Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Są ogromne szanse, że w Chełmie powstanie Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej. To kolejny rządowa inwestycja w mieście rządzonym przez Jakuba Banaszka.
Solaris Bus & Coach sp. z o.o. za ponad 7 mln. złotych dostarczy do Chełma sześć nowych autobusów dla komunikacji miejskiej. Oferta była co prawda wyższa od konkurencyjnego Autosana i to po blisko pół miliona złotych, ale to Solaris zdobył więcej punktów za spalanie, moc silnika, liczbę miejsc siedzących i w kryteriach związanych z oceną techniczną oraz z gwarancją.
To będzie ekspresowa inwestycja. Prace planistyczne mają zostać ukończone już w 2022 roku Symboliczne wbicie łopaty ma nastąpić już w 2023 roku, a na pierwsze zajęcia dzieciaki miałby przyjść do chełmskiego „Kopernika” już jesienią 2024 roku.
Dwie oferty renomowanych polskich producentów wpłynęły na przetarg na dostawę 6 autobusów miejskich dla Chełma. Firma Solaris Bus & Coach sp. z o.o. zaoferowała wykonanie zamówienia w kwocie 7 002 144 zł, natomiast Autosan sp. z o.o. 6 560 820 zł. Zamówienie dotyczy autobusów klasy midi, zasilanych olejem napędowym.
Żeby skorzystać z telefonu jeździli do lasu, albo wchodzili na krzesła w różnych punktach mieszkań. Jeszcze pół roku temu zadzwonić gdziekolwiek z Dubeczna było naprawdę wielką sztuką. Teraz do wsi zawitał XXI wiek.
Pojechali do Anglii w poszukiwaniu lepszego życia. Z czasem się osiedlili i zaczęli realizować swoje pasje. Artur Kropiwiec z Włodawy i jego przyjaciel Błażej Lewandowski z Raciborowic pod Łodzią są dektorystami i od kilku już lat przemierzają z wykrywaczami angielskie pola w poszukiwaniu historycznych artefaktów.
Warszawy, skody, nysy i fiaty. Ale też łotewskie raf-y czy mercedesy – lista marek ambulansów, którymi jeździły do wypadków i porodów ekipy pogotowia ratunkowego to prawdziwa historia motoryzacji. Historię aut ratownictwa medycznego na Lubelszczyźnie, stara się od kliku lat dokumentować 16-letni Kacper Chmielewski z Chełma
W 1994 roku była ostatnim krzykiem ratowniczej mody. Lubelską fabrykę opuściło zaledwie 11 prototypowych karetek Lublin 3333. Po większości słuch zaginął, ale jedno z tych aut wypatrzył w Chełmie 16-letni poszukiwacz motoryzacyjnych perełek
To cały przygraniczny przemysł. Ten mały, czyli zwykły warsztat samochodowy w którym mechanik wspawa w aucie skrytkę na kilkaset paczek bezakcyzowych papierosów i ten duży: samoloty, motolotnie i drony za 10-12 tysięcy euro. A na koniec ludzie, którzy w swą podróż do lepszego życia kończą w przygranicznych aresztach
Porzuconym dzieciom dają ciepło, opiekę i miłość. Odprowadzają do szkoły, odrabiają lekcje, chodzą do kina i na ciastko. Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa tworzą dla sierot dom - miejsce, gdzie pokrzywdzone przez los dzieci mogą się czuć bezpiecznie. Od 14 lat budują też ten z cegły i kamienia, powoli płacąc rachunki zdobytymi na jałmużnie datkami. Teraz potrzebują niecałych 400 tysięcy, żeby wykończyć schody, zapłacić za podjazd i kawałek drogi, ale trzeba dziesięć razy więcej, żeby budowę szczęśliwego domu dla dzieci zakończyć.