Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

25 maja 2018 r.
17:20

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
Noc Kultury 2017
Noc Kultury 2017 (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co ważne, wszystkie wejściówki są podwójne, nie licząc tych dotyczących udziału w warsztatach. Jeśli ktoś zaklepuje sobie wstęp na spektakl, od razu ma zapewnione miejsce dla osoby towarzyszącej.

Aby zarezerwować wejściówkę trzeba na stronie nockultury.pl wypełnić formularz, który będzie dostępny od godz. 9.00 w sobotę. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Potem trzeba poczekać na mail z potwierdzeniem. Zarezerwowaną w ten sposób wejściówkę trzeba będzie następnie odebrać w punkcie informacyjnym na pl. Litewskim. Odbiór będzie możliwy 1 czerwca między godz. 10 a 20 oraz 2 czerwca od godz. 10 do 18. Później niewykorzystane wejściówki będą znów do wzięcia, ale już na miejscu, w punkcie informacyjnym.

Takie ograniczenia dotyczą wyłącznie wydarzeń odbywających się w miejscach o ograniczonej pojemności widowni.

Tylko za okazaniem wejściówki będzie można wejść na projekcję filmu „Mabel, Mabel, Tiger Trainer” w Teatrze Starym (od godz. 22 do 23.30). Jest to dokument o Mabel Stark, kobiecie, która wybrała zawód treserki tygrysów.

Wejściówka będzie konieczna, by dostać się na pokaz filmu klasy B („tak zły, że aż dobry”) połączony z grą w bingo. Impreza rozpocznie się o północy na dziedzińcu Archiwum Państwowego przy Jezuickiej i potrwa 1,5 godziny.

Z wyprzedzeniem trzeba też zarezerwować miejsce w kolejce do zwiedzania Lubelskiej Trasy Podziemnej, która zaczyna się przy Trybunale Koronnym. Zaplanowane są trzy wycieczki rozpoczynające się o godz. 19, 20 i 21. Każda potrwa 45 minut.

Limitowane będą również wejścia na wystawę „Lublin. Pamięć Miejsca” w Bramie Grodzkiej (wejścia o 20, 21, 22 i 23) opowiadającą o historii lubelskich Żydów, tej sprzed wojny i tej tragicznej, związanej z ich masową zagładą.

Kolejna impreza z ograniczonym dostępem to wycieczka po Izbie Drukarstwa w Domu Słów przy Królewskiej 7 (wejścia o godz. 19, 20 i 21). Można będzie się dowiedzieć jak wyglądała dawna drukarnia, jak pracował zecer, czy introligator.

O produkcji piwa i historii lubelskiego browaru będzie można posłuchać zwiedzając podziemia browaru przy Bernardyńskiej. Wejdą tutaj tylko ci, którzy się zarejestrują. Okazji do wejścia będzie dość sporo: o 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 0.00, 0.30 oraz 1.00.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń tylko za okazaniem wejściówki będzie można się dostać na imprezy organizowane na wirydarzu klasztoru oo. dominikanów. Pierwszą będzie koncert Katarzyny Młynarczyk i Aleksandry Pałki. Występ rozpocznie się o godz. 19 i potrwa godzinę.

Kolejną imprezą na wirydarzu będzie koncert Remont pomp & Madej. To zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną. Szczególnie dużo czerpie z etnicznej muzyki afrykańskiej. Początek o godz. 20.30. Koncert potrwa pół godziny.

W wejściówkę muszą się zaopatrzyć również ci, którzy chcą posłuchać międzywojennych piosenek w nowych aranżacjach. Szlagiery takie jak „Ada, to nie wypada” albo „Nie kochać w taką noc, to grzech” będą rozbrzmiewać na wirydarzu dominikanów od godz. 22. Koncert ma trwać 1,5 godziny.

Natalya Vakshynska i Eugene swój koncert na wirydarzu dominikanów rozpoczną o godz. 23.30 i będą to pieśni na podstawie autentycznego tekstu biblijnego po hebrajsku.

Rezerwacja miejsc konieczna jest także, by załapać się na zwiedzanie Regionalnego Muzeum Cebularza przy Szewskiej 4 (dwa wejścia: o godz. 19 i 20.30), gdzie będzie można poznać historię cebularza, posłuchać ciekawostek i skosztować ciepłego wypieku.

Refleks potrzebny jest również tym, którzy chcą się wybrać do Teatru Osterwy na spektakl „Ludzie inteligentni” poruszający sprawy rywalizacji toczącej się między kobietami i mężczyznami i będącej sporem o wyższość intelektu nad emocjami lub na odwrót. Początek o godz. 21. Czas: 1,5 godziny.

Marta Frej będzie jedną z uczestniczek burleskowego widowiska na patio Cafe Próba przy Grodzkiej 5a. Spektakl Burlesque&Boylesque Show zacznie się o godz. 22, zakończy przed północą i dostępny jest wyłącznie dla widowni pełnoletniej oraz wyposażonej w wejściówki.

Kolejna impreza, na którą wpuszczani będą tylko widzowie z wejściówkami to spektakl „Proszę o uwagę”, którego tematem są konflikty rodzinne. Początek o godz. 21 w MDK Pod Akacją przy Grodzkiej 11.

Również w MDK będzie można zobaczyć spektakl „Buziaki” (początek o godz. 22) zapowiadany jako eksperymentalna opowieść o buncie dzieci przeciw dorosłym w oparciu o dramat „Strajk Buziaków”. Widowisko zobaczą tylko ci, którzy zarezerwują sobie miejsce.

Zapisy wymagane są też od dzieci (od 10 lat) chętnych do udziału w warsztatach raku, czyli starej japońskiej sztuki wypalania ceramiki. Warsztaty będą organizowane pod gołym niebem, bo wymagają wypalania gliny żywym ogniem. Nauka zacznie się o godz. 19 na Błoniach pod Zamkiem.

Warsztaty z malowania akwarelą (również dla dzieci, również od 10 lat) organizowane będą na Błoniach w dwóch turach: od godz. 19 i od godz. 20.10. Nauka potrwa godzinę.

Tylko dla osób powyżej 15 roku życia przeznaczone będą warsztaty tworzenia ogrodów w szkle, również na Błoniach pod Zamkiem. Zajęcia będą się zaczynać o godz. 19 i 21, potrwają półtorej godziny.

Noc Kultury 2017 w Lublinie

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

W drugim meczu półfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin nie sprostała mistrzowi Polski Jastrzębskiemu Węglowi
ZDJĘCIA
galeria

Bogdanka LUK Lublin gorsza od JSW Jastrzębskiego Węgla. W sobotę decydujący mecz

W drugim spotkaniu półfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin przegrała 1:3 z mistrzem Polski JSW Jastrzębskim Węglem. Tym samym do wyłonienia finalisty potrzebny będzie trzeci mecz, w sobotę, w Jastrzębiu

Podlasie pokonało w karnych Orlęta 4:1

Podlasie strzelało karne lepiej od Orląt i zdobyło puchar

W środę rozegrany został finał Pucharu Polski w okręgu Biała Podlaska. Czwartoligowe Orlęta Spomlek mierzyły się z wyżej notowanym Podlasiem. Jak na decydujące spotkanie przystało, emocji nie zabrakło. Po 36 minutach goście prowadzili 2:0, do przerwy było 2:2, a ostatecznie trzecioligowiec wygrał po rzutach karnych 4:1.

Avia nie miała problemów z ograniem Janowianki

Znamy finalistów Pucharu Polski w okręgu Lublin. Derbów Świdnika nie będzie

W środę rozegrano półfinałowe mecze Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Faworytami byli trzecioligowcy ze Świdnika. Avia wybrała się na spotkanie z Janowianką i bez problemów wygrała 3:0. W drugiej parze doszło do niespodzianki, bo Świdniczanka po rzutach karnych musiała uznać wyższość Górnika II Łęczna. Co ciekawe, drużyna Łukasza Gieresza przegrała konkurs jedenastek... 0:3.

Whisky w Kosmosie
Koncert
25 kwietnia 2025, 20:00

Whisky w Kosmosie

WHISKY się nie zatrzymuje w propagowaniu funk rockowej misji. Tym razem chłopaki Lubelaky zagrają w klubie w lubelskim klubie Kosmos, w najbliższy piątek (25 kwietnia).

Majówka: jak będzie kursować komunikacja miejska w Lublinie?

Majówka: jak będzie kursować komunikacja miejska w Lublinie?

Więcej kursów nad Zalew Zemborzycki, więcej kursów na Dworzec Lublin. A to dopiero początek zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej w Lublinie na długi weekend majowy.

Od lewej marszałek Jarosław Stawiarski, dyrektor Marzena Brzezicka i Maciej Downar-Dukowicz. Na stole - miecz z późnego średniowiecza, jeden z przekazanych zabytków

Arras, miecz i księga, czyli zagraniczne prezenty dla Janowca

Zabytkowy dywan z Francji, francuski miecz z XV wieku oraz XVII-wieczna księga niemieckiego autora trafiły do Muzeum Zamek w Janowcu. Przedmioty o historycznej wartości podarował prywatny kolekcjoner - Maciej Downar-Dukowicz.

Nauka przez zabawę. Centrum Nauki Kopernik zawita do województwa lubelskiego
Naukobus

Nauka przez zabawę. Centrum Nauki Kopernik zawita do województwa lubelskiego

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzeszkowicach Dużych już wkrótce doświadczą nauki w najciekawszej możliwej formie. 24 i 25 kwietnia odwiedzi ich Naukobus z Centrum Nauki Kopernik.

W środę (23 kwietnia) Senat zajmował się ustawą obniżającą składkę zdrowotną dla przedsiębiorców

Składka zdrowotna: Co uchwalił Senat i co zrobi prezydent?

Senat nie wniósł w środę (23 kwietnia) poprawek do ustawy obniżającej składkę zdrowotną dla przedsiębiorców od 2026 r. Zmiana wiąże się z ubytkiem wpływów ze składki do Narodowego Funduszu Zdrowia w kwocie ok. 4,6 mld zł. Według zapewnień Ministerstwa Finansów, luka zostanie pokryta z budżetu państwa.

Tony D.
Nasz patronat
30 maja 2025, 19:00

Święto bluesa w Lublinie

Wszystkich fanów elektrycznego bluesa zapraszamy w piątek (30 maja) do Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie. Główną atrakcją będzie występ kanadyjskiego gitarzysty, Tony D.

Radny dopytuje o realizację wyborczych obietnic prezydenta Żuka

Radny dopytuje o realizację przedwyborczych zapowiedzi prezydenta. Jest odpowiedź

Rok po wyborach samorządowych radny PiS Tomasz Gontarz zarzuca prezydentowi Lublina brak transparentności i nieskuteczności w realizacji obietnic wyborczych. W odpowiedzi magistrat przekonuje, że wszystkie deklaracje są w trakcie wdrażania. I że zaplanowano je na pięć lat.

Tysiące wiernych czeka, by pożegnać papieża Franciszka

Tysiące wiernych czeka, by pożegnać papieża Franciszka

Około 100 tysięcy osób czeka na wejście do bazyliki Świętego Piotra, by oddać hołd papieżowi Franciszkowi przed jego trumną.

Pierwszy niedźwiadek stanął w Radzyniu w kwietniu 2024 roku

Pierwszy stanął tuż przed wyborami. Czy nowa władza da szansę niedźwiadkom?

Niedźwiadek Skrzypek od wielu miesięcy czeka swoje miejsce w Radzyniu Podlaskim. Decyzja należy do Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Szlak Radzyńskiego Niedźwiadka zapoczątkował w kwietniu ubiegłego roku Robert Mazurek, ówczesny dyrektor ROK.

Burza uszkodziła ci dom? Masz szansę na zasiłek
galeria

Burza uszkodziła ci dom? Masz szansę na zasiłek

Mieszkańcy Puław, którzy ponieśli straty w trakcie wyjątkowo silnej burzy w piątek, 18 kwietnia, mogą otrzymać finansowe wsparcie ze strony miasta. Wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Atsu, bohaterka gry Ghost of Yōtei
film

Ghost of Yōtei: Data premiery i nowy zwiastun (wideo)

Po katanę i wakizashi sięgniemy już w październiku. A teraz możemy obejrzeć nowy zwiastun Ghost of Yōtei i psrawdzić, co będzie w edycji kolekcjonerskiej.

Historia herbu i Lublina. Przedsiębiorcze dzieciaki odwiedziły lubelskiego koziołka
ZDJĘCIA
galeria

Historia herbu i Lublina. Przedsiębiorcze dzieciaki odwiedziły lubelskiego koziołka

Poznanie lubelskich legend, skąd się wzięła koza w herbie Lublina, a także odczarowywanie kamienia nieszczęścia - lubelskie przedszkolaki odwiedziły Dom Koziołka Lubelskiego.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30