Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Mural mistrzyni świata, rekordzistki we wspinaczce na czas, a przede wszystkim lublinianki, Aleksandry Mirosław znajdzie się na jednej z kamienic w centrum Lublina.
Na podwyżki mogą liczyć m.in. pracownicy pomocy społecznej, piecza zastępcza i pracownicy, którzy opiekują się dziećmi do 3. roku życia. Dodatkowe 1000 złotych brutto trafi do ich kieszeni już w lipcu
Miało być otwarte do końca roku, ale już jest zamknięte. Na targowisku przy ul. Ruskiej, bo o nim mowa, dzisiaj (1 lipca) handlujący przedsiębiorcy zostali poinformowani, że mają tydzień na opuszczenie terenu. Zszokowani tą informacją udali się po wyjaśnienia do marszałka województwa lubelskiego.
Pięć nowych elektrycznych rowerów zasiliło miejską flotę w Lublinie. W sumie liczy ona ponad 620 pojazdów. A niedługo ma do nich jeszcze dołączyć rower typu cargo.
Pracował w policji, a gdy przeszedł na emeryturę, w Straży Miejskiej w Lublinie. Teraz Mirosław Sokal został szefem Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w magistracie.
W sobotę dziewczynka uciekła, w niedzielę się odnalazła. Pokonała w tym czasie ponad 400 kilometrów pociągiem. Na nastolatkę z Iławy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natknęli się na dworcu w Lublinie.
Bus z dentystą na pokładzie znowu przejedzie przez Lubelszczyznę. Dzieci i młodzież mogą bezpłatnie skorzystać z opieki stomatologicznej, a także wyleczyć zęby.
Kto ma najwyższe pobory? Kto zgromadził najwięcej oszczędności? Jakimi samochodami jeżdżą i w jakich domach mieszkają lubelscy samorządowcy i prezesi miejskich spółek? Sprawdziliśmy w ich oświadczeniach majątkowych.
Piekarnię Kuźmiuk prowadzoną przez państwa Goławskich na ul. Furmańskiej ozdabiają zielone ściany z winobluszczy i innych pnączy. Poza walorami estetycznymi mają one wiele innych zalet, o których opowiada Katarzyna Goławska.
Kolejny dzień i kolejne ostrzeżenie o niebezpiecznych zjawiskach w przyrodzie. Według synoptyków, nad województwo lubelskie znowu nadejść mogą burze.
Początek wakacji to czas podsumowań tego, co działo się w trakcie roku szkolnego. Wielkim sukcesem była kolejna odsłona programów „Przedsiębiorcze Dzieciaki” oraz „Przedsiębiorcza Młodzież” organizowanych przez lubelski Ratusz. Dzisiaj gościem porannego cyklu Dzień Wschodzi, jest Monika Król, wicedyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin.
1 lipca to jeden z najważniejszych dni w historii Lublina. Dokładnie przed 455 laty w mieście nad Bystrzycą podczas sejmu walnego zawarto Unię Lubelską, porozumienie pomiędzy stanami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Tegoroczne uroczystości upamiętniające wydarzenie rozpoczęły się już w sobotę. Dzisiaj będą kontynuowane.
Barometr Rozwoju Miast 2024, autorski projekt przygotowany, zrealizowany i sfinansowany przez Fundację Łódź – pierwszy Think Tank miejski w Polsce Lublinowi większej satysfakcji nie przynosi. Kozi Gród wyróżnia się w nim wprawdzie jako miasto o dynamicznie rozwijającym się środowisku edukacyjnym, wysokim poziomie zaangażowania społeczności lokalnej oraz potencjale na przyszłość, ale na tym koniec. Ostatecznie w gronie 19. ujętych w zestawieniu największych miast w kraju zajął dopiero 13. miejsce. Jeśli uwzględnimy poziom szczęścia mieszkańców Lublina to jest jeszcze gorzej.
Za nami pierwszy tydzień wakacji. Jak spędzano je przed wieloma laty. Zapraszamy do obejrzenia wakacyjnych zdjęć ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Tradycyjnie już w ostatnią niedziele miesiąca na placu Zamkowym odbyła się Lubelska Giełda Staroci. Lejący się z nieba żar nie wystraszył poszukiwaczy skarbów. Jedni szukali perełek wśród porcelanowych figurek i filiżanek, inni starych mebli czy też epokowych przypinek.
Przez ostatnie dwa tygodnie miłośnicy relaksu, odprężenia ciała i umysłu brali udział w Lublinie w bezpłatnych warsztatach i zajęciach nawiązujących do jogicznego stylu życia. W niedzielę Lublin Joga Festiwal dobiegł końca.
Lubelska fara pozostała jedynie wspomnieniem, a turyści i mieszkańcy mogą oglądać jedynie fundamenty. Ale po dawnym kościele zostało coś jeszcze.
Lublinianie szukają ochłody. W upalną niedzielę wielu z nich wybrało się na Słoneczny Wrotków. Zjeżdżalnie, wodne grzybki czy dziecięce brodziki cieszyły się ogromnym wzięciem. Ci, którzy tłumów nie lubią szukali ochłody na plaży nad Zalewem Zemborzyckim oraz koronach okolicznych drzew.
Czerwiec żegna nas upalną, słoneczną pogodą. O godzinie 15 najcieplej, bo aż 35° Celsjusza było w podwarszawskim Legionowie. A gdzie w województwie lubelskim termometry pokazały najwyższą wartość?
Galeria Sztuki Wirydarz, placówka artystyczna, która mocno i na trwałe wpisała się w lubelski i ogólnopolski pejzaż prezentacji najwybitniejszych polskich, współczesnych artystów malarzy obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z okazji srebrnych urodzin w piątek przy ul. Grodzkiej odbył się wernisaż jubileuszowej wystawy „Konie w pędzie? Coś przybędzie.” Józefa Wilkonia, wybitnego artysty, jednego z filarów polskiej sztuki współczesnej.
Od poniedziałku nastąpią drobne zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej. Na przykład na trasie linii nr 78 pojawią się nowe przystanki
144 z 216 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego z pozytywną oceną. Teraz to mieszkańcy zdecydują o 14,7 mln zł.
Jest nowy kierownik oddziału KRUS w Białej Podlaskiej. Związany z PSL Marek Kupraniuk został powołany bez konkursu.
W sobotę Muzeum Wsi Lubelskiej przeniosło w czasie na przedwojenną prowincję. Przy świetle lampionów, w rytm szlagierów, wirowały setki osób na pierwszej w tym sezonie potańcówce.
W czwartek mieszkańcy Lublina będą mogli porozmawiać o planach przebudowy ulicy Samsonowicza. Na spotkanie zaprasza lubelski ratusz.