W sobotę 8 lipca o 19 w roztoczańskiej części Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się kolejna odsłona „Potańcówki w skansenie”.
To świetna okazja do zabawy pod gołym niebem, podczas której będziecie mogli odbyć malowniczą podróż w czasie. Do tańca przygrywać będzie „Maciejowa Kapela”. Muzycy mają w repertuarze szlagiery z dwudziestolecia międzywojennego. Organizatorzy zapewniają naukę klasycznych tańców takich jak fokstrot i tango, muzykę i sceny kabaretowe, pamiątkowe zdjęcie i dobrze zaopatrzony bufet w skansenowej karczmie – „Kocanka”
Co w menu potańcówki? - Z uwagi na dużą planowaną ilość osób nasze menu na to wydarzenie będzie zdecydowanie skrócone, ale pojawią się na pewno dania z grilla: kiełbasy, żebro, karczek, kaszanka. Dodatkowo: pierogi, bigos z młodej kapusty, chleb ze smalcem, cebularze, forszmak lubelski, rosół i chłodnik. Z ciast na pewno szarlotka - mówi Agnieszka Smolarz z Hotelu Wieniawski. Marka hotelu zobowiązuje. Okazuje się, że skansenowska karczma Kocanka działa pod auspicjami hotelu, gdzie w restauracji „Trzy Romanse” obowiązki szefa kuchni pełni Marcin Żydek. Nie dziwnego, że codzienne menu Kocanki jest na dobrym poziomie. Z jednej strony zjecie tam wiejską kaszankę z mini sałatką, chlebem i musztardą w cenie 12 złotych, z drugiej żeberka marynowane w miodzie, ziemniaki i sałatkę za 38 zł.
Nowa restauracja - Karczma Kocanka jest miejscem, gdzie czas zatrzymał się w pięknej sielankowej wsi, a smaki Lubelszczyzny zapraszają na niezapomnianą kulinarną podróż.
To coś nowego, a zarazem to miejsce które nawiązuje do przeszłości i tradycji ziemi lubelskiej. Wszystko zorganizowane i przygotowane tak, aby uciec od zgiełku miasta. Tradycja, historia i smak. To co najlepsze Lubelszczyzna ma do zaoferowania spotyka się w jednym niepowtarzalnym i wyjątkowym miejscu.
Karczma usytuowana jest w lubelskim skansenie, dodaje to wyjątkowego uroku i charakteru, dzięki temu przyrządzane dania są pełne lokalnego smaku i aromatu - rosoły czy forszmaki gotowane po lubelsku, to tylko niektóre z propozycji kulinarnych. Mięsa pieczone według starych tradycyjnych receptur czy ciasta drożdżowe wypiekane według ludowej tradycji kulinarnej.
Potańcówka ma zakończyć się o godzinie 24. Bilety kosztują 25 zł/ normalny, 15 zł/ ulgowy, można je kupić przez Internet https://bilety.skansen.lublin.pl