Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Magdalena Bożko

Lista artykułów:

 (Dorota Awiorko-Klimek/ Archiwum)

Kontrole w lubelskich firmach: Nie wypłacili pracownikom 3 mln zł

2,5 tysiąca pracowników lubelskich firm nie otrzymało w tym roku wypłaty w terminie. To wyniki kontroli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie.

 (Jacek Świerczyński)

Strażacy z lotniska pokazali swój sprzęt (zdjęcia, wideo)

Baza przystosowana do pracy 24 godziny na dobę, sprzęt najwyższej jakości. We wtorek Port Lotniczy Lublin zaprezentował pracę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej

Podatnik zapomina, fiskus nigdy. Kary dla spóźnialskich

Podatnik zapomina, fiskus nigdy. Kary dla spóźnialskich

Najbardziej sumienni podatnicy mieszkają w Chełmie. W Puławach były cztery czarne owce. A w dwóch lubelskich urzędach skarbowych na podatników, którzy nie złożyli zeznań podatkowych w terminie nałożono dotąd 90 mandatów.

Pracodawca ma obowiązek dostarczać nieodpłatnie napoje podczas pracy w wysokiej temperaturze (Maciej

Wysyp skarg na pracę w upale. Co musi zapewnić pracodawca?

W ostatnich dniach wzrosła liczba skarg na trudne warunki pracy podczas wysokich temperatur. Pracownikom doskwiera przede wszystkim brak wody do picia.

Autorki książki o gen Petelickim

Petelicki. Ostatni taki generał

- Miałam wrażenie, że gen. Petelicki się miota, że czuje się niedoceniany, pomijany. Kiedy jednak dzwoniłam do niego kilka tygodni przed śmiercią wyciszył się, wycofał. Nie miał ochoty na rozmowy o GROM-ie, tłumaczył, że musi odpocząć, albo, że jest za granicą. Nie był sobą - mówi Dorota Kowalska, autorka książki o gen. Sławomirze Petelickim, który popełnił samobójstwo

Widok na miasteczko z werandy domu z Zemborzyc. (Dorota Awiorko-Klimek)

Przedwojenne klimaty w prowincjonalnym miasteczku w Muzeum Wsi Lubelskiej

Szkoła z Bobrownik, areszt z Samoklęsk, ratusz z Głuska. To tylko kilka z przeniesionych lub odtworzonych budowli w miasteczku prowincjonalnym z lat 30. XX wieku, które powstało w Muzeum Wsi Lubelskiej

Od lewej: Marek Wątorski i Marian Król z "Solidarności” oraz Michał Sieńko z Lubelskiego Centrum Gi

Lubelski Lipiec dla młodych: Program obchodów

Tegoroczne obchody Lubelskiego Lipca zostały przygotowane tak, by przybliżyć historyczne wydarzenia najmłodszemu pokoleniu.

 (Jacek Świerczyński)

Sprawdź, ile uzbierałeś na emeryturę

W naszym województwie informacje o stanie swoich kont otrzyma z ZUS ok. 700 tys. przyszłych emerytów. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, czy i ile składek odprowadza za nas pracodawca.

Akcja potrwa do 26 lipca. Wstęp bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: tel. 81 5317652

Lato z bankiem centralnym

Motywem przewodnim tegorocznego \"Lata z bankiem centralnym” będą losy polskiego denara od czasów Bolesława Chrobrego do Jana Kazimierza.

 ( Dorota Awiorko-Klimek)

Miasteczko w skansenie prawie gotowe, ale budynki wciąż stoją puste

Można je podziwiać z zewnątrz, ale do wnętrza budynków miasteczka prowincjonalnego z lat 30. ubiegłego wieku, odtworzonego w Muzeum Wsi Lubelskiej, zajrzymy dopiero po wakacjach.