Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

29 lipca 2018 r.
14:44

V Świętokrzyskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie (program)

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
5 sierpnia 2018 19:30
(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. W dniach 5 sierpnia - 2 września odbędzie się już piąta edycja Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie. Koncerty będą miały miejsce w Kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Pogodnej 7.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Festiwal organizowany jest w Lublinie od 2014 roku z inicjatywy Fundacji Sono Organi. Dyrektorem Artystycznym projektu jest organista Michał Kopyciński, który również uświetni wydarzenie swoim występem (2 września).

Uczestnicy Festiwalu mają do dyspozycji wspaniałe organy kościoła pw. Świętego Krzyża w Lublinie pochodzące z Bielefeld w Niemczech. Zostały one zbudowane w 1964 roku.

Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się 5 sierpnia o godz. 19.30 występem Wojciecha Kopycińskiego - puzonisty z Lublina oraz Bartosza Jakubczaka z Warszawy, który zagra na organach. W programie koncertu m.in. "Preludiom e-moll (Wielkie)" Nicolausa Bruhnsa, II Voluntary in a z cyklu "Ten Voluntaries fo the Organ or Harpsichord" Johna Stanleya a także utwory Johanna Sebastiana Bacha czy Benedetto Marcello.

Wojciech Kopyciński jest puzonistą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, z którą związany jest od ponad 20 lat. Udziela się także jako muzyk jazzowy w takich zespołach jak Old jazz players i Jazz Revival. Z kolei Bartosz Jakubczak to uczestnik wielu prestiżowych festiwali w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji i Grecji. Pracuje w Katedrze Organów i Klawesynu UMCF.

Do Lublina zawitają również uznana sopranistka Hanna Zajączkiewicz z Olsztyna, organiści Marcin Armański ze Świdnicy i Waldemar Krawiec z Zabrza oraz Urszula Bańkowska (obój) i Adam Bańkowski (bas) pochodzący z Wysokich Mazowieckich.

Zajączkiewicz, która ma w swoim dorobku liczne koncerty, zarówno pieśniarskie, oratyjno-kantatowe, jak i operowe, wystąpi 11 sierpnia z udziałem organizatora festiwalu - Michała Kopycińskiego. Prezes Fundacji Sono Organi brał udział w mistrzowskich kursach prowadzonych przez wybitnych profesorów z Anglii, Włoch i Szkocji. Podczas koncertu, w którym Kopyciński zagra na fisharmonii, usłyszymy m.in. kompozycje Stanisława Moniuszki, Sigdrieda Karga Elerta oraz Maxa Regera.

W kolejnym koncercie, zaplanowanym na 19 sierpnia, wystąpi laureat solowych konkursów organowych i kompozytorskich. Artysta zaprezentuje utwory Bacha, Mendelssohna i Frescobaldiego.

Kolejny uczestnik licznych kursów mistrzowskich, Wojciech Krawiec, wystąpi 26 sierpnia z kompozycjami takich artystów, jak Hesse, Adler, Sawa i Świerszczek.

Festiwal zamknie zaplanowany na 2 września koncert Michała Kopycińskiego, któremu towarzyszyć będą Urszula i Adam Bańkowscy. Program: Felix Mendelssohn-Barholdy - I Sonata f-moll op. 65; Johann Sebastian Bach - Aria Ich hebe genug BWV 82; Georg Friedrich Haendel - Ombra mau fu, aria z opery "Xerxes"; Alessandro Stradella - Pieta Signore; Johann Pachelbel - Ciacona f-moll; Domenico Cimarosa - Oboe Concerto C-major cz. III Siciliana; Ennio Morricone - Gabriel Oboe; Giulio Caccini - Ave Maria.

Koncerty odbywać się będą w następujących terminach: 5, 11, 19 i 26 sierpnia oraz 2 września. Wszystkie występy będą miały miejsce o godz. 19.30. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.


Program koncertów:

5 sierpnia:
- Wojciech Kopyciński (puzon) - Lublin
- Bartosz Jakubczak (organy) - Warszawa

11 sierpnia:
- Hanna Zajączkiewicz (sopran) - Olsztyn
- Michał Kopyciński (fisharmonia) - Lublin

19 sierpnia:
- Marcin Armański (organy) - Świdnica

26 sierpnia:
- Waldemar Krawiec (organy) - Zabrze

2 września:
- Ula Bańkowska (obój) - Wysokie Mazowieckie
- Adam Bańkowski (bas) - Wysokie Mazowieckie
- Michał Kopyciński (organy) - Lublin

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

W ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta, obrońcy trofeum i ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów Aluron CMC Warty Zawiercie

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

Kalendarz
luty 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28