Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2022 r.
17:26

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Autor: Zdjęcie autora oprac.agdy
Warsztaty z partnerowania i kontakt improwizacji  proponuje Sebastian Flegiel
Warsztaty z partnerowania i kontakt improwizacji proponuje Sebastian Flegiel (fot. Materiały prasowe)

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najszybciej trzeba się decydować na udział w laboratorium dźwiękowo-ruchowym – tworzenie muzyki do spektakli. Zostały ostatnie wolne miejsca. Zajęcia trwające między 13 a 16 grudnia prowadzi Przemek Degórski. Deklaracja uczestnictwa zakłada udział we wszystkich czterech dniach coachingu.

Warsztat będzie mieć charakter teoretyczno-praktyczny, podczas którego Przemek Degórski przybliży i podzieli się narzędziami oraz sposobami myślenia o tworzeniu dźwięku dla form performatywnych. W oparciu o spektakl "Café Müller" w reżyserii Dominika Więcka, będący zarazem produkcją powstałą w ramach Programu Przestrzenie Sztuki Lublin w Centrum Kultury w Lublinie uczestnicy będą się zastanawiać nad możliwymi alternatywami dźwiękowymi spektaklu.

Wstęp na zajęcia wolny. Zapisy poprzez formularz:  TU 

Warsztat skierowany jest do osób praktykujących i tworzących muzykę lub inne formy dźwiękowe, które zainteresowane są szczególną specyfiką tworzenia muzyki w kontekście ruchu, tańca i choreografii. Wymagane jest posiadanie własnych słuchawek oraz komputera z zainstalowanym oprogramowaniem DAW. Organizatorzy do 6 grudnia 2022 r. skontaktują się z wybranymi osobami.

Więcej na stronie organizatora, czyli ck.lublin.pl

***

W najbliższy piątek, 9 grudnia o godz. 16.30 i 19 Dominika Wójtowicz poprowadzi warsztaty dla kobiet „Obudź mięśnie dna miednicy”. Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej części uczestniczki poznają anatomię i fizjologię dna miednicy. Skoncentrują się na prawidłowych nawykach, by wiedzieć jak codziennymi zachowaniami wspierać dno miednicy. Druga i główna część warsztatu będzie opierać się na praktyce, w czasie której zlokalizują, odciążą, rozluźnią i wzmocnią mięśnie dna miednicy. Prowadząca jest fizjoterapeutką uroginekologiczną, nauczycielką Pilates. W pracy łączy wiedzę z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej oraz treningu medycznego. Zajęcia na sali prób nr 4 w Centrum Kultury w Lublinie. Koszt 30 zł. Zapisy: centrumruchu.ltt.art.pl.

***

Warsztaty z partnerowania i kontakt improwizacji  proponuje Sebastian Flegiel. Zajęcia zaplanowano na sobotę, 10 grudnia od godz. 10.30 do 17.30 na sali prób nr 4 w CK. „Loty wzloty przyloty doloty” poświęcone są tematyce partnerowań w tańcu. - Zaczniemy zgłębiać tajniki dynamicznych partnerować w oparciu o technikę Kontakt Improwizacji oraz techniki prowadzące do zamiany upadku na lądowanie. Poznamy partnerowania małe i duże, skupiając się na budowaniu bezpieczeństwa oraz na swobodzie działania – informują organizatorzy. Sebastian Flegiel jest tancerzem, ruchowcem, performerem, dyplomowanym instruktorem tańca, certyfikowanym masażystą oraz adeptem Aikido. Fascynuje go motoryka, anatomia, dynamika ruchu.

Koszt zajęć 75 zł; zapisy: centrumruchu.ltt.art.pl

***

Zaproszenie dla tancerzy z doświadczeniem w technice tańca klasycznego i współczesnego do udziału w masterclass z Anną Hop. Masterclass ruchowo - choreograficzny w trakcie którego uczestnicy będą bawić się narzędziami twórczymi, które prowadząca stosuje w pracy. Zajęcia zaczną się rozgrzewką, po czym wszyscy wspólnie zagłębią się w zadania i poszukiwania twórcze pobudzające kreatywność. Anna Hop to tancerka, choreografka, pedagog. Tancerka Polskiego Baletu Narodowego, laureatka wielu konkursów.

Zajęcia będą na sali prób nr 4. Koszt udziału 100 zł; zapisy: centrumruchu.ltt.art.pl

***

Wstęp wolny jest na zajęcia organizowane przez Lubelski Teatr Tańca dla seniorek. Osoby 60+ które kochają taniec i chcą go poznać mogą przyjść we wtorek 20 grudnia o godz. 12 do sali prób nr 4. Wstęp jest wolny, trzeba się jedynie zapisać wysyłając informację: taniec@ck.lublin.pl.

Zdaniem organizatorów poprzez ćwiczenia i kreatywne działania taneczne w każdym wieku możemy odkrywać własne możliwości, zdrowo i aktywnie myśląc o funkcjonowaniu ciała. Zajęcia ruchowe działają wspomagająco na uwolnienie napięć w ciele, na procesy uczenia się, m.in na koordynację ruchową i świadomość ciała, mające znaczenie dla zdrowej postawy.

W ramach cyklu warsztatów „O tańcu i z tańcem”, które prowadzi Anna Żak (LTT) oprócz zajęć ruchowych są projekcje filmowe i rozmowy.

Wydarzenia są realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem lokalnym programu jest Centrum Kultury w Lublinie.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

14,00 zł

Różne -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Komunikaty