Władze powiatu parczewskiego postanowiły przyznać SPZOZ 150 tysięcy złotych na kontynuację budowy szpitalnego oddziału ratunkowego.
Rada usankcjonowała przekształcenia w strukturze organizacyjnej podległych placówek szkolnych. Negatywnie oceniono wniosek pedagogów z Centrum Kształcenia Ustawicznego o utworzenie w nim liceum ogólnokształcącego. Uznano, że istniejące już na terenie powiatu dwa licea tego typu zaspokajają potrzeby. Poza tym zmniejsza się liczba absolwentów gimnazjów. Lepszą alternatywą będą dla nich licea profilowane. Zadecydowano, że od września w parczewskim CKU zacznie funkcjonować liceum z kierunkami ekonomiczno-administracyjnym, transportowo-spedycyjnym, usługowo-gospodarczym, socjalnym i kreowania ubiorów. Tytuł technika mechanika, elektronika lub technologa żywienia będzie można zdobyć w czteroletnim technikum powstającym z połączenia i przekształcania dwóch dotychczasowych. Ślusarze i kucharze opuszczą mury dwuletniej szkoły zawodowej, która ruszy w CKU wraz z początkiem nowego roku szkolnego.
Zmiany czekają też ZSR w Jabłoniu. Proponowane profile kształcenia w tamtejszym liceum - ekonomiczno-administracyjny, usługowo-gospodarczy, zarządzanie informacją - to według dyrekcji szkoły ciekawa oferta edukacyjna dla młodzieży. Nie jest jeszcze pewne, czy okrzepnie struktura liceum wojskowego. Obecnie funkcjonuje jedna klasa o tym profilu. Jeżeli resorty obrony narodowej i edukacji zdecydują o kontynuowaniu kształcenia w placówkach tego typu, w Jabłoniu powstanie 3-letnie liceum. Dotychczasowe technika będą połączone w jedno czteroletnie z kierunkami - rolniczym, agrobiznesowym, żywienia i gospodarstwa domowego. Powstanie też dwuletnia zawodówka rolnicza.
LO im. Mikołaja Kopernika w Parczewie będzie stopniowo przekształcane z czteroletniego w trzyletnie. Podobne zmiany czekają Zespół Szkół Ogólnokształcących w Milanowie.
Samorząd powiatu parczewskiego rozważa możliwość powołania na swoim terenie filii wyższej uczelni.