Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

kaNa

Lista artykułów:

Kiedyś to było? Zepsuta młodzież… z lat 30.

Kiedyś to było? Zepsuta młodzież… z lat 30.

Niepokojące doniesienia o kolejnych przestępstwach otworzyły w II Rzeczypospolitej szeroką debatę kryminologiczną. Akademicy, psychiatrzy i inni eksperci z ożywieniem dyskutowali nad mroczną stroną natury człowieka. Skąd bierze się zło, jakie są przyczyny przestępczości i w jaki sposób jej zapobiegać?

Rekrutacja w tym roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej rozpocznie się 17 kwietnia
galeria

„Przystanek Rekrutacja” zatrzymał się na UMCS. Uczelnia otworzyła drzwi dla kandydatów

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla chętnych ponad 90 kierunków. Na tej liście jest kilkanaście nowości.

Szkoła ma kilka kierunków, których nie znajdziemy w innych placówkach zawodowych
galeria

„Zawodowy zawrót głowy” – po tym technikum każdy ma znaleźć pracę

Układanie puzzli na czas i escape roomy zawodowe – Tak Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie próbował przyciągnąć do siebie nowych uczniów.

Maciej Pytka - laureat Maturalnego Nobla
film

Lublin ma swojego "noblistę". Nagroda dla nastolatka, który chce zmieniać świat

Maciej Pytka z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie stworzył aplikację, która może odmienić życie osób niepełnosprawnych. Do tej pory nikt nie wpadł na taki pomysł.

Kredyty 2% umożliwią  rozwój działalności i wprowadzenie innowacyjnych technologii
galeria

Innowacyjność – na to stawiają lubelskie firmy, do których trafił kredyt 2%

Siedmiu przedsiębiorców z regionu dostało niskoprocentowe pożyczki na rozwój swojej działalności. Chodzi o kwoty od 250 tysięcy do 1 mln złotych. Funduszy ma być jeszcze więcej

Historycy uważają, że na wysoką liczbę przestępstw  mogła wpłynąć m.in. trudna sytuacja społeczno-gospodarcza odbudowującego się kraju.

Krew leje się gęsto. Kryminalny Lublin retro

Paserstwo drożdży, morderstwo na targu, czy upiorna toaleta na Lubartowskiej. Kryminalny Lublin z lat 30. potrafił zaskakiwać. Nie dowiemy się o tym jednak z książek do historii

Radni chcą, aby nadzwyczajna sesja odbyła się w jak najszybszym terminie. Zaproponowany został najbliższy poniedziałek.
galeria

Radni wzywają marszałka do dialogu z rolnikami

Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej chcą zwołania Nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego. Uważają, że na obecną sytuację można zadziałać oddolnie

W ubiegłym roku w ramach EDD odbyło się ponad 1500 wydarzeń, za które odpowiadało 500 organizatorów.

Szlaki. Sieci. Połączenia – przed nami „największe święto dziedzictwa kulturowego w Polsce i w Europie”

Wrześniowe weekendy będą okazją do eksploracji Starego Kontynentu. Pałeczkę w organizacji regionalnych wydarzeń przejmie w tym roku Muzeum Narodowe w Lublinie.

Ten dzień należy do polskiej nauki

Ten dzień należy do polskiej nauki

19 lutego, czyli w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Święto jest uznaniem dla polskich naukowców, którzy wzorem badacza z XVI wieku, przyczyniają się do postępu i rozwoju wiedzy.

Z ponad 50 szkół na terenie miasta, 33 to placówki uczące zawodu

Nauka przez praktykę – tak uczą zawodu w Lublinie

Przedstawiciele 217 lubelskich firm zostali wyróżnieni za współpracę ze szkołami zawodowymi. Młodzież dzięki nim zdobywa doświadczenie, a nawet pierwszą pracę.