Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

PlusLiga

15 listopada 2024 r.
15:19

Bogdanka LUK Lublin kontra PSG Stal Nysa - Kibice liczą na rehabilitację

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin chcą się szybko podnieść po porażce w Częstochowie
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin chcą się szybko podnieść po porażce w Częstochowie (fot. DW)

Po porażce w Częstochowie Bogdanka LUK Lublin spróbuje rozpocząć nową serię zwycięstw przed własną publicznością. W sobotę drużyna Massimo Bottiego zmierzy się w hali Globus z PSG Stal Nysa (godz. 17.30).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do Lublina przyjedzie 13. ekipa rozgrywek. Stal, w związku z powodzią, miała odroczony początek obecnego sezonu. Trenera Daniela Plińskiego i zawodników można było oglądać podczas napełniania worków z piaskiem i umacniania wałów przeciwpowodziowych, a nie w hali podczas meczów i treningów. Walka o życie i uratowanie dobytku została wygrana, teraz siatkarze mogą już skupić się na zdobywaniu punktów.

PSG Stal, jak większość drużyn w PlusLidze, nadrobiła już zaległości i ma koncie 11 rozegranych spotkań. Wygrała dwa, w dziewięciu schodziła z boiska pokonana. Jak dotychczas, siatkarze trenera Plińskiego wygrywali w halach rywali, w drugiej kolejce z GKS Katowice 3:0 i w siódmej z Treflem Gdańsk 3:1. W trzech meczach sobotni rywal lublinian uległ 2:3. Takim wynikiem i zdobyciem jednego punktu zakończyły się starcia na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów oraz domowe z Cuprum Stilonem Gorzów Wielkopolski oraz w minioną środę z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

W potyczce z ekipą z Bełchatowa Stal wygrała pierwszego i czwartego seta, odpowiednio 25:18 i 25:23. W drugim uległa 18:25, a w trzecim 19:25. W decydującym o końcowym rozrachunku tie-braeku uległa 12:15. Najwięcej punktów dla Stali zdobył atakujący Remigiusz Kapica (31). Drugim najlepiej punktującym był doskonale znany w Lublinie Wojciech Włodarczyk, były przyjmujący Bogdanki LUK. Siatkarz wywalczył 12 punktów. Trzeci w rankingu w tym spotkaniu był marokański przyjmujący Zouheir El Graoui, zdobywca ośmiu „oczek”.

W drużynie z Nysy występuje inny zawodnik znany w regionie, Kamil Kosiba. Przyjmujący przez dwa sezony był graczem Avii Świdnik, a od września 2023 broni barw Stali. W środę siatkarz zdobył cztery punkty. W dorobku Stali jest dziewięć „oczek”, które dają pierwsze miejsce nad strefą spadkową.

W obecnym sezonie, w związku ze zmniejszeniem liczby drużyn, z najwyższej ligi w kraju spadną aż trzy zespoły. Nad pierwszym miejscem spadkowym drużyna trenera Plińskiego ma tylko dwa punkty przewagi. Nysanie przyjeżdżają do Lublina z zamiarem powiększenia dorobku. Każdy zdobyty punkt będzie dla gości sukcesem.

W zupełnie odmiennych nastrojach do sobotniej rywalizacji przystąpią lublinianie. Marcin Komenda i spółka gościli ostatnio w Częstochowie, gdzie ku zaskoczeniu kibiców, przegrali z miejscowym Steam Hemarpol Norwidem 1:3. Była to druga porażka podopiecznych Massimo Bottiego w sezonie, wcześniej ulegli na wyjeździe PGE Projektowi Warszawa 1:3. Drużyna Bogdanki LUK zajmuje trzecią lokatę, z dorobkiem 25 punktów. Gospodarze chcą się zrehabilitować za wpadkę pod Jasną Górą i liczą na pełną zdobycz.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zdjęcie ilustracyjne
ZDJĘCIA

66-latka z gminy Jabłoń padła ofiarą internetowych oszustów. Napisała do niej "znajoma"

Kobieta, działając pod wpływem emocji i uśpionej czujności, uwierzyła w fałszywą wiadomość o rzekomej wygranej w konkursie znanej sieci handlowej. Poniżej publikujemy zapis jej rozmowy z oszustami.

Zdjęcie ilustracyjne

Rosyjski śmigłowiec nad polskim Bałtykiem

Do incydentu doszło wczoraj wieczorem. Zdaniem DORSZ Rosja testuje w ten sposób gotowość naszych systemów obrony powietrznej.

Prypeć, miasto położone nieopodal elektrowni, zostało ewakuowane dzień po wybuchu. Miasto opuściło około 50 000 mieszkańców

39 lat od katastrofy w Czarnobylu

Mija 39 lat od katastrofy w Czarnobylu; dziś Ukraina oddaje hołd bohaterom, przypominając, że rosyjska agresja i ataki na obiekty jądrowe nadal zagrażają światu, a walka o bezpieczeństwo trwa - przekazał w sobotę szef Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) Ukrainy Andrij Danyk.

Szalone życie w El Cubano
Foto
galeria

Szalone życie w El Cubano

"Livin la vida loca" (Żyjąc szalonym życiem) to nie tylko tytuł popularnej piosenki Ricky'ego Martina, ale także nazwa popularnego cyklu imprez, odbywających się co tydzień w lubelskim klubie El Cubano, w trakcie których Lublin szaleje na całego. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo na ostatniej imprezie w El Cubano, to obejrzyjcie naszą fotogalerię.

Trener Motoru Lublin: Naszą rolą jest utrzymać czołowych piłkarzy

Trener Motoru Lublin: Naszą rolą jest utrzymać czołowych piłkarzy

Motor Lublin cały czas prowadzi rozmowy z zawodnikami na temat pozostania w klubie. Ostatnio portal weszlo.com informował za to, że Widzew Łódź jest zainteresowany sprowadzeniem Samuela Mraza.

zdjęcie ilustracyjne

Miasto uspokaja. Podatek od psa nie wróci, ale właściciele muszą pamiętać o swoich obowiązkach

W Lublinie nie wróci opłata od posiadania psów – zapewnia Ratusz. Urzędnicy przypominają jednak, że właściciele czworonogów mają obowiązki, z których wielu nie zdaje sobie sprawy.

Ponad 3 lata znęcał się nad rodziną. Teraz posiedzi w areszcie

Ponad 3 lata znęcał się nad rodziną. Teraz posiedzi w areszcie

Na pewno najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 28-letni mężczyzna, który od lat gotował horror w swojej rodzinie. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Górnik Łęczna myśli już o kolejnym sezonie. Kapitan i trzech jego kolegów z nowymi kontraktami

Górnik Łęczna myśli już o kolejnym sezonie. Kapitan i trzech jego kolegów z nowymi kontraktami

Dobre wieści dla kibiców Górnika Łęczna. W piątek zielono-czarni poinformowali o tym, że przedłużyli umowy z czterema swoimi zawodnikami w tym z kapitanem – Adamem Deją

Pogrzeb papieża Franciszka. Tłumy wiernych na placu Świętego Piotra
AKTUALIZACJA

Pogrzeb papieża Franciszka. Tłumy wiernych na placu Świętego Piotra

W szybkim tempie zapełnił się plac Świętego Piotra, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się msza pogrzebowa papieża Franciszka. Plac został otwarty około godziny 5.30 i już wtedy miejsca zajęli pierwsi wierni. W uroczystościach uczestniczy m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Densy w Berecie
Foto
galeria

Densy w Berecie

Zobaczcie, jak Lublin szalał przy najlepszych rytmach w popularnym Berecie, tworząc niezatarte wspomnienia o gorącej nocy. Przeżyjcie jeszcze raz tą magiczną atmosferę, którą udało się uchwycić w obiektywie. A ci co nie byli, niech żałują. Ekstrawaganckie stylizacje, fantastyczna zabawa, świetni ludzie i niezapomniane chwile – wszystko to znajdziecie w naszej fotogalerii.

Jedyna taka wystawa w Polsce. Artystki w świetle jupiterów w Muzeum Narodowym w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Jedyna taka wystawa w Polsce. Artystki w świetle jupiterów w Muzeum Narodowym w Lublinie

Kazimierz Sichulski powiedział o Oldze Boznańskiej „Co babie do pędzla?! Jak ja nie cierpię malujących bab!”. Teraz wyjątkowe prace kobiet ujrzały światło dzienne. W Muzeum Narodowym w Lublinie została otwarta wystawa prac artystek z okresu 1850 – 1950.

Wojciech Kamiński stara się tonować nastroje w obozie PGE Startu Lublin

PGE Start Lublin zagra dzisiaj w Słupsku

W sobotę o godz. 15.30 PGE Start zmierzy się na wyjeździe Energą Icon Sea Czarnymi Słupsk.

Joanna Andruszak była bohaterką potyczki w Elblągu

PGE MKS FunFloor pokonał Energę Start Elbląg

Początek meczu w Elblągu zdecydowanie nie poszedł po myśli szczypiornistek PGE MKS FunFloor. Lublinianki przegrywały z Energą Startem aż 3:8. Do przerwy było jednak 13:13, a w drugiej połowie wszystko potoczyło się już zgodnie z planem i przyjezdne wygrały 33:25.

ChKS Chełm pokonał na wyjeździe KPS Siedlce 3:0 i awansował do finału PLS 1. Ligi

ChKS Chełm w finale PLS 1. Ligi, po zwycięstwie nad KPS Siedlce

W drugim meczu półfinałowym play-off ChKS Chełm pokonał KPS Siedlce 3:0 i awansował do finału PLS 1. Ligi

Majówka tuż-tuż. Poznaj nieoczywiste miejsca w województwie lubelskim

Majówka tuż-tuż. Poznaj nieoczywiste miejsca w województwie lubelskim

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Biorąc zaledwie trzy dni urlopu zyskujemy aż 9 dni odpoczynku. Co przez ten czas można robić w województwie lubelskim? Podpowiadamy nieoczywiste, ale bardzo ciekawe miejsca turystyczne na Lubelszczyźnie.

PlusLiga
30. KOLEJKA

Wyniki:

Jastrzębski Węgiel - BOGDANKA LUK Lublin 1:3
BOGDANKA LUK Lublin - Jastrzębski Węgiel
Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 3:2
Projekt Warszawa - Warta Zawiercie

Tabela:

1. Jastrzębski Węgiel 30 75 80:31
2. Projekt 30 72 81:33
3. Zawiercie 30 72 79:32
4. ZAKSA 30 62 70:46
5. Bogdanka LUK 29 60 71:42
6. Resovia 30 59 73:50
7. Skra 30 51 63:54
8. Norwid 30 46 60:59
9. Olsztyn 30 40 52:60
10. Ślepsk 30 39 56:66
11. Trefl 30 34 50:70
12. Stilon 29 28 44:69
13. Lwów 30 26 46:73
14. Nysa 30 25 40:77
15. Katowice 30 15 33:81
16. Będzin 30 13 27:82

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!