Dobry produkt + dobry instalator = komfort na długie lata.
W przypadku zetknięcia się dwóch różnych metali lub stopów metalu poprzez elektrolit, jeden z nich może ulec korozji galwanicznej. Wyraźny wpływ na korozję wykazuje elektrolit, jeżeli posiada wysoką zawartość soli.
W przypadku instalacji grzewczych objawia się to zakłóceniem ich normalnego funkcjonowania, które spowodowane jest nieodpowiednimi właściwościami fizyko-chemicznymi wody.
Przewodność elektryczna następuje poprzez zawory (mosiądz, stal), złączki (stal) i uszczelki (izolatory), co w przypadku poprawnie wykonanej instalacji jest zjawiskiem bardzo trudnym.
W celu zagwarantowania jeszcze wyższej odporności na korozję nowoczesne grzejniki przechodzą w procesie produkcyjnym przez dwa etapy lakierowania i wypalania w piecu.
Pierwszy etap obejmuje położenie warstwy lakieru w procesie anaforezy i wypalenie w piecu w temperaturze 230°C. Drugi etap to malowanie proszkami epoksydowymi i wypalenie w piecu w temperaturze 240°C.
Procesy te gwarantują długie użytkowanie grzejnika oraz zachowanie niezmienionej powłoki lakierniczej przez wiele lat.
Nowa instalacja może zawierać czynniki zanieczyszczające, jak: pył po spawaniu, odpady powstałe przy produkcji, pozostałości smarów i olejów itp.
Dobry instalator przed uruchomieniem nowej lub wyremontowanej instalacji powinien się upewnić, czy jest ona czysta. W większości przypadków wystarczy samo przepłukanie wodą.
Źródło: Pegasus PR