Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

25 maja 2018 r.
17:20

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
Noc Kultury 2017
Noc Kultury 2017 (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co ważne, wszystkie wejściówki są podwójne, nie licząc tych dotyczących udziału w warsztatach. Jeśli ktoś zaklepuje sobie wstęp na spektakl, od razu ma zapewnione miejsce dla osoby towarzyszącej.

Aby zarezerwować wejściówkę trzeba na stronie nockultury.pl wypełnić formularz, który będzie dostępny od godz. 9.00 w sobotę. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Potem trzeba poczekać na mail z potwierdzeniem. Zarezerwowaną w ten sposób wejściówkę trzeba będzie następnie odebrać w punkcie informacyjnym na pl. Litewskim. Odbiór będzie możliwy 1 czerwca między godz. 10 a 20 oraz 2 czerwca od godz. 10 do 18. Później niewykorzystane wejściówki będą znów do wzięcia, ale już na miejscu, w punkcie informacyjnym.

Takie ograniczenia dotyczą wyłącznie wydarzeń odbywających się w miejscach o ograniczonej pojemności widowni.

Tylko za okazaniem wejściówki będzie można wejść na projekcję filmu „Mabel, Mabel, Tiger Trainer” w Teatrze Starym (od godz. 22 do 23.30). Jest to dokument o Mabel Stark, kobiecie, która wybrała zawód treserki tygrysów.

Wejściówka będzie konieczna, by dostać się na pokaz filmu klasy B („tak zły, że aż dobry”) połączony z grą w bingo. Impreza rozpocznie się o północy na dziedzińcu Archiwum Państwowego przy Jezuickiej i potrwa 1,5 godziny.

Z wyprzedzeniem trzeba też zarezerwować miejsce w kolejce do zwiedzania Lubelskiej Trasy Podziemnej, która zaczyna się przy Trybunale Koronnym. Zaplanowane są trzy wycieczki rozpoczynające się o godz. 19, 20 i 21. Każda potrwa 45 minut.

Limitowane będą również wejścia na wystawę „Lublin. Pamięć Miejsca” w Bramie Grodzkiej (wejścia o 20, 21, 22 i 23) opowiadającą o historii lubelskich Żydów, tej sprzed wojny i tej tragicznej, związanej z ich masową zagładą.

Kolejna impreza z ograniczonym dostępem to wycieczka po Izbie Drukarstwa w Domu Słów przy Królewskiej 7 (wejścia o godz. 19, 20 i 21). Można będzie się dowiedzieć jak wyglądała dawna drukarnia, jak pracował zecer, czy introligator.

O produkcji piwa i historii lubelskiego browaru będzie można posłuchać zwiedzając podziemia browaru przy Bernardyńskiej. Wejdą tutaj tylko ci, którzy się zarejestrują. Okazji do wejścia będzie dość sporo: o 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 0.00, 0.30 oraz 1.00.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń tylko za okazaniem wejściówki będzie można się dostać na imprezy organizowane na wirydarzu klasztoru oo. dominikanów. Pierwszą będzie koncert Katarzyny Młynarczyk i Aleksandry Pałki. Występ rozpocznie się o godz. 19 i potrwa godzinę.

Kolejną imprezą na wirydarzu będzie koncert Remont pomp & Madej. To zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną. Szczególnie dużo czerpie z etnicznej muzyki afrykańskiej. Początek o godz. 20.30. Koncert potrwa pół godziny.

W wejściówkę muszą się zaopatrzyć również ci, którzy chcą posłuchać międzywojennych piosenek w nowych aranżacjach. Szlagiery takie jak „Ada, to nie wypada” albo „Nie kochać w taką noc, to grzech” będą rozbrzmiewać na wirydarzu dominikanów od godz. 22. Koncert ma trwać 1,5 godziny.

Natalya Vakshynska i Eugene swój koncert na wirydarzu dominikanów rozpoczną o godz. 23.30 i będą to pieśni na podstawie autentycznego tekstu biblijnego po hebrajsku.

Rezerwacja miejsc konieczna jest także, by załapać się na zwiedzanie Regionalnego Muzeum Cebularza przy Szewskiej 4 (dwa wejścia: o godz. 19 i 20.30), gdzie będzie można poznać historię cebularza, posłuchać ciekawostek i skosztować ciepłego wypieku.

Refleks potrzebny jest również tym, którzy chcą się wybrać do Teatru Osterwy na spektakl „Ludzie inteligentni” poruszający sprawy rywalizacji toczącej się między kobietami i mężczyznami i będącej sporem o wyższość intelektu nad emocjami lub na odwrót. Początek o godz. 21. Czas: 1,5 godziny.

Marta Frej będzie jedną z uczestniczek burleskowego widowiska na patio Cafe Próba przy Grodzkiej 5a. Spektakl Burlesque&Boylesque Show zacznie się o godz. 22, zakończy przed północą i dostępny jest wyłącznie dla widowni pełnoletniej oraz wyposażonej w wejściówki.

Kolejna impreza, na którą wpuszczani będą tylko widzowie z wejściówkami to spektakl „Proszę o uwagę”, którego tematem są konflikty rodzinne. Początek o godz. 21 w MDK Pod Akacją przy Grodzkiej 11.

Również w MDK będzie można zobaczyć spektakl „Buziaki” (początek o godz. 22) zapowiadany jako eksperymentalna opowieść o buncie dzieci przeciw dorosłym w oparciu o dramat „Strajk Buziaków”. Widowisko zobaczą tylko ci, którzy zarezerwują sobie miejsce.

Zapisy wymagane są też od dzieci (od 10 lat) chętnych do udziału w warsztatach raku, czyli starej japońskiej sztuki wypalania ceramiki. Warsztaty będą organizowane pod gołym niebem, bo wymagają wypalania gliny żywym ogniem. Nauka zacznie się o godz. 19 na Błoniach pod Zamkiem.

Warsztaty z malowania akwarelą (również dla dzieci, również od 10 lat) organizowane będą na Błoniach w dwóch turach: od godz. 19 i od godz. 20.10. Nauka potrwa godzinę.

Tylko dla osób powyżej 15 roku życia przeznaczone będą warsztaty tworzenia ogrodów w szkle, również na Błoniach pod Zamkiem. Zajęcia będą się zaczynać o godz. 19 i 21, potrwają półtorej godziny.

Noc Kultury 2017 w Lublinie

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia