Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Polsko-ukraiński festiwal muzyczny rozpocznie się w piątek (3.12) i potrwa do poniedziałku. Koncerty będą odbywały się w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5.
Spektakl Gliwickiego Teatru Muzycznego w lubelskiej hali Globus będzie można zobaczyć 5 stycznia.
1 grudnia (środa) o godz. 18 w auli Centrum Języka i Kultury Polskiej UMCS, (ul. Weteranów 18) rozpocznie się Wykład Otwarty pt. Polak i Rosjanin we wzajemnej karykaturze.
Spotkanie z pisarzem Marcinem Wrońskim, reportażystką Katarzyną Michalak oraz promocja firm wydawniczych – to tylko niektóre wydarzenia, jakie zaplanowano w ramach Targów Książki.
W poniedziałek (29.11) o godz. 19 w Teatrze im. Osterwy wystąpi Krzysztof Majchrzak z zespołem. Będzie to niezwykłe połączenie muzyki kompozytora Igora Strawińskiego z prozą Brunona Schulza.
W środę (1 grudnia) o godz. 17 Sali czarnej Ośrodka \"Brama Grodzka-Teatr NN” odbędzie się spotkanie z Marcelem Łozińskim.
Tańce do białego rana i koncerty – takie atrakcje czekają podczas jedenastej edycji festiwalu poświęconego różnym tradycjom muzycznym. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny
Wydawnictwo Literackie
W poniedziałek (29 listopada) o godz. 17.00 w Galerii Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN (ul. Grodzka 21) otwarta zostanie wystawa fotografii Kuby Kamińskiego \"Drohobycz”.
W czwartek (2 grudnia) o godz. 10.00, w filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego (ul. Braci Wieniawskich 5) i o godz. 17.00 w filii nr 2, (ul. Jana Hempla 5)
W poniedziałek (29.11) o godz. 13.00 w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena, (ul. Dominikańska 1) odbędzie się koncert laureatów Miejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Anny Kamieńskiej.
Od niedzieli (28 listopada) w klubie \"Tektura” w Lublinie (ul. Wieniawska 15 a) można oglądać wystawe rysunków Maksa Andały.
Po czterech latach od wybitnej, trzeciej części dokonań Andrzeja Smolika przyszła pora na jej kontynuację. Nie trzeba chyba przypominać, że \"trójka” zarówno pod względem doboru gości, jak i zabiegów producenckich wyniosła Smolika na iście światowy poziom.
Po raz pierwszy będzie można w kolejne niedziele adwentu posłuchać pieśni maryjnych i adwentowych. Z koncertami w kościele przy ul. Staszica wystąpią chóry z Lublina i Łęcznej.
Takiej kumulacji najlepszych nazwisk polskiej sztuki, takiej różnorodności technik, takiego tygla sztuk i takich klimatów nie było w Lublinie od lat.
Od 26 do 27 listopada w Chatce Żaka będą trwały koncerty, pokazy sztukmistrzów, warsztaty i wystawy.
W piątek (26 listopada) o godz. 17 w Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum na Zamku Lubelskim odbędzie się spotkanie z Ewą Benesz. W programie Księga XII oraz fragmenty Księgi XI \"Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz wystawa dokumentacji artystki.
W piątek i w sobotę w Mandragorze przy Rynku 9 zagrają klezmerskie kapele.
W sobotę, 27 listopada o godzinie 20 odbędzie się koncert Mietka Jureckiego. Występ odbędzie się w klubie Spirala (ul. Okopowa 9).
W piątek (26 listopada) fani imprez klubowych będą mogli bawić się w rytm największych przebojów. Impreza rozpocznie się o godzinie 21 w klubie Disco Fever (ul. Okopowa 5, budynek DOKP).
W czwartek (25 listopada) o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu \"Etykieta zastępcza” i spotkanie z Grzegorzem Drozdem i jego projektem \"Universal”.
W czwartek (25 listopada) o godz. 17 w Czytelni Naukowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4) odbędzie się spotkanie promocyjne V tomu \"Słownika biograficznego żołnierzy Batalionów Chłopskich” pod redakcją Mariana Wojtasa.
Muzycy Akademii Beethovenowskiej, Chór Polskiego Radia i zagraniczni soliści wystąpią w piątek (26 listopada) w Teatrze Muzycznym. Usłyszymy spektakl operowy \"Fidelio: The Holocaust Memorial Production” (\"Fidelio. Pamięci Holokaustu”).
W czwartek (25 listopada) o godz. 18 Instytut Europy Środkowo-Wschodniej (ul. Niecała 5) zaprasza na spotkanie \"Dzieje nieznanego portretu Tadeusza Kościuszki. Mit i legenda kościuszkowska w XIX wieku”.
W środę (1 grudnia) o godz. 16 w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie odbędzie się spotkanie z Januszem Głowackim.