiskusa - chodzi o wyrwanie od podatników pieniędzy dla budżetu.

Prezenty tańsze o podatek

Prezenty tańsze o podatek

Gwiazdkowe upominki, które już za tydzień położysz dla bliskich pod choinką, mogą być nawet o 19 proc. tańsze. Wszystko dzięki uldze podatkowej na zakup przyrządów i pomocy naukowych.

Prezenty za kredyt

Prezenty za kredyt

W listopadzie, chcąc uniknąć \"podatku Belki”, z własnej nieprzymuszonej woli zanieśliśmy do banków nawet ostatnie zaskórniaki. A tu pieniądze by się przydały, wszak trzeba było kupić prezenty mikołajowe, w perspektywie są jeszcze gwiazdka, święta, sylwester, kilkoro popularnych solenizantów...

Podatkowa matematyka

Podatkowa matematyka

Chcąc uciec od podatku trzeba wpierw wiedzieć, ile można wydać, by zyskać maksymalnie dużo. Aby to obliczyć, trzeba wiedzieć, ile w tym roku już zarobiliśmy i ile jeszcze zarobimy.Przydadzą się do tego otrzymywane od pracodawcy \"paski”. Wyciągnijmy je z szuflady czy teczki - i do dzieła!

Trzy filary spokojnej starości

Trzy filary spokojnej starości

Udział w I filarze (ZUS) i II filarze systemu ubezpieczeń społecznych (otwarte fundusze emerytalne – OFE) nie gwarantuje uzyskania wyższej niż 50–60 proc. płacy otrzymywanej przez pracownika w czasie aktywności zawodowej.

Jak nie oddać fiskusowi naszych odsetek

Jak nie oddać fiskusowi naszych odsetek

Wyniki piątkowych prac sejmowej Komisji Finansów Publicznych wskazują, że w przyszłym roku nie unikniemy oprocentowania zysków od lokat kapitałowych, w tym i od lokat bankowych. Co zrobić, aby nie oddać fiskusowi należnych nam odsetek, a jeśli już będzie to konieczne – by oddać mu je jak najpóźniej?

Załatw sobie dużą ulgę budowlaną

Załatw sobie dużą ulgę budowlaną

Wpłacając jeszcze w tym roku ok. 20 proc. wartości mieszkania w spółdzielni nabywamy prawo do ulgi budowlanej. W takim przypadku będziemy mogli z niej korzystać przez kilka lat, niezależnie od tego czy rząd ją zlikwiduje czy też pozostawi. Jeśli nie mamy tak dużych pieniędzy, aby rozpocząć budowę zacznijmy oszczędzać w kasie mieszkaniowej.

Rodzina na czele

Rodzina na czele

18,091 proc. zarobiły średnio w ostatnich dwóch latach działające na polskim rynku otwarte fundusze emerytalne - poinformował w zeszłą środę Cezary Mech, prezes Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi (UNFE). Nie jest to wcale wynik rewelacyjny: inwestując samodzielnie swoje pieniądze, i to wcale nie w ryzykowne instrumenty finansowe dostępne na polskim rynku finansowym (np. akcje), ale w te bezpieczne (lokaty bankowe, obligacje skarbu państwa) można było w tym samym czasie zarobić znacznie, znacznie więcej, nawet przeszło 30 proc.