Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie niekorzystne ułożenie kalendarza, ale zapowiadane obostrzenia związane z koronawirusem sprawiły, że w tym roku nie będziemy cieszyć się majówką poza domem. Hotelarze są zrozpaczeni, a część z nich stawia wszystko na jedną kartę.
Projekt powołania Narodowego Programu Kopernikańskiego wciąż budzi ogromne emocje. Z pierwszych informacji wynikało, że może on zastąpić Polską Akademię Nauk. Dziś już wiadomo, że tak się nie stanie, ale akademicy wciąż są zaniepokojeni.
Z Wojciechem Paprotą z Lublina, twórcą firmy Walletmor, która sprzedaje pierwszy na świecie implant płatniczy, rozmawiamy o jego innowacyjnym wynalazku.
Temat szkół „Żak” wciąż budzi emocje. Rodzice uczniów placówki zastanawiają się, czy szkoła może i będzie działać. W ubiegłym roku placówka została wykreślona z ewidencji.
Salon fryzjerski z Lublina znalazł sposób na działalność w czasie ograniczeń. Oficjalnie zmienił się w studio fotograficzne, którego klienci mogą skorzystać przed sesją zdjęciową z „przetworzenia wyglądu” oraz „wsparcia wizerunku”.
Już w najbliższy poniedziałek dzieci wrócą do stacjonarnej zabawy w żłobkach i przedszkolach. Wróci też możliwość uprawiania sportu na boiskach. Nie wszyscy mają jednak powody do zadowolenia.
Spór wokół Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Organizująca go od lat Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń nie otrzymała ministerialnego dofinansowania na jego tegoroczną edycję. Pieniądze trafiły za to do Fundacji Czułego Barbarzyńcy, czyli organizatora pierwszej edycji spotkań literackich. Co więcej: Czuły Barbarzyńca opatentował nazwę „Szczebrzeszyn Stolica Języka Polskiego”.
Smutek, znużenie i zniechęcenie to uczucia, z jakimi mierzą się uczniowie w trakcie zdalnego nauczania i przymusowego ograniczenia kontaktów z rówieśnikami. Jak nigdy wcześniej marzą o powrocie do normalności, którą jest możliwość zwykłego... pójścia do szkoły.
Było już przenoszenie sklepów z galerii handlowych do namiotów. Właściciele jednej z sieci odzieżowych działających także w Lublinie mają inny pomysł. Na czas ograniczeń w funkcjonowaniu galerii handlowych przenieśli się z towarem do… hotelu.
To czy szkoły średnie są przyjazne, bezpieczne i otwarte na wszystkich uczniów wskaże powstający właśnie Ranking Szkół LGBTQ+. Głosować mogą wszyscy uczniowie. Niektórzy z nich na wyniki czekają z niepokojem, bo znają sytuacje, w których traktowani byli w niewłaściwy sposób.