Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 lutego 2024 r.
16:23

Lubelska Akademia WSEI i Port Lotniczy Lublin podpisały umowę o współpracy

Autor: Zdjęcie autora KN
(fot. Katarzyna Nastaj)

To nie pierwsza tego typu umowa Portu Lotniczego Lublin z uczelnią z naszego regionu. Tym razem lotnisko będzie współpracowało w wielu dziedzinach, zarówno naukowych, jak i badawczych z Lubelską Akademią WSEI.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Porozumienie w środę podpisali prorektor ds. rozwoju i strategii Lubelskiej Akademii WSEI dr Sylwester Bogacki i dziekan Wydziału Transportu i Informatyki dr inż. Artur Dmowski oraz prezes Zarządu Spółki Port Lotniczy Lublin Andrzej Hawryluk i wiceprezes Marcin Kowalewski.

Podczas spotkania strony określiły zasady i warunki prowadzenia wspólnych działań w dziedzinie kształcenia, współpracy naukowej, badawczej i dydaktycznej. A także wzajemną wymianę dotyczącą m.in. współorganizowania wizyt studyjnych i spotkań, współpracy w zakresie wspólnej organizacji seminariów, konferencji naukowych, kongresów i szkoleń oraz współpracy w zakresie pozyskiwania funduszy na badania oraz opracowywania projektów wspólnych przedsięwzięć naukowych, badawczych i rozwojowych.

-  Dzięki porozumieniu możemy sięgnąć do wykształconej kadry z regionu lubelskiego oraz organizować wspólnie konferencje naukowe. W najbliższym czasie chcemy zorganizować spotkanie na temat rozwoju i produktów cargo na lotnisku lubelskim – mówił. I dodał: - Wykształcona kadra jest bardzo potrzebna, cały czas trwają nabory, bo musimy uzupełniać kadrę i się rozwijać. Ruch lotniczy wzrasta, dlatego musimy mieć odpowiednio wykształcony personel, który posiada odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty do obsługi samolotów, pasażerów w ogóle do funkcjonowania na lotnisku. 

Jak podkreśla dr Sylwester Bogacki, uczelnia od samego początku swojego istnienia stawia na praktyczne kształcenie. Na pierwszym stopniu studiów kształci studentów w sposób praktyczny, współpracując z wieloma firmami w regionie, które pomagają jej opracowywać warunki kształcenia i mówią, jaką wiedzę i kompetencje studenci mieć powinni.

- Najcenniejszym zasobem jaki mamy jest czas, problemem jest jego brak. Jako uczelnia próbujemy wesprzeć naszych studentów w zarządzaniu tym czasem. Nie chcemy ich uczyć wiedzy teoretycznej tzw. książkowej, którą mogą sami pozyskać z internatu i książek tylko wiedzy praktycznej, czyli tego czego będą oczekiwać pracodawcy w zakresie wiedzy, kompetencji i umiejętności- mówił dr Sylwester Bogacki, prorektor ds. rozwoju i strategii Lubelskiej Akademii WSEI. I dodał:- Współpraca z Portem Lotniczym Lublin jest dla nas bardzo ważna, gdyż jest to jedno z najważniejszych przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie Lublina, która przysłuży się do rozwoju całej Lubelszczyzny. Rozwój infrastruktury cargo jest elementem niezbędnym do tego, żeby Lubelszczyzna i Lublin były w pełni rozwinięte. Nie tylko infrastrukturą drogową, kolejową, ale także lotniczą. Nasze uczestnictwo w tym jest przyczynieniem się naszej uczelni do rozwoju regionu.

Zawarte porozumienie dotyczy również współpracy w zakresie praktyk i staży zawodowych, z których będą korzystać studenci na Wydziale Transportu i Informatyki oraz Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Lubelskiej Akademii WSEI, którym swoją wiedzą, doświadczeniem i bazą będzie służyć lubelskie lotnisko. Umowa umożliwia też spółce Port Lotniczy Lublin rozpowszechnianie ofert pracy wśród studentów.

Lubelska Akademia WSEI jest jednym z trzech największych ośrodków akademickich w Lublinie oraz największą niepubliczną uczelnią we wschodniej Polsce. Oferuje najważniejsze elementy niezbędne do osiągnięcia sukcesu w biznesie, przemyśle i na rynku pracy. Oferta uczelni obejmuje 28 kierunków, 53 specjalności oraz 7 kierunków w języku angielskim. Ponadto uczelnia oferuje studia doktorskie oraz MBA, a także możliwość poszerzenia kwalifikacji w ramach Centrum Kształcenia Podyplomowego. Obecnie w murach uczelni uczy się 9 tys. studentów.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

LKS Milanów pokonał Victorię Parczew

Rezerwy z Radzynia wciąż niepokonane, LKS Milanów wygrał w Parczewie

Orlęta II Radzyń Podlaski pokonały Absolwenta Domaszewnica po golu w doliczonym czasie gry. Sokół Adamów zdobył cenne trzy punkty w starciu z Orłem Czemierniki. Orlęta Łuków tylko zremisowały z Unią Żabików.

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł
galeria

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozdał fundusze dla samorządów. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 dofinansowanie na niskoemisyjny transport miejski otrzymało cztery podmioty.

Huczwa Tyszowce wywiozła remis 2:2 z boiska Omegi Stary Zamość

PoGrom w spotkaniu kolejki zamojskiej okręgówki, Omega i Huczwa na remis

Sąsiadujące w tabeli Omega Stary Zamość i Huczwa Tyszowce podzieliły się punktami po remisie 2:2. Wicelider Tanew Majdan Stary rozbiła lidera Grom Różaniec 6:1.

Ekran akustyczny przy SP nr 4 w Puławach

Prezydent Puław trafi do więzienia. "Bezduszne, kalekie prawo"

Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do hiszpańskiej Barcelony polecimy z irlandzkim przewoźnikiem Ryanair.
ZDJĘCIA
galeria

¡Hola Barcelona! Ryanair uruchomił loty do Girony

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenie. Od poniedziałku pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio do hiszpańskiej Barcelony. To doskonała wiadomość dla miłośników podróży i mieszkańców województwa lubelskiego.

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

To wcale nie jest prima aprilis. Politechnika Lubelska 1 kwietnia zaprasza przyszłych studentów by poznali szeroką ofertę uczelni.

Padwa musiała uznać wyższość rywali z Żukowa

Niespodziewana porażka Padwy, AZS AWF Biała Podlaska z cenną wygraną

KPR Padwa Zamość bez punktów, AZS AWF Biała Podlaska powiększył dorobek o wygraną z SMS ZPRP I Kielce.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium