W Zwierzyńcu rozpoczyna się doroczne święto filmu. Impreza potrwa do 15 sierpnia. W programie pokazy, spotkania, prelekcje i koncerty nie tylko w kinie, ale także w salach gimnastycznych miejscowych szkół oraz plenerowym kinie w browarze
Miłośnicy X Muzy będą mogli zapoznać się z twórczością Antoine’a Jaccoud, scenarzysty uważanego za ucznia Krzysztofa Kieślowskiego oraz z kinematografią meksykańską. Pokazane będą też dzieła artystów opisujących to, co dzieje się w Syrii z podwójnej perspektywy: tej przedwojennej i z okresu wojennego szaleństwa. Wiele miejsca zajmie także tematyka uchodźców.
W cyklu „Dystrybucja kinowa” pokazane będą filmy produkowane w Związku Radzieckim i Rosji, które tuż po nakręceniu stawały się „półkownikami” lub były powszechnie krytykowane. Inne cykle to „Rekolekcje filmowe” o poszukiwaniu sacrum, sensu życia, wartości duchowych we współczesnym świecie, „Archeologia kina”, „W polskim obiektywie” i „Festiwalowe remanenty”.
W cyklu „Filmy w Sieci” zaprezentowane będą wyróżniające się walorami artystycznymi obrazy przewidziane do rozpowszechniania wyłącznie w kinach studyjnych. W świat filmu spoza głównego mainstreamu wprowadzi nas „Klubowy karnet”, a w ramach „Kina nocnego”, które tradycyjnie już zagości w plenerze, na dziedzińcu ponad 200-letniego Browaru Zwierzyniec, zaprezentowane będzie tzw. kino środka, czyli filmy godzące artystyczny poziom z walorami komercyjnymi.
Pełny program imprezy na http://laf.net.pl/