Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

MIłosz Bednarczyk

Lista artykułów:

 (Fot. Jacek Świerczyński)

Archeolodzy UMCS pokazali skarby znalezione w Czermnie

Archeolodzy lubelskiego UMCS po raz pierwszy pokazali w środę skarby, które znaleźli w trakcie badań Grodów Czerwieńskich w Czermnie w pow. tomaszowskim. Podobno precjoza są ubezpieczone aż na 2 mln euro.

Dr Krzysztof Kęcik z Politechniki Lubelskiej dostanie ponad 240 tys. zł na opracowanie układu autopa

Jak myszy reagują na viagrę? Miliony na badania dla naukowców z Lublina

12 pracowników naukowych uczelni i instytutów naukowych z naszego regionu dostanie ponad 2,5 mln zł. Ministerstwo Nauki sfinansuje badania m.in. wykrywania leków w miodzie czy reakcji myszy na viagrę.

Dzieci z tej grupy w lubelskim Przedszkolu nr 18 mogą, ale nie muszą, w przyszłym roku iść do szkoły

6-latki pójdą do szkoły dopiero od września 2014 roku

Wszystkie sześcioletnie dzieci pójdą do szkoły dopiero od września 2014 r., a nie – jak wcześniej zapowiadano – w przyszłym roku. Propozycję Ministerstwa Edukacji Narodowej właśnie przedstawiło lubelskie kuratorium.

Bilety na Euro 2012 będą dostępne od godz. 12 (archiwum)

Bilety na Euro 2012 - drugi etap. Zobacz, jak kupić bilet

Ruszyła druga, ostatnia już faza sprzedaży biletów na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Potrwa do końca lutego. Zobacz co zrobić, żeby mieć realne szanse na zdobycie biletu z drugiej puli.

Im mniej śniegu i mrozów tej zimy, tym większe szanse na dotrzymanie terminu zakończenia inwestycji

Ecotech-Complex: Tu będzie najlepszy rezonans w Polsce

Lada dzień ogłoszenie przetargu na jeden z najnowocześniejszych na świecie rezonansów dla kompleksu laboratoriów przy ul. Głębokiej. Na razie widać w tym miejscu jedynie głęboki wykop, ale za półtora roku będzie tu prawdziwy naukowy raj.

Prof. Mirosław Wendeker pokazuje elektrolizer, który pozwala wyprodukować wodór w domu. Wynalazek sk

Zamiast węgla i gazu? Wodór! Naukowcy z Lublina mają pomysł

Amerykanie, Japończycy i Niemcy pracują nad samochodami zasilanymi wodorem. Tymczasem, lubelscy naukowcy zbudowali pierwszy w Polsce system, który pozwoli ogrzać dom i zapewnić mu prąd właśnie przy pomocy wodoru.

Elvic, będzie napędzany 400-Watowym silnikiem elektrycznym umieszczonym (wizualizacja)
film

Studenci Politechniki konstruują auta przyszłości

Dwa supernowoczesne auta konstruują studenci Politechniki Lubelskiej. Naszpikowane technologią samochody będą małe, szybkie, a co najważniejsze tanie w eksploatacji.

Na tej wizualizacji jeszcze parking widać. To pierwszy budynek z lewej strony (Uniwersytet Przyrodni

Lublin: Nie będzie wielopoziomowego parkingu przy ul. Głębokiej

Uniwersytet Przyrodniczy na razie nie będzie budował wielopoziomowego parkingu przy ul. Głębokiej w Lublinie. Uczelnia wystartuje w konkursie po pieniądze jedynie na nową weterynarię. – Temat parkingu, który miał powstać obok, odkładamy – mówi kanclerz uczelni.

Prof. Mirosław Wendeker pokazuje elektrolizer, który pozwala wyprodukować wodór w domu. Więcej na te
film

Lubelscy naukowcy wodorem ogrzeją dom i zasilą go (wideo)

Amerykanie, Japończycy i Niemcy pracują nad samochodami zasilanymi wodorem. A lubelscy naukowcy zbudowali właśnie pierwszy w Polsce system, który dzięki wodorowi ogrzeje dom i zapewni mu prąd.

Skarb został ukryty w trakcie najazdu wojsk tatarskich na Grody Czerwieńskie w połowie XIII wieku. N

Czermno: Wykopali skarby z XIII wieku. Teraz muszą zainwestować w ochronę

Złocone srebro, kamienie szlachetne i inne kosztowności z XIII wieku - w Czermnie pod Tomaszowem archeolodzy z Lublina natrafili na prawdziwy skarb. Precjoza są tak kosztowne, że muzeum musi teraz zainwestować w ochronę.