Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

30 października 2009 r.
14:33
Edytuj ten wpis

Mam Talent: Kasia Sawczuk już wygrała (wideo)

0 13 A A

Dwunastoletnia wokalistka Kasia Sawczuk z Białej Podlaskiej zasłynęła, kiedy rewelacyjnie zaśpiewała w programie telewizji TVN "Mam Talent”. Ale nie została zakwalifikowana do półfinału i zrobiła się afera. Na forach internetowych, w telewizji i… za oceanem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do Białej Podlaskiej zadzwonił przedstawiciel – uwaga! – Stana Tymińskiego, kanadyjskiego biznesmena, kandydata w polskich wyborach prezydenckich w 1991 i 2005 roku. Przedstawiciel Tymińskiego szukał kontaktu z rodziną Kasi, by zaproponować stypendium utalentowanej bialczance.

To już siedem lat
Anna Sawczuk, mama Kasi, pracuje w bibliotece bialskiego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Opowiada nam, że Kasia zaczęła już czytać pierwsze wyrazy, kiedy miała 5 lat. I właśnie ta umiejętność zaprowadziła ją do zespołu wokalnego "Chwilka”, który działa od dawna przy Klubie Kultury "Piast” w Białej Podlaskiej.

– Kasia wywinęła nam lekki numer. Byliśmy z mężem na wyjeździe zimowym, a nasza pięcioletnia Kasia została z babcią. Zobaczyła afisz zapraszający na zapisy do "Chwilki”. Namówiła babcię i poszły na próbę.
Kasia z uśmiechem do wszystkiego się przyznaje.

Wolała śpiewać dla dorosłych
Ireneusz Parafiniuk, bialski muzyk, twórca i opiekun "Chwilki” dobrze pamięta, że od początku Kasia nie chciała śpiewać piosenek dla dzieci. – Sięgała wyżej – mówi. – Chciała śpiewać dla dorosłych i lubiła trudny repertuar. Czekała nas jednak ciężka praca.

Kasia – zanim poszła do szkoły – wygrała miejscowy konkurs piosenkarski dla dzieci "Piastuś”. W nagrodę Parafiniuk skierował ją do programu telewizyjnego "Od przedszkola do Opola”. Dziewczynka występowała z Haliną Frąckowiak i Katarzyną Gaertner. Śpiewała "Weselne dzieci”. W drugim występie na warsztat wzięła utwory z filmów Disneya.

Mama wspomina, że najpierw musiała na komputerze przepisywać Kasi teksty piosenek. – Były napisane dużymi literami. Podczas jednego z nagrań ekipa była zdziwiona, kiedy córka poprosiła "Mamusiu zapomniałam słów. Daj kartkę”. Byli zaskoczeni, że drobniutkie dziecko już czyta. Tym bardziej, że Kasia zawsze wyglądała na młodszą, niż jest w rzeczywistości.

Casting
Przyszły lata prób i długiego czekania na większy sukces.

– Ona nie nadaje się na festiwale dla dzieci. Tam trzeba mieć inny repertuar. Dramatyczny sopran Kasi jest niezwykle bojowy. Słaba, niepozorna dziewczynka zaskakuje siłą głosu. Zdumiewa osobowością. Tu nie ma cudów. Kasia śpiewa całą swoją osobą – podkreśla Parafiniuk, i dodaje jak wiele ciężkich prób przeszła Kasia.

Tymczasem, rodzice zgłaszają ją do programu "Mam talent”. Najpierw były wstępne castingi w Warszawie i wreszcie słynny występ w Gdańsku.

Program był nagrywany w czerwcu. 4 lipca został nagrany werdykt jury. Jak grom z jasnego nieba uderzył w dziewczynkę, która oczarowała widownię. Kasia i rodzina musiały trzymać w tajemnicy wyniki tamtych nagrań. Burza powstała po wyemitowaniu programu w ostatni weekend.

Propozycje
Kasia Sawczuk rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę Anny German "Tańczące Eurydyki”. Występ uczennicy I klasy bialskiego Publicznego Gimnazjum im. E. Plater przyjęli widzowie na stojąco. Widownia oszalała na jej punkcie. Kuba Wojewódzki, Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak byli zachwyceni i byli "trzy razy na tak”.

Tyle że później nie zakwalifikowali jej do półfinału. Kasia zachowała się spokojnie. Nie wpadała w rozpacz. Przed kamerami TVN gratulowała awansowanym do półfinału.

Na kilku portalach internetowych pojawiły się protesty przeciwko skrzywdzeniu młodej wokalistki z Białej Podlaskiej (podobnie, jak w przypadku równie młodej Kasi Pomowskiej).

– Otrzymaliśmy wiele telefonów z gratulacjami. Kasia dostała też wiele ciepłych słów poparcia na Naszej Klasie. Próbowała odpowiadać i dziękować na wszystkie sygnały. Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji – przyznaje Anna Sawczuk.

Nie mniej zaskoczyły ją telefony z propozycjami występów. – Chcemy porozmawiać z Kasią, czy zgadza się na koncertowanie. I koniecznie zapytamy pana Irka. To bardzo dobry nauczyciel. Potrafi rozmawiać z dziećmi i zachęcić ich do długiej, uporczywej pracy na próbach.

Jaka tam gwiazda…
Ojciec dziewczynki, Jacek Sawczuk, nauczyciel fizyki w bialskim ZSZ nr 2, mówi, że traktują to wszystko jak przygodę: Najważniejsze, że dziecko się rozwija.

A sama Kasia spokojnie przygotowuje się do kolejnych występów. W środę została zaproszona do programu telewizyjnego "Dzień dobry TVN”, gdzie na żywo zaprezentowała znaną piosenkę Raya Charlesa "Georgia on my mind”. – Jestem zadowolona z siebie. Nie czuję się żadną wielką gwiazdą. Po prostu, śpiewam już siedem lat.

Po protestach widzów i internautów Agnieszka Chylińska przyznała się wtedy do kaca moralnego po niedopuszczeniu do półfinału Katarzyn Sawczuk i Popowskiej. Wojciech Iwański, reżyser programu, dał nadzieję odrzuconym wokalistkom, że może jeszcze zostanie złamany regulamin, a one przywrócone do programu.

Co dalej
Ta sytuacja zdumiewa Ireneusza Parafiniuka. Nie ukrywa, że "afera” budzi jego zniesmaczenie. Nawet gdyby zapadła decyzja o półfinale dla Kasi, trudno będzie jej powrócić do programu. Inni uczestnicy półfinału już 4 lipca wiedzieli, że będą dalej startować i przygotowywali swoje wystepy. – Uczestnicy show "Mam talent” walczą o nagrodę 300 tys. zł. Przygotowują się ze specjalistami…

Kasia Sawczuk śpiewa w DDTVN:


Pozostałe informacje

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba

Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę
Zamość
galeria

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę

Już nie major Piotr Grabczak, ale kpt. Robert Ząbek jest zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu. To kolejna kadrowa zmiana w służbie więziennej, jaka zaszła w ostatnim czasie. A wszystko to po ucieczce groźnego przestępcy.

Grudniowy Jarmark Świąteczny w Zamościu ma już 10-letnią tradycję. Podczas wydarzenia odbywają się występy artystyczne, ale również handel. W minionych latach na straganach można było kupować najróżniejsze przedmioty, również rękodzieło

Świąteczny jarmark już wkrótce. Więcej rękodzieła, mniej „chińszczyzny”

Nie tylko handlowcy, których stać na opłatę za stoisko, ale być może również lokalni artyści i rękodzielnicy będą mieli dla siebie miejsce na grudniowym Jarmarku Świątecznym w Zamościu. Prezydent rozważa udostępnienie dla tej grupy specjalnego namiotu.

Pociąg, który miał dotrzeć do Lublina został dość poważnie uszkodzony

Ciężarówka wjechała pod pociąg do Lublina. Jest kilka osób rannych

Siedem osób zostało rannych w wypadku, jaki dzisiaj wczesnym popołudniem wydarzył się niedaleko Sochaczewa. Pod pociąg, który miał dotrzeć do Lublina, wjechała ciężarówka.

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości
galeria

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości

Jak znaleźć pracę, praktyki lub zmienić ścieżkę zawodową? Z pomocą przyszło 40 wystawców, a w tym lubelskie firmy i instytucje.

Chełm przepięknie rozbłysnął na święta
DUŻO ZDJĘĆ
galeria

Chełm przepięknie rozbłysnął na święta

Ulice, place i skwery rozświetlone przyciągającymi wzrok iluminacjami. A wśród nich spacerujący z zaciekawieniem ludzie. W Chełmie magia świąt rozbłysła już miesiąc przed Bożym Narodzeniem, a miasto ponownie chce się włączyć w walkę o miano najpiękniej rozświetlonego w kraju.

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Na dworcu metropolitalnym w Lublinie nie ma gdzie usiąść w oczekiwaniu na autobus – zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przekonuje, że "obiekt zapewnia miejsca oczekiwania w wielu lokalizacjach, oferując dogodne warunki dla wszystkich grup".

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego wezwali policję, bo im się nudziło. Teraz naprawdę zapłacą za swój czyn.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium