Wioska SOS w Kraśniku ma 30 lat. Z okazji jubileuszu, podczas uroczystej gali z udziałem zaproszonych gości zostały wręczone dyplomy, medale i Krzyże Zasługi. Specjalnie na te okazję do Kraśnika przyjechała m.in. aktorka Anna Dereszowska, która jest ambasadorką SOS (na zdjęciu przy torcie z dyrektorem Dariuszem Krysiakiem, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku).
Członkowie stowarzyszenia Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce przyznają, że „plany zbudowania na Lubelszczyźnie miejsca, gdzie dzieci pozbawione możliwości dorastania z rodziną biologiczną będą mogły otrzymać prawdziwy, kochający dom, sięgają późnych lat 50”. Wioska SOS w Kraśniku miała być pierwszym takim miejscem w Polsce. Na drodze do realizacji tego zamierzenia stanęły problemy z lokalizacją. I dopiero w 1987 r. została podjęta decyzja o budowie osiedla, finansowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Wiosek Dziecięcych SOS. Zaś kraśnicka Wioska została oficjalnie otwarta 16 września 1992 r.
– Wówczas mało kto mógł pomyśleć, że za kilkadziesiąt lat Wioski SOS w całej Polsce będą zapewniały nie tylko opiekę rodziny zastępczej, lecz również kompletne wsparcie dla wszystkich dzieci w potrzebie. Dziś w Kraśniku funkcjonuje 12 rodzin SOS, w których 59 dzieci wychowuje się i żyje życiem, na jakie zasługują – opowiada Barbara Grasińska-Ciereszko, prezes Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
Od 2019 r. na terenie kraśnickiej Wioski działa Centrum Specjalistyczne SOS (gdzie pomoc, bez oczekiwania na wizytę u specjalistów, otrzymują dzieci (nie tylko SOS) zmagające się z różnego rodzaju trudnościami rozwojowymi. Od 2018 r. dla mieszkańców powiatu kraśnickiego dostępne są także mieszkania chronione.