Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jak w domowym salonie – mówią czytelniczki, które przyszły na otwarcie biblioteki w Międzyrzecu Podlaskim. Przez ostatni rok sporo się tutaj zmieniło. Przede wszystkim placówka zyskała więcej przestrzeni.
„Stop wywłaszczeniom”, „Nie dla CPK”, „Ta ziemia należy do nas”, „Nie dla niszczycieli” – z takimi m.in. hasłami na transparentach szli przez Stare Miasto w Zamościu ludzie, którzy już od grubo ponad roku boją się, że stracą swoje domy, jeśli ruszy budowa torów dla szybkich pociągów prowadzących do planowanego przez rządzących Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Katolicka Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Lublinie ma nowy budynek. W piątek, podczas uroczystego otwarcia przecięto wstęgę, zaśpiewał rabin Symcha Keller, a proboszcz ks. Andrzej Głos z pobliskiej parafii poświęcił obiekt.
Z dnia na dzień, bez jakiejkolwiek oficjalnej informacji został rozebrany, a właściwie zburzony betonowy płot przy prywatnej posesji w Biszczy (pow. biłgorajski). Właścicielka jest oburzona. Bezradnie pyta: Jak tak można?
Jest szansa na więcej połączeń kolejowych z Łukowa do Lublina. Spółka zapowiada elektryfikację tej linii.
Nie muszą być na szpitalnym oddziale, ale wymagają całodobowej opieki. Takich pacjentów przybywa w całej Polsce. Z myślą o nich, szpital w Białej Podlaskiej rozpoczyna rozbudowę zakładu opiekuńczo–leczniczego.
Spotkania włodarzy miast z inwestorami nie są niczym niezwykłym, a wręcz zachęca do tego rządowa Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Kolejna rozprawa w sprawie głośnej afery CBA przyniosła kolejne zaskakujące rozstrzygnięcia. Świadkowie wezwani przez prokuraturę obalają po raz kolejny jej tezy
Biłgorajanie będą mogli już w przyszłym roku korzystać z tężni solankowej. Takie zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy miasta głosując na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2024.
Z oddaniem do użytku zrewitalizowanego placu doktora Łuczkowskiego w Chełmie zmianie uległa organizacja ruchu w centrum miasta. Nowości jest sporo.
To miejsce zmieni się nie do poznania. Za ponad 100 milionów złotych Dom Kultury Kolejarza przy ul. Kunickiego w Lublinie zostanie przebudowany na Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży.
Miasto chciało uatrakcyjnić teren przy pawilonie edukacyjnym na ulicy Żurawiej, ale radni nie dali zielonego światła. – Jeden z mieszkańców będzie zbierał podpisy pod petycją w sprawie likwidacji pawilonu– zapowiada radny Jan Jakubiec (Biała Samorządowa).
Gazu na Lubelszczyźnie nie zabraknie. W środę symbolicznie otwarto ostatni etap gazociągu Gustorzyn-Wronów. Długość całej linii to 308 km. Inwestycja warta ponad 700 mln zł ma poprawić bezpieczeństwo energetyczne centralnej i wschodniej części Polski.
Ani za pierwszym, ani za drugim razem nie udało się rozstrzygnąć przetargu na realizację drugiego etapu strefy relaksu nad zalewem w Zamościu. Magistrat nie daje za wygraną i po raz trzeci próbuje znaleźć wykonawcę tego zadania.
Lubelski magistrat szuka firmy, która wykona przebudowę ul. Wallenroda. Nowa nawierzchnia powinna się tu pojawić w 2025 roku.
Nie po myśli Ratusza ułożył się przetarg na zaprojektowanie około 20 kilometrów nowych dróg rowerowych na terenie miasta. Postępowanie zostało unieważnione. Powód? Nie zgłosił się nikt chętny.
Skąd deweloper wziął nasze prywatne adresy zamieszkania? Czy wszedł w ich posiadanie zgodnie z prawem? – takie pytania stawiali sobie radni Zamościa. Chcieli, aby sprawę wyjaśnił Urząd Ochrony Danych Osobowych. Ale przyszła decyzja odmowna.
Łukowski sąd chce mieć nowoczesną siedzibę. Miasto pomogło, przekazując działkę na ten cel.
Niespełna 20 mln zł będzie kosztowała przebudowa ul. Zorza. Prace wykona firma Strabag.
Radny martwi się o bezpieczeństwo, zwłaszcza rowerzystów przy nowym centrum handlowym Karuzela. – Liczne tłumy się tam przemieszczają– zauważa Stanisław Nikołajczuk (PiS). Miasto odpowiada, że edukuje uczniów w tej kwestii.
Już nie muszą ćwiczyć „na wygnaniu”. Zespoły, kluby i koła działające przy Tomaszowskim Domu Kultury wróciły do swojej siedziby. W weekend odbyło się uroczyste placówki, która przeszła gruntowny remont. Był możliwy dzięki funduszom unijnym.