Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2019 r.
6:35

Lublin: Ulice i chodniki przy szpitalu zatarasowane, karetki mają problem z przejazdem. Apel ratownika

51 35 A A
Na zdjęciu sytuacja na parkingu przed szpitalem z wczorajszego przedpołudnia
Na zdjęciu sytuacja na parkingu przed szpitalem z wczorajszego przedpołudnia (fot. Jacek Szydłowski)

Wioząc karetką pacjenta muszę przeciskać się między autami, bo nikt nie kontroluje ile ich wjeżdża. Co jeśli będzie w stanie zagrożenia życia i nie uda mi się na czas przejechać? Kto weźmie za to odpowiedzialność? – skarży się na parking przy szpitalu przy ul. Jaczewskiego ratownik medyczny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Największe problemy z parkowaniem przy szpitalu są rano. Nikt nie kontroluje liczby wjeżdżających aut, mimo że zawsze przekraczają one ilość miejsc parkingowych. Najwyraźniej firma, która prowadzi parking chce po prostu zarobić. Ludzie parkują na chodnikach, tarasując drogi przejazdowe – irytuje się jeden z ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie i zaznacza, że często dwa auta jadące z przeciwnych stron ledwo się mieszczą, nie mówiąc już o karetkach.

– Karetki mają co prawda dostępny drugi wjazd od strony szpitala dziecięcego. Ale co z tego, że tam wjadę bez kolejki, jeśli potem wioząc karetką pacjenta muszę przeciskać się między samochodami. To paranoja! – denerwuje się ratownik medyczny. – Pół biedy jeśli pacjent jest w stanie stabilnym, ale co jeśli będzie w stanie zagrożenia życia i nie uda mi się na czas przejechać? Kto weźmie za to odpowiedzialność? – dodaje.

Problem jest też z miejscami wyznaczonymi dla karetek. – W wiacie przy szpitalnym oddziale ratunkowym mieszczą się tylko dwie karetki, pozostałe muszą stać na zewnątrz. Często jest tak, że przyjeżdża kolejna z pacjentem na badania – opowiada nasz rozmówca.

– Miejsca dla karetek są notorycznie zajmowane przez prywatne auta. Wielokrotnie zwracałem uwagę kierowcom, ale bez skutku. Odpowiadają, że zapłacili za wjazd, a wszystkie miejsca na parkingu są zajęte. Absurdalne jest to, że szpital nic z tym nie robi – uważa ratownik.

– Problem jest nam znany, ale niestety jego rozwiązanie nie należy do nas tylko do Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który jest właścicielem terenu, na którym działa parking. To uczelnia organizowała przetarg na jego dzierżawę i zawarła umowę z firmą, która prowadzi parking – tłumaczy Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. – Jest wiele skarg na problemy z autami, ale w takich sytuacjach zawsze odsyłamy do uczelni.

Jak informuje rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, umowa z firmą obsługującą parking wygasa wiosną przyszłego roku. 

– Doraźnie przeprowadzimy rozmowę z dzierżawcą parkingu, zgłaszając żądanie kontrolowania liczby wjeżdżających pojazdów oraz egzekwowania od kierowców prawidłowego parkowania aut – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. – Niedopuszczalne są zatory komunikacyjne na przyszpitalnych ciągach jezdnych, zagraża to bezpieczeństwu. Bezwzględne pierwszeństwo należne jest karetkom i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Władze uczelni nie wykluczają budowy wielopoziomowego parkingu w sąsiedztwie szpitala. – Liczba pojazdów poruszających się po drogach z roku na rok lawinowo rośnie. Docelowo, tylko budowa pojemnego parkingu wielopoziomowego w bezpośrednim sąsiedztwie SPSK 4 może rozwiązać ten problem – zaznacza Matysiak. – Od kilku lat władze uczelni poważnie się do tego przymierzają.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Finał konkursu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim
EKO
galeria

W tych szkołach znają się na laniu wody

Pokazaliśmy, w jaki sposób dbać o tę wodę, bo ona jest w naszym życiu bardzo ważna – podkreśla Justyna Kramarczuk ze Szkoły Podstawowej im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach. To jedna z 39 szkół, które wzięły udział w trzeciej edycji projektu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”.

Przedstawiamy realne zastosowanie pomostów roboczych w praktyce. Sprawdź!

Przedstawiamy realne zastosowanie pomostów roboczych w praktyce. Sprawdź!

Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że dobrej klasy pomosty robocze są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonywanie zadań na różnego rodzaju wysokościach. Mówimy tutaj o pracy maksymalnie bezpiecznej, komfortowej oraz funkcjonalnej.

Weź udział w tworzeniu Carnavalu Sztukmistrzów i Re:tradycji
WAKACJE

Weź udział w tworzeniu Carnavalu Sztukmistrzów i Re:tradycji

W wakacje czekają na nas dwa największe festiwale w Lublinie, które przyciągają turystów z całej Polski oraz świata - Carnaval Sztukmistrzów oraz Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Można wziąć udział we współtworzeniu tych imprez zgłaszając się na wolontariusza.

Ruszył kongres Trójmorza w Lublinie
galeria

Ruszył kongres Trójmorza w Lublinie

Samorządowy Kongres Trójmorza to idea, która ma łączyć samorządowców z 13 krajów. W tym roku debata będzie się skupiać między innymi na sztucznej inteligencji, bezpieczeństwie energetycznym oraz kluczowej infrastrukturze.

Zielone pożyczki BOŚ szansą na tańszą energię z OZE

Zielone pożyczki BOŚ szansą na tańszą energię z OZE

Wywiad z Markiem Szczepańskim - Dyrektorem Departamentu Programów Ekologicznych, Banku Ochrony Środowiska.

Zderzenie karetki i osobówki. Jest 4 rannych

Zderzenie karetki i osobówki. Jest 4 rannych

Karetka jadąc na sygnale uderzyła w tył auta osobowego, którego kierowca skręcał w lewo na parking przed sklepem. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Budowa obwodnicy Chełma
WIDEO
film

Obwodnica Chełma pędzi, reszta czeka na decyzje w urzędniczej kolejce

Drogowcy modlą się o pogodę i gonią z budową obwodnicy Chełma w ramach drogi S12 oraz drugiej nitki na „19”, omijającej Kock i Wolę Skromowską. Pozostałych 11 odcinków ekspresówek czeka w kolejce na rozpoczęcie budowy.

Doświadczony obrońca zostaje w Górniku Łęczna na kolejny sezon

Doświadczony obrońca zostaje w Górniku Łęczna na kolejny sezon

Górnik Łęczna w środę poinformował, że nową umowę z klubem podpisał doświadczony obrońca Jonathan de Amo

Coraz więcej osób decyduje się na tę formę ogrzewania domów

Sprzęt nie spełniał wymogów i nie trafi na rynek

462 sztuki pomp ciepła nie trafi do obrotu z powodu braku odpowiednich certyfikatów. Za producentów wziął się UOKiK i KAS.

Próbował zabić swojego ojca. Resztę życia może spędzić za kratami

Próbował zabić swojego ojca. Resztę życia może spędzić za kratami

23-latek ranił nożem w gardło swojego śpiącego ojca. Został już tymczasowo aresztowany.

Odwieczny dylemat — wiszący czy stojący uchwyt na papier toaletowy? Podpowiadamy!

Odwieczny dylemat — wiszący czy stojący uchwyt na papier toaletowy? Podpowiadamy!

W każdej toalecie niezależnie od jej stylu i rozmiaru znajduje się uchwyt na papier toaletowy. Choć z pozoru może wydawać się to banalnym zadaniem, w rzeczywistości wybór odpowiedniego uchwytu wiąże się z wieloma dylematami. Najważniejszym z nich jest kwestia sposobu montażu — wiszący czy stojący? Z tego artykułu dowiesz się jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego uchwytu na papier toaletowy, a także poznasz wskazówki dotyczące doboru konkretnego modelu do różnych typów łazienek.

Kosmetyki dla całej rodziny – czy to możliwe? Sekrety pielęgnacji, którą pokochacie wszyscy!

Kosmetyki dla całej rodziny – czy to możliwe? Sekrety pielęgnacji, którą pokochacie wszyscy!

Masz dość przeciążonych półek w łazience? Zastanawiasz się, czy istnieją kosmetyki, które może używać cała rodzina i które będą odpowiadać potrzebom dzieci i rodziców? Podpowiadamy, jak odchudzić rodzinną kosmetyczkę i odnieść na tym korzyści ekonomiczne i ekologiczne.

Jak pozycjonowanie lokalne może pomóc zdobyć klientów w Twojej okolicy?

Jak pozycjonowanie lokalne może pomóc zdobyć klientów w Twojej okolicy?

W tym artykule dowiesz się, na czym polega pozycjonowanie lokalne z Semcore. Usługa ta cieszy się ogromnym zaufaniem firm, które chcą dotrzeć ze swoją ofertą do odbiorców, którzy znajdują się na określonym obszarze geograficznym. Koniecznie dowiedz się więcej o pozycjonowaniu z Semcore i przekonaj się, jakie korzyści może przynieść Ci ta usługa.

Nowe szefostwo w zarządzie MPK Lublin

Nowe szefostwo w zarządzie MPK Lublin

Rada Nadzorcza Spółki powołała wczoraj nowego prezesa i wiceprezesa zarządu. To pracownicy od wielu lat związani z MPK.

Koń w rzece Łabuńki. Na pomoc ruszyli strażacy

Koń w rzece Łabuńki. Na pomoc ruszyli strażacy

Zwierzę wpadło do rzeki i nie mogło z niej samodzielnie wyjść. Do akcji ratunkowej ruszyli zamojscy strażacy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Rolnictwo -> Inne -> Sprzedam

wyważanie wentylatorów

Lublin

350,00 zł

Biznes i Finanse -> Usługi -> Zlecę
Wyjątkowa oferta pożyczki

Wyjątkowa oferta pożyczki

brede

500,00 zł

Motoryzacja -> Sprzedam -> Części

pasek

Zamość

35,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

Zamość

390,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

299,00 zł

Komunikaty