

To już druga edycja plebiscytu. Ze 112 propozycji Skarbów, zgłoszonych przez mieszkańców Lublina, do dalszego etapu 16-osobowa komisja wybrała kilkanaście. Głosy na poszczególne propozycje w każdej kategorii można oddawać do 13 listopada

Konkurs wymyślony przez pracownika Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN i działacza Forum Kultury Przestrzeni Marcina Skrzypka po raz pierwszy odbył się rok temu. Wówczas mieszkańcy zgłosili 62 propozycje z całego miasta.
– Po co jest ten plebiscyt? Po to, żeby porozmawiać o pięknych lub ciekawych a nieznanych szerzej zakątkach miasta. Okres lockdownu pokazał, jak bardzo potrzebujemy takich miejsc w swoim codziennym życiu – mówi Marcin Skrzypek. – W Skarbach nie chodzi jednak o turystyczne atrakcje, lecz o zaskoczenie innych swoim znaleziskiem. Być może przechodzą obok tego codziennie, ale nie nigdy nie zwrócili na to uwagi.
Swoje propozycje mieszkańcy Lublina i Świdnika mogli zgłaszać przez trzy tygodnie – do 23 października.
Ze 112 kandydatów na Skarby Kultury Przestrzeni zaproponowanych w tym i zeszłym roku 16-osobowa komisja wybrała 12. Głosować na nie można do 13 listopada.
Skarby Kultury Przestrzeni 2020 - MIEJSCE
Sonda: W kategorii MIEJSCE plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni głosuję na

Skarby Kultury Przestrzeni 2020 - WIDOK
Sonda: W kategorii WIDOK plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni głosuję na

Skarby Kultury Przestrzeni 2020 - OBIEKT
Sonda: W kategorii OBIEKT plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni głosuję na

Skarby Kultury Przestrzeni - INNE
Sonda: W kategorii INNE plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni głosuję na

