Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2024 r.
9:46

Dzień otwarty w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewskiego

Autor: Zdjęcie autora KN

Spotkania, rozmowy i pokazy, czekały na odwiedzających, podczas sobotnich dni otwartych w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szkoła od 1993 roku przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego zgodnie z polską podstawą programową. Placówka w 2019 roku wdrożyła program dwujęzyczny z maturą polską, wykorzystując innowacyjną metodę zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego.

- Mamy ofertę programową w dwóch programach, w ich ramach pokazujemy w jaki sposób pracujemy na poszczególnych przedmiotach oraz to w jaki sposób uczniowie zdobywają wiedzę i nabywają umiejętności- mówiła Agnieszka Bojczuk, dyrektorka Liceum Paderewski. I dodała: Oferujemy wysoki poziom nauczania, panuje u nas przyjazna atmosfera, uczniowie mają bardzo dobre relacje z nauczycielami, a to podstawa tolerancji czy wartości obywatelskiej.

Placówka w przyszłym roku szkolnym otwiera trzy klasy, w dwóch programach edukacyjnych polskim-dwujęzycznym oraz międzynarodowym - International Baccalaureate. W każdym z tych programów proponuje cztery analogiczne profile: medyczny, biznesowy, politechniczny i humanistyczny. Dzień otwarty był okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną, która cieszyła się zainteresowaniem, zwłaszcza w klasach dwujęzycznych z językiem angielskim. To w tych klasach nauczanie treści programowych wybranych przedmiotów w danym profilu klasy odbywa się z wykorzystaniem języka angielskiego. Uczniowie po czterech latach nauki w liceum, przystępują do egzaminów matury polskiej z przedmiotów obowiązkowych i rozszerzonych, a egzamin z j. angielskiego zdają na poziomie dwujęzycznym. Nauka opiera się na innowacyjnej metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego.

Uczeń oddziału dwujęzycznego realizuje następujące przedmioty w języku polskim i angielskim:

  • w profilu medycznym: biologię i chemię,
  • w profilu biznesowym: matematykę i geografię,
  • w profilu politechnicznym: matematykę i fizykę,
  • w profilu humanistycznym: geografię (z elementami j. angielskiego).

- Robimy wszystko by nasi uczniowie mieli wrażenie, że matematyka nie jest trudna. Staramy się przygotowywać uczniów do matury międzynarodowej, pokazujemy matematykę po angielsku. Używamy angielskiej terminologii, pokazujemy przedmiot w kontekście zwracając szczególną uwagę na zastosowanie. Nie uczymy klucza odpowiedzi, zależy nam by uczniowie umieli przedmiot zastosować- mówiła Agnieszka Ułanowicz- Święch, nauczycielka matematyki w MLOP.

Maja wybrała Liceum Paderewskiego, bo wyjątkowi są w nim nauczyciele. Wspierają uczniów, pomagają im rozwiązywać problemy, tłumaczą i traktują jak partnera a nie podwładnego. Po programie międzynarodowym na który uczęszcza uczennica marzy o studiach nad morzem.

- Myślę nad Uniwersytetem Gdańskim, konkretnie nad dyplomacją. To dzięki szkole, jesteśmy europejscy, międzynarodowi, znamy języki. Aktualnie uczę się angielskiego, niemieckiego i włoskiego. Chcę działać, coś robić tego nauczyła mnie szkoła- mówiła Maja.

Krzysztof Mozgawa nauczyciel chemii podkreślił, że szkoła stawia na to by uczniowie zdobywali praktyczne umiejętności na lekcjach chemii. Ważnym aspektem wg nauczyciela jest to, że uczniowie dużo robią sami. Zwrócił uwagę na to, że w placówce stosunkowo mało robi się metodą wykładową a praktyka jest codziennością.

- Staramy się by uczniowie zdobywali jak najwięcej kompetencji w innych językach. Bez względu w jaki program realizują. Część zajęć odbywa się w języku angielskim. Mamy niewielkie grupy uczniów maksymalnie 22 osoby w klasie. Nasi uczniowie dostają się na swoje wymarzone uczelnie, a kompetencje jakie zbierają przez lata nauki przekładają się na dalsze kształcenie i życie- mówił Krzysztof Mozgawa, nauczyciel chemii.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Huczwa Tyszowce wywiozła remis 2:2 z boiska Omegi Stary Zamość

PoGrom w spotkaniu kolejki zamojskiej okręgówki, Omega i Huczwa na remis

Sąsiadujące w tabeli Omega Stary Zamość i Huczwa Tyszowce podzieliły się punktami po remisie 2:2. Wicelider Tanew Majdan Stary rozbiła lidera Grom Różaniec 6:1.

Ekran akustyczny przy SP nr 4 w Puławach

Prezydent Puław trafi do więzienia. "Bezduszne, kalekie prawo"

Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do hiszpańskiej Barcelony polecimy z irlandzkim przewoźnikiem Ryanair.
ZDJĘCIA
galeria

¡Hola Barcelona! Ryanair uruchomił loty do Girony

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenie. Od poniedziałku pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio do hiszpańskiej Barcelony. To doskonała wiadomość dla miłośników podróży i mieszkańców województwa lubelskiego.

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

To wcale nie jest prima aprilis. Politechnika Lubelska 1 kwietnia zaprasza przyszłych studentów by poznali szeroką ofertę uczelni.

Padwa musiała uznać wyższość rywali z Żukowa

Niespodziewana porażka Padwy, AZS AWF Biała Podlaska z cenną wygraną

KPR Padwa Zamość bez punktów, AZS AWF Biała Podlaska powiększył dorobek o wygraną z SMS ZPRP I Kielce.

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić
galeria

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić

Lublin. Ulica Chłodna, niedaleko ulica Kunickiego. Niedaleko dworzec, tuż przy skrzyżowaniu komisariat policji. A tuż za nim istne wysypisko śmieci w samym sercu miasta. Miasto o tej sytuacji wie, ale nie może zrobić praktycznie nic.

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Współczesny marketing internetowy wymaga ciągłego mierzenia efektywności działań. Jednym z najważniejszych narzędzi, które umożliwiają to monitorowanie, są KPI (Key Performance Indicators), czyli kluczowe wskaźniki efektywności. Dzięki nim można precyzyjnie ocenić, czy strategie marketingowe przynoszą pożądane rezultaty. W artykule tym przyjrzymy się definicji KPI w marketingu internetowym oraz przedstawimy konkretne przykłady wskaźników, które warto stosować, aby optymalizować działania marketingowe w sieci.

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy
patronat

Przestrzeń twórczej ekspresji. Premierowe spektakle grup inkubatora Osterwy

W Teatrze Osterwy wiosna pachnie premierami. Pachnie też ... dziecięcą wyobraźnią! A wszystko za sprawą Inkubatora Osterwy – miejsca, gdzie marzenia o teatrze materializują się bardzo szybko.

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Poszukiwany przez Hiszpanię Ukrainiec złapany w Polsce

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we współpracy z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez hiszpańskie organy ścigania. Mężczyzna zostanie deportowany do kraju, gdzie będzie odbywać karę.

Ponad 14 tysięcy kibiców na meczu Motor Lublin - Stal Mielec
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Ponad 14 tysięcy kibiców na meczu Motor Lublin - Stal Mielec

Pełna rehabilitacja. Piłkarze Motoru świetnie odpowiedzieli na porażkę z Górnikiem Zabrze. W niedzielę rozbili u siebie Stal Mielec 4:1. Spotkanie na Motor Lublin Arenie oglądało 14195 osób i chyba nie było takich, którzy wychodzili ze stadionu niezadowoleni. Sprawdźcie nasze zdjęcia z trybun.

Jak wyłonić najlepszy software house w zaledwie 3 ruchach?

Jak wyłonić najlepszy software house w zaledwie 3 ruchach?

Wybór odpowiedniego software house’u to jedna z najważniejszych decyzji, jeśli chodzi o tworzenie sklepów internetowych. Aby zwiększyć sprzedaż, zoptymalizować koszty i wykorzystać nowoczesne technologie, musisz znaleźć partnera, który rozumie Twoje potrzeby. Oto trzy najważniejsze kryteria, które pomogą Ci w podjęciu decyzji: doświadczenie, elastyczność technologiczna i komunikacja. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Litoterapia – czym jest i jak można ją stosować w domu?

Litoterapia – czym jest i jak można ją stosować w domu?

Już w starożytności wierzono, że różne rodzaje kamieni mogą oddziaływać na organizm człowieka poprzez przepływ energii, co z kolei ma przekładać się na wzmocnienie ciała i harmonizację ducha. Współcześnie litoterapia jest zaliczana do metod medycyny niekonwencjonalnej. Staje się coraz bardziej popularna w kręgach osób poszukujących naturalnych sposobów na poprawę jakości życia.

Zlecenia transportowe – jak je pozyskiwać?

Zlecenia transportowe – jak je pozyskiwać?

Pozyskiwanie zleceń transportowych jest jednym z najważniejszych wyzwań dla firm przewozowych. W artykule omówimy skuteczne sposoby zdobywania zleceń oraz wskażemy, jak nowoczesne technologie mogą ułatwić ten proces.

W meczu kolejki Ruch Izbica zremisował z Astrą Leśniowice 0:0

Ruch - Astra 0:0, Bug nie zwalnia tempa i komplet wyników chełmskiej klasy okręgowej

W spotkaniu kolejki Ruch Izbica podzielił się punktami z Astrą Leśniowice. Włodawianka nie dała szans Spółdzielcy Siedliszcze. Unia Rejowiec ograła Hetmana Żółkiewka. Bug Hanna pokonał Spartę Rejowiec Fabryczny

Jak ubiegać się o odszkodowania komunistyczne za krzywdy sprzed lat?

Jak ubiegać się o odszkodowania komunistyczne za krzywdy sprzed lat?

Wielu Polaków, którzy doświadczyli represji w latach 1944-1989, może ubiegać się o odszkodowania komunistyczne oraz zadośćuczynienie za poniesione krzywdy. Ustawa z dnia 23 lutego 1991 r. daje taką możliwość osobom niesłusznie skazanym, internowanym lub represjonowanym za działalność na rzecz "niepodległego bytu Państwa Polskiego".

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

14,00 zł

Różne -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Komunikaty