Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

29 lipca 2022 r.
7:44

Tour de Pologne 2022. Utrudnienia na drogach województwa lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora agdy aa ak rs (TOMA)
1 2 A A
TdP 2021
TdP 2021 (fot. TdP)

Kolarski wyścig, który ma przejechać drogami Lubelszczyzny sprawi, że kierowcy na wielu trasach muszą ustąpić sportowcom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1. etap (sobota, 30 lipca)

Annopol

Kolarze wjadą od strony mostu na Wiśle, a następnie drogą wojewódzką nr 824 w kierunku Józefowa nad Wisłą. W sobotę w godz. 13-15 utrudnień należy spodziewać się w miejscowościach: Opoczka, Jakubowice, Annopol, Kopiec, Świeciechów Poduchowny, Świeciechów Duży, Bliskowice i Popów.

Józefów nad Wisłą

Peleton wjedzie od Annopola i kolejno przejedzie przez: Wałowice Kolonię, Wałowice, Basonię, Józefów nad Wisłą, Kolczyn, Łopoczno, Stare Kaliszany i Kaliszany Kolonię. Kolarze mają dotrzeć do gminy tuż po godz. 14. Mieszkańcy proszeni są o ograniczenie wyjazdów z posesji i poruszania się po wyznaczonej trasie wyścigu od godz. 13 do 15. Na Rynku na wysokości siedziby Urzędu Miasta zostanie rozegrana lotna premia.

Łaziska

Zawodnicy wjadą od strony gminy Józefów nad Wisłą i kolejno przejadą przez Piotrawin, Kamień, Janiszów, Łaziska, Niedźwiadę Dużą w kierunku Zagłoby. Mieszkańcy są proszeni o ograniczenie wyjazdów z posesji i poruszania się po trasie wyścigu od godz. 14 do 15.

Wilków

Wjazd na teren gminy Wilków będzie w Zagłobie. Kolarze spodziewani są o godz. 14.55. Utrudnienia mają trwać od godz. 14.15 do 15.30. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów będą objazdy.

Kazimierz Dolny i Nałęczów

Do powiatu puławskiego peleton ma wjechać od Wilkowa około godz. 15. Przejadą przez ul. Czerniawy, Nadrzeczną, Rynek, Lubelską, Kwaskową Górę, Wylągi. Następnie skierują się na Skowieszynek i Rzeczycę Kolonię. Dalej na chwilę wrócą do powiatu opolskiego przecinając Zabocze i Niezabitów, by udać się do Wąwolnicy, Łąk i Nałęczowa. W tym ostatnim mieście sportowcy przejadą m.in. przez park Zdrojowy i skierują się w stronę Sadurek.

Na czas przejazdu kolarzy cała trasa będzie zamknięta. Władze Kazimierza Dolnego już w czwartek zaczęły zamykać ul. Lubelską, by dać czas właścicielom aut na ich zabranie. Parkować nie będą tu mogli nawet mieszkańcy pobliskich domów. Za niesubordynację grozi odholowanie. Samochody będzie można zostawić na tzw. zielonym parkingu przy Kwaskowej Górze, który na ten czas zostanie udostępniony nieodpłatnie.

Lublin

Tu zlokalizowana będzie meta pierwszego etapu. O dokładnym przebiegu trasy i utrudnieniach piszemy na stronie obok

2. etap (niedziela, 31 lipca)

Chełm

Już dziś o godz. 17 zamknięte zostaną parkingi wokół pl. Niepodległości i przyległe do Gmachu Dyrekcji. Jutro zakaz stanie wzdłuż ulic: 1 Pułku Szwoleżerów, Młodkowskiej, Lubelskiej i Hrubieszowskiej. Utrudnienia mogą trwać nawet do końca niedzieli.

Od sobotniego popołudnia zamknięty dla ruchu będzie cały pl. Niepodległości. Ul. Stephensona od strony ronda przy Chełmskim Domu Kultury będzie drogą ślepą, z dojazdem do bloku nr 11, ale bez dojazdu do pobliskiego parkingu. Od wschodu do bloków będzie można dojechać od ul. Reja oraz obok hotelu Lwów.

Pl. Niepodległości będzie można ominąć objazdem przez ul. 1 Pułku Szwoleżerów i Słowackiego do ronda przy ChDK lub jadąc od ul. 11 listopada do ulic ks. Brzóski i Batorego do ronda.

W niedzielę od godz. 5 rano rozpoczną się prace związane z przygotowaniem startu wyścigu. O godz. 10 w związku z montażem bramy startowej planowane jest wstrzymanie na ok. 20 minut ruchu na ul. 1 Pułku Szwoleżerów. Po godz. 11 zamknięte zostanie skrzyżowanie tej arterii z ul. 11 Listopada i al. Piłsudskiego.

Od godz. 11.40 zamykane będą kolejne ulice: 1. Pułku Szwoleżerów, Młodkowska, Lubelska, al. Armii Krajowej, al. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego i Hrubieszowska. Ich otwarcie ma nastąpić, gdy przejedzie peleton. Pl. Niepodległości będzie otwarty dopiero po zakończeniu wszystkich prac porządkowych.

Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Od godz. 10 do 11.40 autobusy linii 1 i 9 pojadą objazdem przez Kolejową, Przemysłową, 11 Listopada, Brzóski, Wołyńską, Piłsudskiego, Kolejową, Starościńską i Słowackiego, a po drodze mają stawać na przystankach.

W godz. 11.40-12.10 zostanie wstrzymana komunikacja w całym mieście. W tym czasie w ogóle nie odjadą autobusy linii: 1 (godz. 11.43 z os. Słonecznego), 2 (11.35 z pętli przy ul. Ceramicznej i 11.53 z os. Słonecznego) oraz 9 (11.20 z Ceramicznej i 11.30 z Dworca PKP).

Hrubieszów

Wyścig ma przejechać ul. Żeromskiego, Kilińskiego, 3 Maja, Staszica, Zamojską i przez ul. Łany. W niedzielę będą one zamknięte dla ruchu od godz. 12 do 13.30. Urzędnicy apelują, by od godz. 17 w sobotę nie stawiać aut na pobliskich parkingach oraz wzdłuż ulic Kilińskiego i 3 Maja.

Zamość

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kolarze przekroczą granicę miasta tuż po godz. 16. Dwa razy mają pokonać 9-kilometrową pętlę: ul. Lipską, Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prostą, 11 Listopada, Namysłowskiego, Powiatową, Sikorskiego, Lubelską, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopową i Żdanowską.

Metę wyznaczono na ul. Piłsudskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Okrzei ok. godz. 16.39. Kilka minut później na placu przed Klubem Batalionowym planowana jest dekoracja zwycięzców.

Wspomniane ulice będą zamknięte w godz. 15.20-17. Dłużej, bo od godz. 6 do 21 zamknięty ma być fragment ul. Lubelska-Piłsudskiego (od ronda z ul. Sikorskiego). Identycznie ma być na ul. Wojska Polskiego (od skrzyżowania z Lubelską do Sowińskiego), Koszary (od Lubelskiej do WCR) oraz Okrzei (od Lubelskiej do Zakładu Karnego), bo na nich znajdować się będą parkingi dla autokarów i wozów transmisyjnych.

Zamknięte mają być parkingi: na Piłsudskiego przy Żabce, wzdłuż bloków 31-35 oraz obok poczty, na Łukasińskiego między ZSP nr 1 a Nadszańcem i na Namysłowskiego przy Zamojskich Zakładach Zbożowych.

3. etap (poniedziałek, 1 sierpnia)

Kraśnik

Od wczesnego ranka zamknięty będzie fragment al. Niepodległości od ul. Racławickiej do Łożyskowej i krótki odcinek ul. Kardynała Wyszyńskiego. Start planowany jest na godz. 10.45 w okolicy Centrum Kultury i Promocji. Kolarze przejadą przez al. Niepodległości oraz ulice: Urzędowską, Lubelską, Struga i Janowską.

Na tej trasie – podczas przejazdu zawodników i pojazdów zaplecza – będą utrudnienia w ruchu. Ruch na zamkniętych wcześniej odcinkach al. Niepodległości i ul. Kardynała Wyszyńskiego zostanie przywrócony około godz. 14.

Zmienionymi trasami pojadą pojazdy komunikacji miejskiej. Pasażerowie muszą ponadto liczyć się z sięgającymi ok. 15 minut opóźnieniami.

Janów Lubelski

Uczestnicy wyścigu przejadą przez Zarajec, Modliborzyce (ul. Piłsudskiego), Janów Lubelski (ul. Lubelska, Zamoyskiego i Bohaterów Porytowego Wzgórza), Momoty Dolne, Momoty Górne. Jarocin. Wjazd na teren powiatu planowany jest o godz. 11.22, wyjazd o godz. 11.50.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium