Wielkie widowisko w wykonaniu najlepszych uczestników showu "Mam Talent” odbędzie się we wtorek (8.12) w hali Globus w Lublinie.
Podczas półtoragodzinnego widowiska zaprezentują nie tylko własne znane utwory i numery, ale także "wykonania specjalne” – niespodzianki przygotowane wyłącznie na "Mam Talent” w wersji scenicznej.
Całość prowadzi Marcin Prokop. Początek o godz. 19.
Bilety – po 60, 120 i 280 zł – do kupienia Max Media Art, Media Markt i Empikach.
Uczestnicy
Alexander Martinez – wokalista z Filipin o niezwykłej wprost wrażliwości i zniewalającym głosie, marzy o wydaniu własnej płyty. Od 12 lat mieszka w Polsce i jest z nią mocno związany. Swój występ zadedykował żonie Polce i córeczce. Jego wersja "Time to Say Goodbye” Bocellego urzekła zarówno jury jak i widzów. Kuba Wojewódzki skomentował występ Alexandra stwierdzeniem "jeśli Bóg istnieje – to teraz płacze…”.
Marcin Wyrostek – akordeonista, gra odkąd skończył 4 lata. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie wykładowca tej Akademii. Oprócz tego, że – jak powiedziała Agnieszka Chylińska – opanował sztukę gry na tak trudnym instrumencie ma także spora charyzmę. Nie tylko jury było pod wrażeniem fragmentu Toccaty i Fugi d-moll Bacha zagranej przez Marcina, awans do finału zapewniły mu przede wszystkim głosy widzów.
Anna Teliczan – 19-latka z Ostródy, właśnie zaczęła studia dziennikarskie w Olsztynie. Zaczęła śpiewać w liceum, jest samoukiem. W talent show zaśpiewała balladę z repertuaru Boba Dylana, która zdaniem Kuby Wojewódzkiego nie była utworem dla Anny. Agnieszka Chylińska zaś stwierdziła, że wyłącznie od Anny zależy, co zrobi z tak fantastycznym głosem. O tym, czy było warto zdecydowali widzowie, bo to dzięki ich głosom jako pierwsza zakwalifikowała się do finału!
Kruk i Blacha – duet tancerzy i beatboxerów. Wspólnie tańczą od 1993 roku, prowadzą szkołę tańca i sędziują na zawodach tanecznych. Podczas występu w półfinale zaprezentowali swój najnowszy show. "Trudno was zdefiniować, ale to bardzo intrygujące. Podobało mi się” – mówił Kuba Wojewódzki. "Jestem pod wielkim wrażeniem i chylę głowę za pracę, jaką włożyliście” – chwaliła Małgorzata Foremniak. "Duży talent, zero blazy” – dodała na koniec Agnieszka Chylińska.
Jessica Merstein – cygańska wokalistka o dużej sile głosu, wytrwała i pewna siebie oraz swoich możliwości, co pokazała zarówno w eliminacjach, jak i samym półfinale. Od ośmiu lat mieszka w Polsce. Gra, śpiewa i tańczy w rodzinnym zespole Vanessa i Sorba. Ludzi wokół siebie zaraża radością i optymizmem.
Kony (Konrad Czarkowski) – pierwszy w Polsce lalkarz komercyjny. Pracował jako dziennikarz, rysownik i model. Obdarzony niespotykanym poczuciem humoru i dystansem do otaczającego świata. Jim Henson, twórca Muppetów, powiedział: "Chcę żyć tak, aby zostawić po sobie trochę lepszy świat”. I pod tą dewizą podpisuje się również Kony.
Kaczorex (Michał Kaczorowski) – tegoroczny mistrz Polski w poppingu. Przez Agnieszkę Chylińską oraz Małgorzatę Foremniak zwany "superfacetem”. Za najważniejsze w tańcu uważa: osobowość, kreatywność i przede wszystkim wiedzę. Dzięki tym cechom, pomimo młodego wieku, jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów.
Jadwiga Peszko i Dominika Drewniak – niezwykły duet akrobatyczny. Zwyciężczynie pierwszego półfinału drugiej edycji showu "Mam Talent”. Dziewczynki trenują razem od 9 miesięcy, a w ich występach widać pasję, fascynację i miłość do sportu. Układy, które prezentują, wydają się być na granicy ludzkich możliwości. Kuba Wojewódzki powiedział, że ich sprawność jest "nieziemska”.
Marcel i Nikodem Legunowie – bliźniacy, którzy śpiewają od 3 roku życia, na swoim koncie mają występ przed G.W. Bushem. Kontratenorzy w showie "Mam Talent” bezapelacyjnie pokonali konkurencję zapierającym dech w piersiach wykonaniem utworu "Lacrimosa” Zbigniewa Preisnera.
Patenciarz (Marcin Marczewski) – pantomimą interesuje się od dziecka, a inspirację czerpie ze starych filmów i wideoklipów Michaela Jacksona. Od dziesięciu lat zdobywa serca publiczności w całej Europie. Jego fenomenalny show porwał jurorów, którzy przebijali się komplementami.
Kuba Wojewódzki nazwał go "absolutnie Chaplinowską postacią”. "Jesteś niezwykły !” – mówił.
Klaudia Kulawik – dwunastolatka w ubiegłorocznej edycji "Mam Talent” zajęła drugie miejsce. Klaudia po każdym występie otrzymywała owacje na stojąco włączając wykonanie castingowe, gdzie zaprezentowała utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat”. W finale pięknie zaśpiewała "Jaskółkę uwięzioną” Stana Borysa. Wzruszona publiczność nie kryła zachwytu. Obejrzenie występu Klaudii na scenie zapewne będzie nie lada przeżyciem!
Paulina Lenda – podbiła serca publiczności ubiegłorocznej edycji "Mam Talent”, co zapewniło jej miejsce w ścisłym finale. Ma też na swoim koncie zwycięstwa na kilku ogólnopolskich festiwalach i w przeglądach piosenki. Utwory w jej wykonaniu znalazły się na albumach "RubikOne” i "Cafe Fogg 2”. Wystąpiła również gościnnie na najnowszym albumie Macieja Maleńczuka. Jest autorką części tekstów na debiutanckim krążku zespołu Volver "10 historii o miłości”.
Ssnake (Piotr Wąsik) – absolwent Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Wykorzystując swoją zwinność, plastykę i gibkość ciała stworzył oryginalny, jedyny w swoim rodzaju pokaz, budzący podziw, niedowierzanie, a niekiedy nawet przerażenie. Jest pierwszym artystą w historii polskiego cyrku wykonującym takiego rodzaju akrobacje. Podczas ubiegłorocznej edycji "Mam Talent” znalazł się w trójce laureatów. Agnieszka Chylińska nazwała go czarodziejem!