Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 stycznia 2024 r.
7:17

Dziś rolnicy wyjadą na drogi. W tych miejscach odbędą się protesty

Autor: Zdjęcie autora p.pp.

Dzisiaj, w środę, 24 stycznia, na terenie 13 powiatów woj. lubelskiego odbędzie się protest rolników. Farmerzy wyrażą swój gniew przeciwko planowanym regulacjom w ramach unijnego „Zielonego Ładu” oraz niekontrolowanemu importowi zboża z Ukrainy. Policja ostrzega, że w miejscach protestów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak bumerang powraca sprawa importu zboża z Ukrainy. – Pomimo ograniczeń wciąż do Polski napływają ogromne ilości zboża z Ukrainy – twierdzi Wiesław Gryń, wiceprezes Stowarzyszenia „Oszukana Wieś” i Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego. – Wciąż nie ma skutecznych regulacji określającymi tranzyt ukraińskiego zboża przez Polskę i jego dalszą dystrybucję. Ponadto żądamy wypracowania regulacji handlu produktami rolniczymi z Ukrainy. Wojna kiedyś się skończy, a Polscy rolnicy chcą wiedzieć, na czym stoją, bo nie mają szans w konkurencji z ukraińskimi farmami o areale kilkudziesięciu tysięcy hektarów każde – dodaje Wiesław Gryń.

Drugą sprawą jest unijna propozycja regulacji produkcji rolniczej w formie „Zielonego ładu”. Biurokraci w Brukseli chcą min. narzucić coroczny obowiązek ugorowania 4 proc. areału gospodarstwa. – To jest głupota, w czasie gdy na świecie brakuje żywności i oddawania Ukrainie rynków zbytu – dodaje Gryń. – „Zielony ład” zakłada, że nawozów sztucznych będzie można używać od 1 marca. Kolejna niedorzeczność, bo w Polsce w tym okresie występują okresowe susze np. w woj. łódzkim, zachodniopomorskim. Nawozy bez wody, bez deszczu nie działają. Czy ktoś w Brukseli pomyślał, jakie to przyniesie starty – pyta się Gryń.

Rolnicy zapowiada jutrzejszy protesty na dwie godziny, od około godziny 12 do 14. 24 stycznia rolnicze ciągniki staną wzdłuż głównych dróg. Protest zakończy się przejazdem defiladowym ciągników rolniczych. – Cała rolnicza Europa protestuje przeciwko „Zielonemu ładowi” – kończy Wiesław Gryń. W niektórych miejscach ciągniki mogą zablokować drogi.

Policja ostrzega, że w miejscach protestu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Mundurowi apelują o wybieranie alternatywnych dróg.

W tych miejscach rolnicy zgłosili rolniczego protestu:

Powiat bialski

W miejscowości Manie gm. Miedzyrzec Podlaski planowane jest zgromadzenie w godz. 12-14. Trasa przemieszczania się: Manie, Zaścianki, Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska.

Powiat biłgorajski

Na drodze 835 przed miejscowością Księżpol na moście znajdującym się na rzece Tanew planowane jest zgromadzenie w godz. 12-14. Protest polegać ma na całkowitym zblokowaniu ruchu pojazdów.

Powiat hrubieszowski

W miejscowości Czerniczynie planowane jest zgromadzenie o godz.11 na placu byłego składu buraczanego. Rolnicy przejadą z tego placu drogą wojewódzką DW 884 do Hrubieszowa.

Powiat chełmski

W miejscowości Białopole planowane jest zgromadzenie w godz. 12-14. Rolnicy spotkają się w centrum Białopola, na parking przy sklepach. Rolnicy w tym powiecie będą protestować w miejscowości Janów, na DK 12. W godz. 12-14 droga będzie zablokowana.

Powiat krasnostawski

W miejscowości Zakręcie planowane jest zgromadzenie w godz. 12-14, po obu stronach DK nr. 17. Rolnicy staną na poboczu, ale nie będą blokować drogi. Rolnicy będą też protestować w miejscowości Żółkiew Kolonia, w godz. 12-14, na parkingu przy zalewie, przy DW 842, bez blokowania drogi.

Powiat lubelski

W miejscowości Zielona planowane jest zgromadzenie w godz. 12-14, przy drodze wojewódzkiej 835, na wysokości skrzyżowania z drogą Powiatową 2284L. Trasa przejazdu Zielona – Wysokie – Zielona.

W miejscowości Bogucin planowane jest zgromadzenie w godz. 12-15. Miejsce zgromadzenia w rejonie drogi dojazdowej do Karczmy Bida oraz na poboczu „starej 17” (trasa Lublin – Warszawa).

Powiat opolski

W miejscowości Chodel ul. Partyzantów, przy drodze 747 planowane jest zgromadzenie w godz. 12:00 – 14:00, bez blokowania drogi.

Powiat parczewski

Rolnicy będą protestować w Parczewie, także w godz. 12-14. Trasa przejazdu ulicami 11 Listopada, Kolejowa, Bema, Wojska Polskiego, Al. Jana Pawła II, Kościelna.

Powiat puławski

W Kurowie protest jest planowany w godz. 12-14:00. Trasę przejazdu zaplanowano ul. Głowackiego, Przemysłową, drogą serwisowa trasy S 17 do Markuszowa.

W Końskowoli protest zapowiedziano w godz. 12-18. Trasa przejazdu zacznie się Młynkach. Kolumna ciągników pojedzie drogą serwisową trasy S. 17 do Sielc.

W miejscowości Żyrzyn planowane jest zgromadzenie w godz. 12-16. Rolnicza kolumna przejedzie serwisówką od Żyrzyna do miejscowości Skrudki. Protestujący nie zapowiadają blokowania dróg.

Powiat radzyński

W miejscowości Borki blokowana będzie droga krajowa nr. 19, w godz. 10-14. Podczas zgromadzenia ma być blokowany jeden pas ruchu w kierunku Lublin-Radzyń Podlaski.

 Powiat rycki

W Rykach planowane jest protest w godz. 11.30-14.30. Protestujący spotkają się placu PKS w Rykach. Ciągniki przejada od placu PKS przez rondo w Moszczance do Dęblinie. Zawrócą przez rondo przy markecie Lidl, wrócą do ronda w Moszczance i pojadą w kierunku węzła S17 Ryki Południu. Protest zakończy się na rondzie w Moszczance.

Powiat tomaszowski

W miejscowości Tarnawatka Tartak planowane jest zgromadzenie w godz. 11:00 – 15:00 na odcinku DK-17 przy lesie w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Podczas zgromadzenia wystąpią miejscowe utrudnienia w ruchu drogowym.

 Powiat zamojski

W Zamościu protest zaplanowano w godz. 11.30 -14. Rolnicy spotkają się w okolicach ronda Wysiedlonych Mieszkańców Zamojszczyzny. Trasa przejazdu ciągnikami rolniczymi wiedzie do ronda L. Skulskiego.

 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

rektor UM w Lublinie - prof. Wojciech Załuska
rozmowa

Poważne zarzuty w stronę Uniwersytetu Medycznego. Rektor: sprawa będzie mieć finał w sądzie

W lokalnych mediach pojawiły się zarzuty w stronę Uniwersytetu Medycznego i jego kierownictwa. Sprawa odbiła się szerokim echem. Postanowiliśmy zapytać rektora uczelni o to, jak odniesie się do oskarżeń.

Niewybuch przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Na miejsce jadą saperzy

Niewybuch przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Na miejsce jadą saperzy

Niewybuch przy ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Urzędnicy czekają na przyjazd saperów.

Zwiedzanie bryczką lub meleksem. Gmina szykuje się na turystów

Zwiedzanie bryczką lub meleksem. Gmina szykuje się na turystów

Taxi bryczka będzie wozić turystów po Janowie Podlaskim. Ale pomysłów jest więcej, bo gmina opracowuje swoją strategię rozwoju turystyki.

Święto muzyki alternatywnej
przegląd
9 kwietnia 2025, 18:00

Święto muzyki alternatywnej

W najbliższy weekend po raz piętnasty odbędzie się SPAM, czyli Studencki Przegląd Alternatywnej Muzyki. Jest to wydarzenie stawiające na pasję, pomysłowość i oryginalność w muzyce. Będzie to znakomita okazja posłuchać – być może – przyszłych gwiazd.

„Płacimy podatki, a żyjemy jak w zapomnianej dzielnicy”. Mieszkańcy Janowskiej walczą o remont
tylko u nas
galeria

„Płacimy podatki, a żyjemy jak w zapomnianej dzielnicy”. Mieszkańcy Janowskiej walczą o remont

Mieszkańcy ulicy Janowskiej od lat bezskutecznie domagają się remontu zniszczonej drogi, oświetlenia i uporządkowania terenu. Po pracach kanalizacyjnych ulica zamieniła się w dziurawe pobojowisko, a MPWiK odmówił naprawy – twierdzą. – Jest ciemno, niebezpiecznie i brudno. To nie jest życie, tylko walka o przetrwanie – mówią. Teraz szykują wniosek do budżetu obywatelskiego, bo na pomoc miasta przestali liczyć.

Star Trek: Nieznane nowe światy
film

Star Trek: Nieznane nowe światy: Zwiastun trzeciego sezonu już jest (wideo)

Tuż przed Dniem Pierwszego Kontaktu pojawił się zwiastun trzeciego sezonu serialu Star Trek: Nieznane nowe światy. Premiera jeszcze w tym roku.

Tragedia na lubelskim osiedlu. Nie żyje mężczyzna

Tragedia na lubelskim osiedlu. Nie żyje mężczyzna

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek rano na lubelskim osiedlu. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Zadzwonił do posłanki i groził jej śmiercią

Zadzwonił do posłanki i groził jej śmiercią

47-letni mieszkaniec Chełma odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Jego celem była posłanka na Sejm RP.

​Kompleks zabiegów FullFace – przywróć młodość swojej twarzy

​Kompleks zabiegów FullFace – przywróć młodość swojej twarzy

Piękna, młodzieńcza skóra to marzenie wielu kobiet. Z upływem lat skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, a kontur twarzy ulega zmianie. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom estetycznym, można skutecznie zatrzymać czas i przywrócić twarzy jej naturalne piękno. Klinika FullFace stworzyła unikalny kompleks zabiegów FullFace, który zapewnia kompleksowe odmłodzenie i harmonizację rysów twarzy.

Zabójca z Glinnika uniknie więzienia. Postępowanie umorzone
galeria

Zabójca z Glinnika uniknie więzienia. Postępowanie umorzone

Mirosław B. (50 l.), który brutalnie zabił swoją żonę i teściową, decyzją Sądu Okręgowego w Lublinie, nie zostanie osądzony. Ze względu na jego stan zdrowia, postępowanie karne wobec niego umorzono. Biegli uznali, że w chwili zdarzenia był niepoczytalny.

Czym jest leasing pracowników tymczasowych?

Czym jest leasing pracowników tymczasowych?

Leasing pracowników tymczasowych to model zatrudnienia, w którym agencja pracy tymczasowej rekrutuje i formalnie zatrudnia pracowników, a następnie „wypożycza” ich do innych firm na określony czas. Firma korzystająca z tych usług, zwana pracodawcą użytkownikiem, zleca pracownikom konkretne zadania, ale nie staje się ich formalnym pracodawcą. Wszystkie obowiązki związane z zatrudnieniem – takie jak podpisywanie umów, wypłata wynagrodzeń, odprowadzanie składek ZUS czy organizacja badań lekarskich – pozostają po stronie agencji. Pracownik tymczasowy wykonuje pracę pod kierownictwem pracodawcy użytkownika, ale jego stosunek pracy jest związany z agencją.

Główne zalety diagnostyki RTG w stomatologii

Główne zalety diagnostyki RTG w stomatologii

Współczesna stomatologia korzysta z zaawansowanych technologii obrazowania, które pozwalają na precyzyjną ocenę stanu uzębienia oraz okolicznych struktur anatomicznych. Dzięki narzędziom diagnostycznym lekarze dentyści mogą podejmować lepsze decyzje dotyczące planu leczenia. Jakie możliwości i udogodnienia niosą ze sobą nowoczesne techniki obrazowe? Poznaj różne rodzaje badań i dowiedz się, jak właściwie wygląda ich przebieg.

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz szukać - gdzie warto się udać do pracy w Niemczech?

Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz szukać - gdzie warto się udać do pracy w Niemczech?

Od znajomości języka niemieckiego po wiedzę, gdzie znaleźć aktualne oferty pracy - poszukiwanie możliwości zarobkowych u naszych sąsiadów nie jest łatwym zadaniem. Chcąc Ci je ułatwić, zebraliśmy w jednym miejscu garść wskazówek, które przybliżą Ci niemiecki rynek pracy.

Ból kolana – co zrobić?

Ból kolana – co zrobić?

Ból kolana to powszechny problem, który może dotknąć każdego niezależnie od wieku i poziomu aktywności fizycznej. Często jest wynikiem urazu, przeciążenia lub zmian zwyrodnieniowych. Ból w kolanie może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego ważne jest, aby szybko zareagować i podjąć odpowiednie kroki w leczeniu.

Podpisanie umowy w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Inwestycja za ponad 11 milionów złotych w dwie szkoły i przedszkole w Chełmie

Ponad 11 milionów złotych – tyle wynosi dofinansowanie, jakie miasto Chełm otrzymało na modernizację energetyczną trzech placówek oświatowych. Umowę na realizację tego ekologicznego przedsięwzięcia podpisano 2 kwietnia w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W wydarzeniu uczestniczyły m.in. Dorota Cieślik, II zastępca prezydenta Chełma, oraz Dorota Zawadzka-Stępniak, prezes Zarządu NFOŚiGW.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium