Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Tomasz Maciuszczak

Podpis:

Tomasz Maciuszczak, toma

Lista artykułów:

Wystawę poświęconą Łempickiej od 18 marca zobaczyło blisko 17 tys. osób

Wystawę poświęconą Tamarze Łempickiej obejrzało już 17 tys. osób. Znamy koszty organizacji

Blisko 17 tys. osób odwiedziło do tej pory wystawę poświęconą Tamarze Łempickiej w Muzeum Narodowym w Lublinie. To jedno z najbardziej kosztownych wydarzeń zorganizowanych na lubelskim zamku. Koszty wystawy to co najmniej 1,1 mln zł.

Radni powiatu ryckiego w swojej uchwale o powstrzymaniu ideologii LGBT mówili o homoterrorze i homopropagandzie

Sąd w Lublinie rozprawił się z uchwałami anty-LGBT

Zarówno uchwała sejmiku województwa lubelskiego, jak i rady powiatu ryckiego są niezgodne z prawem – orzekł w poniedziałek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie i unieważnił stanowiska radnych sprawie „ideologii LGBT”

Porytowe Wzgórze to miejsce jednej z największych bitew partyzanckich okresu II wojny światowej. 9-14 czerwca 1944 roku z hitlerowskimi żołnierzami walczyli partyzanci polscy i radzieccy. Pomnik dłuta Bronisława Chromego przedstawia pięciu biegnących partyzantów, pomiędzy którymi wybucha granat
sonda

Gwiazda, sierp i młot na pomniku. Nie każdemu to przeszkadza i chcą przy nim świętować

Tegoroczne obchody bitwy na Porytowym Wzgórzu odbędą się w innym miejscu niż zazwyczaj. Powód? Na upamiętniającym to wydarzenie pomniku znajdują się gwiazda radziecka, sierp i młot. – Nie wyobrażam sobie dziś świętowania w takich okolicznościach – tłumaczy starosta janowski.

Prof. Waldemar Paruch

Pogrzeb prof. Waldemara Parucha będzie miał charakter państwowy

„Człowiek wielkiej mądrości”, „gigant”, „gawędziarz” – tak prof. Waldemara Parucha wspominają przyjaciele i znajomi. Wykładowca akademicki, politolog i polityk zmarł w niedzielę w wieku 57 lat.

Nie jestem entuzjastą układanek, jakie tam się zdarzyły - stwierdził Donald Tusk pytany o sytuację w Kraśniku

Czy Tusk pogoni tłuste koty z Kraśnika?

Niech pan weźmie kij i pogoni te tłuste koty – zaapelował do szefa Platformy Obywatelskiej jeden z partyjnych działaczy z Kraśnika. Chciał tak zwrócić uwagę na „układ kraśnicki”, czyli współpracę polityków PO i PiS na lokalnym szczeblu.

Chełm

Budżet obywatelski w Chełmie będzie bardziej zielony

Zmiany w regulaminie budżetu obywatelskiego w Chełmie. Część pieniędzy z puli, o której wydaniu decydują mieszkańcy, zostanie przeznaczona na projekty proekologiczne w ramach tzw. „zielonego budżetu".

Pomnik powstał w drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku i od dawna dzielił mieszkańców
galeria

Pomnik z żołnierzami czeka na wyrok. Zdecydują sami mieszkańcy

Mieszkańcy Włodawy zdecydują o losach wywołującego kontrowersje pomnika na Czworoboku. Do 16 maja mogą wyrazić swoje zdanie w specjalnej ankiecie.

Paweł Kurek, Ewa Jaszczuk, Jacek Bury i Rafał Maksymowicz to pierwsi obok nieobecnej na zdjęciu Joanny Muchy członkowie partii Polska 2050 w woj. lubelskim

Oto pierwsi członkowie partii Polska 2050 w Lubelskiem

Po zarejestrowaniu jako partia polityczna Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w województwie lubelskim. Tymczasowo, do czasu przeprowadzenia wyborów, kieruje nimi troje pełnomocników.

Magdalena Filipek-Sobczak

Radna PiS długo bez pracy nie była. Ma nową fuchę

By objąć mandat radnej sejmiku województwa musiała zrezygnować z dyrektorskiej posady w marszałkowskiej instytucji. Magdalena Filipek-Sobczak znalazła właśnie nową pracę. W państwowej spółce.

Swój blisko półgodzinny wykład Tusk poświęcił głównie wojnie w Ukrainie. Podkreślał, że nie jest to tylko bohaterska walka Ukrainy o suwerenność, ale „konfrontacja dwóch światów wartości”
galeria

Donald Tusk na UMCS o legalizacji marihuany i "dziadku z Wehrmachtu"

Drugiego dnia wizyty w naszym regionie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk spotkał się m.in. z lubelskimi studentami. Padły pytania o wspomnienia z kampanii prezydenckiej w 2005 roku, przemoc w sferze publicznej i legalizację marihuany.