Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Chyba mamy rekord. Przy pięknej, prawie wiosennej pogodzie, Nowy Rok 2012 powitał w Nowym Jorku największy tłum w historii tej odbywającej się od 1904 roku imprezy sylwestrowej. Nieoficjalnie mówi się nawet o 1,1 mln ludzi.
Najdroższy apartament świata kupił dla córki rosyjski miliarder. Sprzedawał amerykański król kapitału i polski Żyd w jednym. Zarobił krocie.
W piątkowe południe pochowano na żydowskim cmentarzu w Brukseli Leopolda Ungera, wybitnego polskiego publicystę, niestrudzonego w walce o wolną Polskę i obecność w strukturach zjednoczonej Europy.
Jak Ameryka długa i szeroka, od wczorajszego wieczoru króluje w niej żydowskie święto Chanuka, zwane także Świętem Światła.
Dokładnie siedemdziesiąt lat temu rozpoczęła się dla Stanów Zjednoczonych II wojna światowa. Japończycy zaatakowali Pearl Harbor.
Związane z Lublinem Towarzystwo Jana Karskiego pogratulowało profesorowi Szewachowi Weissowi doktoratu honorowy Uniwersytetu Warszawskiego, jakim go wczoraj uhonorowano.
Holocaust jest najważniejszą lekcją, jaką możemy powziąć z historii ludzkości – mówił na uroczystości Yad Vashem w Nowym Jorku senator Włodzimierz Cimoszewicz. Przybył tam z posłaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego.
W Nowym Jorku Polonia uhonorowała bohaterskiego pilota tytułem \"Człowieka Roku 2011”. – Lądowałem u was ponad 150 razy i tyle razy startowałem. Czuję się z wami, jak w domu. Dziękuję! – mówił wyraźnie wzruszony Tadeusz Wrona.
Aby uniknąć dziennikarskich tłumów na Okęciu i nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji wśród pasażerów, ta wiadomość była trzymana w tajemnicy.
Mija właśnie 125 rocznica narodzin pieśni \"Hatikwa” (\"Nadzieja”), hymnu Izraela. Wiersz został opublikowany w 1886 roku w Jerozolimie w tomiku poezji \"Barkai” (\"Gwiazda zaranna”). Autorem był Naftali Hirsz Imber, polski Żyd ze Złoczowa na Ziemi Lwowskiej, poeta ogarnięty ideą niepodległego państwa żydowskiego.