Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Spółka PKP-PLK wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę kładki dla pieszych nad linią kolejową nr 30 w Lubartowie. Obiekt, na który od lat czekają mieszkańcy os. Królów Polskich, może powstać jeszcze w tym roku. Jego koszt to ponad 7,8 mln zł.
To jest po prostu spełnienie naszych marzeń – tak o finale budowy i planowanym wkrótce oficjalnym otwarciu nowiutkiej hali sportowej mówi Edyta Kucharska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie.
Trwa projektowanie bardzo wyczekiwanego obiektu sportowo-widowiskowego. Już wiadomo, że hala będzie usytuowana inaczej niż pierwotnie zakładano. To efekt uwag mieszkańców, którzy nie chcą mieć ogromnej ściany tuż za oknami i hałasu.
Aż 4 miliony z rządu otrzyma gmina Głusk. Pod warunkiem, że samorząd dołoży drugie tyle.
Kliniczny Oddział Toksykologiczno-Kardiologiczny w szpitalu papieskim, gdzie leczone są m.in. dzieci z objawami zatrucia oraz osoby znajdujące się pod wpływem dopalaczy, zostanie zmodernizowany. Trafi tam też nowy sprzęt.
Wyższe ceny kredytów i drożejące materiały budowlane spowolniły popyt na nowe mieszkania, ale w Puławach chętnych na ich zakup nie brakuje. Deweloperzy sprzedają je na długo przed oddaniem lokali do użytku. Koszt kawalerki w nowym budownictwie to ponad 300 000 złotych.
Cztery razy starał się o zgodę na budowę w trybie lex deweloper i cztery razy od radnych Zamościa usłyszał „nie”. A teraz inwestor domaga się wypłaty 3 mln odszkodowania za takie rozstrzyganie sprawy. Po podzieleniu tej kwoty na 14 wychodzi 215 tys. zł „na głowę”.
Do SPSK nr 4 w Lublinie stale zgłasza się duża liczba pacjentów. Wielu z nich podczas pandemii zwlekało z pójściem do lekarza i pojawia się u nas teraz – ROZMOWA z Michałem Szabelskim, zastępcą dyrektora ds. finansów i rozwoju SPSK nr 4 w Lublinie.
Ta inwestycja jest przygotowywana bez poszanowania standardów europejskich i bez dialogu ze stroną społeczną. Może skończyć się zniszczeniami i utratą majątków, jeżeli spółka CPK zrealizuje swoje warianty przebiegu linii szybkich kolei – takie informacje przekazali w Brukseli unijnym urzędnikom i parlamentarzystom mieszkańcy i samorządowcy z powiatu krasnostawskiego.
Nowe mieszkania wciąż są dobrą lokatą kapitału. Rynek pierwotny w Lublinie wygląda wciąż obiecująco, choć pik ma już za sobą. Ceny metra kwadratowego nowego lokalu kształtują się od niemal 7 tysięcy złotych do ponad 14 tysięcy złotych. A nawet więcej.
Stopy procentowe przestały rosnąć i na rynku nieruchomości coś drgnęło. Ale nadal ofert mieszkań na sprzedaż jest więcej niż kupujących. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w miastach powiatowych dawnego województwa zamojskiego. Wiemy, gdzie jest najtaniej, gdzie najdrożej, a gdzie mieszkania schodzą najszybciej.
Duże dofinansowanie na budowę mostu oficjalnie przypieczętowane. Miasto podpisało właśnie umowę z wojewodą lubelskim. A radni skarżą się, że wciąż nie znają szczegółów tej kosztowej inwestycji.
Urzędnicy rozważają przebudowę boiska golbox. Kilka dni temu radny Marek Dzyr (Zjednoczona Prawica) skarżył się na zły stan tego obiektu.
Nowe rondo im. Marszałka Józefa Piłsudskiego sprawia problemy kierowcom spoza miasta. Chodzi o brakujące drogowskazy, które zostały tymczasowo zdemontowane. Znaki wrócą, ale nie od razu. Potrzebny jest nowy projekt organizacji ruchu.
Sześć 32-tonowych ciężarówek jeździło w czwartek po nowym moście w ciągu ul. Żeglarskiej. W ten sposób drogowcy sprawdzali stabilność i wytrzymałość nowej przeprawy nad rzeką Bystrzycą.
Dobra wiadomość dla lubartowskich teakwodzistów, tenisistów stołowych i kolarzy, którzy na co dzień trenują w starym baraku przy ul. Krzywe Koło. Lubartowski Ratusz rozstrzygnął ostatni przetarg na projekt i budowę nowego obiektu. W środę podpisano umowę. Przeprowadzka na ul. Szkolną za trzy lata.
Już wiadomo, kto zrealizuje w tym roku dwie drogowe inwestycje, na które Zamość dostał spore dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To Zakład Budowlano-Transportowy DROGMOST z Mokrego.
Kolej ogłasza przetarg dotyczący powstania nowej linii kolejowej w województwie lubelskim. To część planu Kolej Plus
Za miesiąc ma być gotowy nowy most w ciągu ul. Żeglarskiej. Pierwotnie roboty miały potrwać do końca listopada ubiegłego roku.
Mamy świetny sprzęt, naprawdę najwyższej klasy. Ale jest tak dobry, że nikt z naszych pracowników nie potrafi go obsłużyć – tak mniej więcej dyrektor OSiR w Zamościu wyjaśnił kwestię nowego nagłośnienia w hali widowiskowo-sportowej, które podczas organizowanych tam imprez nie jest wykorzystywane.