Gala Lubelskiej Konwencji Żonglerskiej, koncerty grup rockowych, metalowych, muzyki elektronicznej i lubelskich bardów. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny
Gala Lubelskiej Konwencji Żonglerskiej
Fundacja Sztukmistrze, Uczelniany Samorząd Studentów KUL i Centrum Kultury zapraszają na Galę Lubelskiej Konwencji Żonglerskiej, która odbędzie się 10 maja o godz. 20.00 w Muszli Koncertowej w Parku Saskim. Wystąpią na niej artyści nie tylko z Polski, ale i Niemiec, Francji, Hiszpanii, Anglii, Ukrainy czy Nowej Zelandii.
Wśród galowych gwiazd znaleźli się Lauge Spin Benjaminsen, jeden z najlepszych żonglerów na świecie, oraz niezwykły tandem, czyli Golden Zebra Duo w numerze na kole aerialowym.
Artyści z Polski i zagranicy zaprezentują swoje talenty, m. in. w takich dziedzinach jak żonglerka maczugami, obręczami, koło akrobatyczne (cyr wheel), hula-hop, akrobatyka powietrzna na kole oraz klaunada. Tematem przewodnim tegorocznej konwencji jest Dziki Zachód, dlatego również Gala będzie miała akcenty westernowe, szczególnie w oprawie, którą zrealizują Przemek Buksiński i Łukasz Jemioła za pomocą piosenek improwizowanych. Dobra zabawa i pozytywne emocje gwarantowane!
16.05.2014, godz. 18:00
Koncerty sixpackJoe Sixpack, Rooster, Dark Raven
Koncert trzech grup, które nade wszystko umiłowały dźwięki starego, dobrego rocka.
Joe Sixpack ma korzenie punkowe, ale ich muzyka jest ciężka do jednoznacznego zdefiniowania, gdyż pojawiają się często bardziej metalowe akcenty, progresywne wstawki czy też nawiązania do klasyków rocka i grunge.
Rooster to z kolei przede wszystkim melodia i przebojowość, oparta na rockowej motoryce i zagrywkach.Grupa Dark Raven natomiast prezentuje młodzieńcze spojrzenie na klasykę rocka - słuchając ich pewne jest jedno: lekcje z historii muzyki rockowej odrobili dość starannie.
17.05.2014, godz. 18:00
Thrashenalia
Co roku na lubelskich Juwenaliach pojawiają się te same zespoły, co coraz głośniejszym echem odbija się wśród bywalców tych imprez. Głosy znudzenia i zdegustowania dotarły do lubelskiego podziemia, gdzie aż kipi od świeżej, niczym nie skażonej, brudnej i surowej muzyki.
Połączone siły lubelskich metalowców postanowiły wyjść naprzeciw znużeniu gawiedzi i powołać do życia Thrashenalia - jednodniowy festiwal muzyki podziemnej, w której prym wiedzie zadziorny riff i szybkie rytmy perkusji. Na scenie zaprezentuje się sześć zespołów, które łączy jeden wspólny mianownik - Thrash Metal.
Zagrają lubelskie formacje Heresyer, ROD i Highlow (pomysłodawcy imprezy) wsparci posiłkami z Bydgoszczy, Krakowa i Warszawy - Kazan, Mastemey i Phantom Pain. 4 godziny muzycznego buntu i ostrej jazdy bez trzymanki!
18.05.2014, godz. 19:00
Dr Gree, Bloom
Na zakończenie rockowego weekendu w Muszli koncert dwóch zespołów, które nade wszystko cenią piękne harmonie i melodyjne refreny. Bloom to „Duma Dęblina”, zespół, który konsekwentnie i nie zważając na wszelkie trudności kroczy po obranej wcześniej ścieżce. Utwory Bloom to ostre, refleksyjne i szalenie melodyjne granie, które spodoba się fanom takich marek jak Led Zeppelin, Black Sabbath, Sabaton czy… Nightwish.
Dr Gree to zaś ekipa złożona z doświadczonych muzyków, którzy za pomocą chwytliwych, rockowych piosenek komentują rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Lubelski doktor dał się poznać szerszej publiczności dzięki porywającym występom w jednym z telewizyjnych talent show.
23.05.2014, godz. 20:00
Człowiek Z Maszyną, Strefa Pracy Żurawia
Kolejny muzyczny weekend w Muszli Koncertowej to propozycja dla osób, które ponad rockowy czad stawiają sobie piękne, spokojne i melodyjne dźwięki.
Człowiek z Maszyną maluje muzyczne pejzaże do nietuzinkowych wizualizacji wyświetlanych z projektora.
Strefa Pracy Żurawia, dowodzona przez charyzmatycznego, poruszającego się na wózku inwalidzkim artystę Łukasz Siatkowskiego, to poetycka podróż w nieznane z instrumentalną, akustyczną muzyką na klawisze, gitarę i bęben.
24.05.2014, godz. 20:00
Ryszard Borkowski - Pieśni Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego
Lubelski bard Ryszard Borkowski powraca na scenę Muszli po ciepło przyjętym recitalu szantowym - tym razem z balladami Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Jeśli cenicie sobie państwo poetycki przekaz i pieśni, które zmuszają do refleksji i powodują, że człowiek chce się na dłużej zatrzymać przy danych słowach - to propozycja dla Was.