Był wokalistą, gitarzystą i legendą lubelskiej sceny muzycznej. Największą rozpoznawalność przyniósł mu utwór „Konik na biegunach”.
- Zamieszkał w naszym mieście po II wojnie światowej, gdzie w latach 60. zrobił karierę w polskiej muzyce rozrywkowej, będąc m.in. pierwszym wykonawcą, który wylansował hit "Konik na biegunach". Stał się ofiarą antysemickiej nagonki i wyemigrował z Polski w 1968 roku. Zawsze w sercu pozostał lublinianinem i często odwiedzał nasze miasto. Będzie nam go brakowało. Niech spoczywa w pokoju – napisał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina na portalu Facebook.
Hochman na scenie zadebiutował w wieku 15 lat. Szybko zostawał laureatem konkursów i przeglądów muzycznych. Zdobył m.in. II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki, Pieśni i Tańca w 1961 roku. Rok później, wziął udział w konkursie piosenkarskim w Lublinie, gdzie otrzymał wyróżnienie za wykonanie piosenek Paula Anki. Pierwszy raz, znaną wszystkim piosenkę „Konik na biegunach” zaprezentował podczas audycji w Domu Kultury Kolejarza w Lublinie.
Artysta zmarł przeżywszy 80 lat.