Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Paweł Puzio

Lista artykułów:

Pod grubą, półmetrową warstwą brudu jest chodnik. Chyba ze 40 lat nie był sprzątany – mówi Jacek Skiba
ALARM 24

Lublin: Czy boczna Mełgiewskiej wreszcie doczeka się remontu?

Chodnik, który nie widział szufli od 40 lat i asfalt przypominający mozaikę dziur – tak w skrócie wygląda obraz bocznej ulicy Mełgiewskiej. Ta niepozorna uliczka prowadzi do kilku dużych firm i siedziby Rady Dzielnicy Hajdów-Zadębie. Radni już trzy razy wniosek o remont. Nic z tego. Dziś, 29 sierpnia, samorządowcy spotkają się w sprawie tej ulicy z Arturem Szymczykiem, wiceprezydentem Lublina ds. inwestycji i rozwoju

Bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Kardynała Wyszyńskiego zbudowane dzięki środkom z BO

Kraśnik. Wkrótce ruszy kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

420 tysięcy złotych będzie do podziału w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Kraśniku. Już niebawem mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły. Internetowe głosowanie odbędzie się w październiku.

Zlot wuesek. Dużo zdjęć
galeria

Zlot wuesek. Dużo zdjęć

Bynajmniej nie chodzi o spożycie bursztynowego nektaru, a charakterystyczny gang dwusuwowego silnika „wueski”. W sobotę Świdnikiem zawładnęły kultowe motocykle WSK

Las po zimowej wycince

Mieszkańcy: Las jest nasz. Ale wióry wciąż lecą

Nie wiadomo, kto rżnie w lesie obok Kraśnika Fabrycznego, ale bój o drzewa zapowiada się ostro. Podobnie, jak przycięte kikuty młodych drzewek, które niczym piki wbite w ziemię, mają chronić las przez zwierzętami.

Podglądnie czapli białej z szybem w tle
LUBELSZCZYZNA NA WAKACJE

Podglądnie czapli białej z szybem w tle

Wystarczy wziąć dobre buty, lornetkę lub lunetę i coś do robienia zdjęć, aby przez dwie godziny poczuć się jak bohater filmu „Wielki rok”. Dzikość natury jest o przysłowiowy rzut beretem, i to na terenie zmienionym w wyniku działalności kopalni Bogdanka.

W wyniku rozmów protest został zawieszony do dnia 10 sierpnia 2023 r. Jeżeli tak się nie stanie, to granica zostanie w Dorohusku zostanie zablokowana na kształt wiosennych protestów rolniczych

Odblokujcie nam Dorohusk. Jak nie, to blokada

Do 10 sierpnia przedłużono zawieszenie protestu związanego z zamknięciem przejścia granicznego w Dorohusku dla samochodów osobowych i busów. Przewoźnicy domagają się przywrócenia odprawiania samochodów o masie do 7,5 tony. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, to zablokują granicę.

Kredyt 2 procent ożywił rynek mieszkań. "Telefony się urywają"

Kredyt 2 procent ożywił rynek mieszkań. "Telefony się urywają"

"Bezpieczny Kredyt 2 proc." rozkręcił rynek mieszkaniowy w Lublinie. Nawet osoby ze średnimi dochodami mogą starać się nawet o 400-500 tysięcy złotych kredytu na preferencyjnych warunkach. Lubelscy deweloperzy mają pełne ręce roboty, bo zainteresowanie nowymi mieszkaniami wystrzeliło.

Kompostowania Kom-Eko przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie

Lublin wita smrodem. Pani Teodora wdycha to codziennie

Kierowców wjeżdżających z obwodnicy do Lublina, przez węzeł Lublin-Zadębie na S12, wita zapach gnijących śmieci. Teodora Jusiak niemal codziennie musi żyć z tym odorem. Źródłem smrodu jest kompostowani śmieci Kom-Eko przy ulicy Metalurgicznej. Firma zarzeka się, że od lat minimalizuje uciążliwe skutki swojej działalności.

Tak było na ubiegłorocznym zlocie


 
galeria

Żuki, ursusy, Gutki i Ziutki – III Zlot Pojazdów PRL w Lublinie

Zabytkowe żuki, lubliny i wiele innych unikalnych pojazdów przyjedzie na sobotnio-niedzielny, doroczny Zlotu Pojazdów PRL Lublinie. Fani weteranów i historii FSC spotkają się na parkingach marketów Outlet Lublin i Castorama.

Plantatorzy malin rolowani na „państwowych” skupach?

Plantatorzy malin rolowani na „państwowych” skupach?

Lubelscy plantatorzy skarżą się na nieprawidłowości w skupach malin działających na zlecenie firm wskazanych przez spółkę Skarbu Państwa. „Maliniarze” twierdzą, że na skupach owoce są odbierane nie od wszystkich, ale od wybranych. – Zdarzają się też przypadki zaniżania z ceny, aby drożej odsprzedać owoce podmiotom wyznaczonym przez Skarb Państwa – denerwują się plantatorzy.