12 października 2024 r.
17:19

Gol z 90 minuty rozstrzygnął mecz na szczycie pomiędzy Chełmianką, a Sandecją

Chełmianka w 90 minucie meczu z Sandecją straciła drugiego gola i punkt
Chełmianka w 90 minucie meczu z Sandecją straciła drugiego gola i punkt (fot. Chełmianka Chełm/facebook)

W sobotę stadion w Chełmie odwiedził lider – Sandecja Nowy Sącz. A to oznacza, że doszło do pojedynku dwóch bardzo dobrych znajomych, którzy zasiadają na ławkach obu ekip: Grzegorza Bonina i Łukasza Mierzejewskiego. Górą był ten drugi. Jego podopieczni bramkę na 2:1 zdobyli w 90 minucie spotkania

Od pierwszego gwizdka inicjatywa była po stronie gości. Sandecja długimi fragmentami grała na połowie Chełmianki, ale zdecydowanie brakowało konkretów.

W 27 minucie to biało-zieloni groźnie zaatakowali. Po przechwycie w środku pola dobrze zachował się Jakub Karbownik. Minął jednego rywala i odegrał w pole karne do Marcela Złomańczuka. Ten nie zdecydował się na strzał, tylko oddał futbolówkę do Dawida Kasprzyka, który.... wycofał ją do Michala Kleca. Zanim Słowak zdołał uderzyć, jeden z rywali „wyłuskał” mu jednak piłkę.

Po dwóch kwadransach piłka wylądowała w siatce gospodarzy, ale na szczęście wcześniej był spalony. Po chwili próbkę swoich umiejętności dał Rafał Wolsztyński. Najlepszy strzelec grupy czwartej ładnie „zgasił” piłkę, błyskawicznie się z nią odwrócił i oddał świetny strzał z dystansu. Michał Jerke lekko tylko drgnął, ale miał szczęście, bo piłka o centymetry minęła słupek jego bramki.

Więcej działo się w drugiej połowie. Od razu po wznowieniu gry odważniej do przodu ruszyli piłkarze Grzegorza Bonina. W 50 minucie po dobrej akcji lewą flanką Piotr Zmorzyński podał w szesnastkę, ale pierwszy strzał został zablokowany. Futbolówka trafiła do Kacpra Wiatraka, który w dobrej sytuacji uderzył jednak nad bramką.

Chełmianka swojej szansy nie wykorzystała, a za chwilę przeżywała małe oblężenie. Najpierw Maks Cichocki zablokował próbę Wolsztyńskiego. Za chwilę niewiele zabrakło, a Jerke dałby się zaskoczyć po centrostrzale z prawego skrzydła. Po rożnym dwa razy zablokowany został Jakub Sangowski, ale przyjezdni ciągle byli przy piłce. W końcu podanie na lewo dostał Michał Rutkowski, dośrodkował na dalszy słupek, a tam zza pleców Piotra Piekarskiego wyskoczył Przemysław Skałecki i głową otworzył wynik spotkania.

W 58 minucie pojawiła się okazja na wyrównanie. Dawid Kasprzyk zagrał na wolne pole do Bartłomieja Korbeckiego. „Korbi” w sytuacji jeden na jeden uderzył w bramkarza, a dobitka Kasprzyka okazała się niecelna. W 66 minucie miejscowi zepsuli kontrę dwóch na dwóch, ale kilka chwil później wykorzystali kolejny szybki atak. Korbecki przedarł się lewą flanką, wycofał piłkę do Krystiana Mroczka, a ten przymierzył na 1:1.

W kolejnych fragmentach nie brakowało nerwów. Gospodarze mieli sporo pretensji do sędziego o kilka decyzji, znowu „żółtko” obejrzała też ławka ekipy z Chełma. W 90 minucie po prostej akcji drużyna Łukasza Mierzejewskiego przechyliła szalę na swoją stronę. Długie podanie ze środka boiska, błąd Wiatraka i Peter Kolesar w sytuacji sam na sam huknął pod poprzeczkę na 1:2.

Chełmianka Chełm – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)

Bramki: Mroczek (70) – Skałecki (53), Kolesar (90).

Chełmianka: Jerke – Wiatrak, Cichocki, Sarowski, Zmorzyński, Złomańczuk (46 Misztal), Piekarski, Klec (56 Mroczek), Korbecki, Karbownik (67 Romanowicz), Kasprzyk (87 Perdun).

Chciał ominąć sarny. Kierowca dachował

Dziś rano przez drogę z Puław do Dęblina tuż przed nadjeżdżającym samochodem przebiegły sarny. Kierowca próbował uniknąć zderzenia. Stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu.

Mickiewicz inaczej – koncert zespołu Piramidy w Domu Kultury LSM
18 października 2024, 18:00

Po balladach Bułata Okudżawy i piosenkach z filmów i seriali – Mickiewicz Inaczej – to kolejna propozycja koncertowa zespołu Piramidy, z którą artyści pojawią się w najbliższy piątek w Domu Kultury LSM w Lublinie.

Na zakupy do AMW. W wojsku już nie służy, a w cywilu może się przyda

Łodzie, ciężarówki star czy łóżka koszarowe. Agencja Mienia Wojskowego wystawia na sprzedaż aż 137 różnych rzeczy.

Używane opony samochodowe – czy to bezpieczny wybór na zimę?

Wielu posiadaczy samochodów decyduje się na zakup używanego ogumienia, głównie ze względu na chęć wypracowania oszczędności finansowych. Jeśli masz własne auto i zbliża się sezon zimowy, koniecznie weź pod uwagę dostępne na rynku opony używane. To dobry sposób, aby zaoszczędzić pokaźną sumę na wymianie ogumienia zimowego w pojeździe.

Akademia Wincentego Pola ma 25 lat. Kształci studentów z ponad 60 krajów
DZIEŃ WSCHODZI

Akademia Wincentego Pola, jedna z najstarszych lubelskich uczelni niepublicznych w Lublinie obchodzi 25-lecie. O historii, teraźniejszości i przyszłości uczelni, w której na 16 kierunkach studiów magisterskich i licencjackich oraz blisko 60 kierunkach studiów podyplomowych uczą się studenci z ponad 60 krajów rozmawiamy z doc. Henrykiem Stefankiem, założycielem, Prezydentem i Kanclerzem Akademii Wincentego Pola (do października 2021 Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola) oraz dr Dorotą Stefanek – Langham, prorektorem ds. międzynarodowych.

Aleksandra Rosiak w sobotę rzuciła Ruchowi Chorzów trzy bramki

MKS FunFloor gra w Lubinie z Zagłębiem, czyli czas na pierwszą "świętą wojnę" w tym sezonie

Po długiej przerwie terminarz dla MKS FunFloor Lublin zdecydowanie przyspiesza. Już dzisiaj o godz. 20.30 podopieczne trener Edyty Majdzińskiej czeka arcyważny mecz z Zagłębiem Lubin na jego terenie.

zdjęcie ilustracyjne

Nie tylko alkotubki. W sklepach są dostępne alkolody

Głośna ostatnio sprawa alkotubek jeszcze nie ucichła, a na rynku już pojawiły się lody z alkoholem. Szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała, że "gdy wejdzie w życie nasza ustawa, to takie (...) zachowanie producentów, dystrybutorów alkoholi nie będzie możliwe".

Podejrzany o podwójne zabójstwo w Glinniku w powiecie lubartowskim zakończył obserwację psychiatryczną i czeka na opinię biegłego w zakresie swojej poczytalności

Brutalnie zabił żonę i teściową. Decydują czy był poczytalny

W marcu tego roku powiatem lubartowskim wstrząsnęło podwójne zabójstwo. W niewielkiej miejscowości Glinnik zginęły dwie kobiety, matka i córka. Podejrzany o dokonanie mordu niedawno zakończył obserwację psychiatryczną i czeka na opinię biegłego.

Świdniczanka spróbuje się szybko zrehabilitować po nieudanym meczu w Tarnowie

Puchar Polski: Świdniczanka gra w Kraśniku, a Avia w Opolu Lubelskim

Sezon 24/25 nie jest na razie zbyt udany dla Świdniczanki. Drużyna Łukasza Gieresza w lidze wygrała tylko dwa razy. Poza tym zanotowała po pięć: remisów i porażek. W środę będzie musiała skupić się na okręgowym Pucharze Polski. W ćwierćfinale zmierzy się na wyjeździe z liderem IV ligi – Stalą Kraśnik.

Precyzyjny jak da Vinci. Szybsza rekonwalescencja dla pacjenta
biała podlaska

Precyzyjny jak da Vinci. Operacja tym robotem to dla pacjenta mniejsze ryzyko powikłań i szybsza rekonwalescencja. Sprzęt jest już w bialskim szpitalu.

Szalony mecz na PGE Narodowym. Polska remisuje z Chorwacją

Bardzo ciekawy i pełen dramaturgii mecz na PGE Stadionie Narodowym. W ramach czwartej serii gier Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski zremisowała z Chorwacją 3:3

Biegiem ku wolności – w ten sposób Chełmianie zamierzają upamiętnić niepodległość Polski.
11.11.11.11

5 albo 10 kilometrów dla upamiętnienia niepodległości

Chełmski Bieg Niepodległości: 11 listopada, punktualnie o godzinie 11:11 zawodnicy wyruszą na trasę poprowadzoną ulicami miasta

Filip Luberecki tym razem wyszedł w podstawowym składzie
Elite League

Filip Luberecki znowu wystąpił w reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni lepsi od Turcji

W trzecim meczu Elite League reprezentacja Polski pokonała Turcję 4:2. To pierwsza wygrana Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach po wcześniejszych porażkach z Portugalią i Niemcami. Tym razem w podstawowym składzie naszej drużyny pojawił się zawodnik Motoru Lublin Filip Luberecki. Lewy obrońca spędził na boisku 85 minut.

Kampania edukacyjna #azbadajto została zainaugurowana w zeszłym roku
#azbadajto
17 października 2024, 17:00

Zamość na różowo. Razem dla zdrowia kobiet

Im większa będzie świadomość, tym więcej kobiet zdecyduje się zbadać i tym więcej zyska szanse na wyleczenie, jeśli okaże się, że chorują na nowotwór piersi. Temu służy edukacyjna kampania #azbadajto, która po raz drugi wystartowała w Zamościu. Jednym z jej elementów jest planowane na czwartek spotkanie

Nauczyciele świętują, wspominają i odbierają medale
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej: z okazji święta w całym województwie uhonorowano 445 nauczycieli i dyrektorów szkół.