Lubelskie uczelnie zakończyły już internetową rejestrację kandydatów na studia. Część z nich opublikowała listy przyjętych. Wiadomo już, że na niektóre z kierunków będą prowadzone kolejne nabory
Wyniki rekrutacji ogłosił już Uniwersytet Przyrodniczy. – Do poniedziałku włącznie kandydaci mogą składać dokumenty, co będzie potwierdzeniem chęci podjęcia studiów. Na razie wiemy, że do 15 września będzie trwał dodatkowy nabór na architekturę krajobrazu. W przypadku pozostałych kierunków decyzje będą podejmowane, kiedy poznamy ostateczne wyniki – mówi Agnieszka Wasilak z Uniwersytetu Przyrodniczego.
Dzisiaj mija czas na składanie dokumentów na Politechnice Lubelskiej. Dodatkową rekrutację ogłoszono na czterech kierunkach, na których zainteresowanie było mniejsze, niż zakładano. W przypadku edukacji technicznej, matematyki oraz inżynierii bezpieczeństwa trwa ona do dzisiaj, a na inżynierii środowiska – do środy. Dzisiaj zakończy się natomiast rejestracja na nowy kierunek: finanse i rachunkowość.
– Jego powstanie ogłosiliśmy dopiero pod koniec czerwca, dlatego daliśmy kandydatom więcej czasu. Ale już teraz mamy tam dużo chętnych – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka uczelni.
Do środy podjęcie studiów mogą potwierdzać kandydaci do studiowania na KUL. Tu największym zainteresowaniem cieszyły się: prawo, psychologia, filologia angielska, bezpieczeństwo narodowe, administracja, informatyka i sinologia.
– Ale są jeszcze kierunki, na których jest po kilka, albo kilkanaście wolnych miejsc – przyznaje Lidia Jaskuła, rzeczniczka najstarszej lubelskiej uczelni. – Dzisiaj ponownie uruchomimy nasz serwis rekrutacyjny – dodaje.
Blisko 14 tys. osób stara się o przyjęcie na UMCS. Pierwsze listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone w poniedziałek. Najwięcej kandydatów zgłosiło się na prawo (1312), finanse i rachunkowość (999) i psychologię (775). Pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce przoduje jednak jazz i muzyka estradowa, gdzie o jeden indeks rywalizuje siedmiu chętnych.
Także w poniedziałek wyniki rekrutacji ogłosi Uniwersytet Medyczny. Tu rekordowe zainteresowanie zanotowano na stomatologii, gdzie na jedno miejsce przypada 27 kandydatów.