Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

PAWEŁ BUCZKOWSKI

Lista artykułów:

Dr Grażyna Semczuk, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych

Zanim grypa zacznie szaleć w organizmie. Kto może się bezpłatnie zaszczepić?

Jako doświadczony doktor widziałam już bardzo różne przebiegi grypy. Od bardzo lekkich, po skrajnie ciężkie z poważnymi powikłaniami – rozmowa z dr Grażyną Semczuk, wojewódzkim konsultantem ds. chorób zakaźnych.

Tak ma wyglądać nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SarsCov-2

Lublin. Nowa część szpitala powstanie ekspresowo

Nowy oddział pulmonologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego powstanie przy ul. Herberta w Lublinie. Pieniądze dało Ministerstwo Zdrowia z funduszu na walkę z Covid-19

SOR w Łęcznej przyjmuje 15 tysięcy pacjentów rocznie. Za rok pomoc ma być udzielana szybciej i większej liczbie osób

Przyjmują 15 tys. pacjentów rocznie. SOR w Łęcznej będzie większy i lepszy

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łęcznej będzie większy. Dzięki temu lekarze mają szybciej udzielać pomocy pacjentom, albo przyjąć więcej osób w sytuacjach, gdy brakuje miejsc w lubelskich szpitalach.

Ciepła woda podgrzewa emocje spółdzielców. Duże podwyżki i duże różnice między osiedlami
Pierwsza strona

Ciepła woda podgrzewa emocje spółdzielców. Duże podwyżki i duże różnice między osiedlami

Jedna spółdzielnia, sąsiednie osiedla i różne ceny za podgrzanie wody, mimo że ciepło wszędzie dostarcza jedna firma. Spółdzielcy zachodzą w głowę skąd różnice i chociaż nowe stawki obowiązują zaledwie od 1 września, to już szykują się na kolejne duże podwyżki.

265 km/h na jednym kole. Zaczęło się od motorynki
Zdjęcia
galeria
film

265 km/h na jednym kole. Zaczęło się od motorynki

Był kaskaderem i konstruktorem, a teraz jest instruktorem jazdy motocyklem na jednym kole. W czwartek na lotnisku w Ułężu jechał w ten sposób z prędkością 265 kilometrów na godzinę.

Oskarżony Tomasz A. (po lewej) wczoraj przeprosił Dariusza Grudnia. Ale chwilę wcześniej nazwał go awanturnikiem i krzykaczem

Lublin. Przewodniczący przeprasza. I nadal obraża

Było oblewanie wodą i obrażanie – uczestnicy burzliwej sesji rady dzielnicy Kośminek po raz kolejny spotkali się wczoraj w sądzie. Tomasz A., dziś pełniący funkcję przewodniczącego rady dzielnicy, przeprosił Dariusza Grudnia. A chwilę wcześniej stwierdził, że to krzykacz i awanturnik.

Nauczycielskie protesty w Lublinie. 2019 rok

Z pierwszym dzwonkiem w szkołach protest nauczycieli. "Nas ewidentnie władza nie lubi"

Minister edukacji proponuje nauczycielom 9-procentową podwyżkę płac, a oni w odpowiedzi zapowiadają protest. – Pielęgniarki dostały po 1700 złotych podwyżki. Nas ewidentnie władza nie lubi – mówi lubelska nauczycielka.

Milczenie o wirusie nie powoduje, że go nie ma. A zniknęły leki i zachęty do szczepień
Magazyn

Milczenie o wirusie nie powoduje, że go nie ma. A zniknęły leki i zachęty do szczepień

Brak zaleceń profilaktycznych i zachęt do szczepienia – to obraz pandemii koronawirusa odkąd rząd ogłosił, że wirus jest już tak samo groźny jak grypa. Tymczasem z powodu Covid-19 wciąż w Polsce umierają ludzie. Medycy skarżą się nawet na brak leków, które wcześniej były łatwo dostępne.

Protest pielęgniarek w maju 2021 r.

Ile naprawdę zarabia pielęgniarka? Ma magistra, a jakby nie miała

Podwyżki miały być równe, ale w jednym szpitalu pielęgniarki dostały więcej, a w drugim mniej. Związkowcy zarzucają, że niektórzy dyrektorzy nie stosują się do zapisów ustawy. Ci odpierają, że ich rozwiązanie jest bardziej sprawiedliwe.

Artem Riasa po oddaniu krwi dla rannych na wojnie
Magazyn
film

Życie w trybie wojennym, zniszczone znajome miejsca. "Ta wojna zabiera nam całe życie"

Nie kończysz dnia modlitwą, tylko sprawdzeniem informacji z frontu. Jeśli są dobre, to łatwiej zasnąć. Ale niestety zdarzają się i te złe, także syrena alarmu niebezpieczeństwa rakietowego każdej nocy nie daje spać. Mój wojenny tryb to także ciągłe myślenie: czym ja mogę pomóc? – Artem Riasa opowiada nam o życiu w Ukrainie.