Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

1 kwietnia 2016 r.
21:43

Zawsze krok do przodu. Rozmowa z Justyną Frankiewicz-Popiołek

Justyna Frankiewicz-Popiołek
Justyna Frankiewicz-Popiołek

Rozmowa z Justyną Frankiewicz-Popiołek, zwyciężczynią tegorocznej edycji naszego plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza, właścicielką Centrum Edukacji Innowacyjnej w Puławach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Czym jest dla pani przedsiębiorczość?

- To przede wszystkim dynamika, otwartość na zmiany, rozwijanie się, inwestowanie we własny biznes. To bycie zawsze krok do przodu. Nie boję się wyzwań i podejmowania ryzyka, kierowania się intuicją, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Tak rozumiana przedsiębiorczość nie miałaby jednak racji bytu bez wspaniałego zespołu. Dzięki moim współpracownikom osiągnęłam sukces. To ludzie, dla których, podobnie jak dla mnie, praca jest pasją i dlatego są jej tak oddani. Uwielbiamy uczyć.

• W pani Centrum Edukacji Innowacyjnej wykorzystywana jest metoda Helen Doron. Na czym ona polega?

- To metoda nauczania języka angielskiego od 3 miesiąca życia. Polega ona na imitowaniu nauki języka ojczystego i naukę poprzez zabawę. Lekcje odbywają się w całości w języku angielskim. Dlatego dzieci tak szybko go chłoną i w krótkim czasie robią znaczne postępy. Wykupiliśmy też licencję na prowadzenie zajęć z matematyki metodą MathRiders i programu ruchowego Ready, Steady Move! łączącego taniec, jogę i pilates. Te zajęcia prowadzone są z kolei w języku angielskim i hiszpańskim. Więc przy okazji rozwoju ruchowego dzieci uczą się także języków. Programy wykorzystujemy w naszym przedszkolu i żłobku Kraina Wiedzy.

• Chodzi o to, żeby rozwijać talenty od małego?

- Tak, bo pierwsze sześć lat jest kluczowe w rozwoju dziecka. Wtedy nauka języków przychodzi bardzo naturalnie, bez problemów. Dlatego chcemy to optymalnie wykorzystać.

• Czy zwycięstwo w naszym plebiscycie to dla pani ważna nagroda?

- To dla mnie bardzo ważny tytuł. Całe dorosłe życie poświęciłam na rozwijanie swojej zawodowej pasji. Udało mi się to pogodzić z życiem rodzinnym, które jest równie udane. To nieprawda, że kobieta może być albo dobrą matką albo bizneswoman. Mnie się udało to z sukcesem połączyć. Tytuł kobiety przedsiębiorczej to potwierdza i pokazuje, że niczego nie przegapiłam, nie odpuściłam i że w wieku 43 lat osiągnęłam już tyle, że mogę się tylko cieszyć. To bardzo fajne uczucie.

• A co uważa pani za swój największy sukces?

- Jestem kobietą spełnioną na wielu polach. To daje mi ogromną satysfakcję i napędza mnie do dalszego działania. Staram się to przekazywać moim dzieciom, żeby podążały za swoimi marzeniami, realizowały swoje pasje, były otwarte na świat. Myślę, że szczęśliwa, spełniona mama jest dla nich inspiracją.

• Ma pani jeszcze czas na pozazawodowe pasje?

- Zaczęłam mieć ten czas dopiero po 40. Teraz umiem zrezygnować z niektórych rzeczy i świadomie zostawić sobie chwile tylko dla siebie. Zaczęłam być aktywna fizycznie, znajduję czas na siłownię, tenisa. Wcześniej odkładałam to na później, ciągle mi brakowało czasu tylko dla siebie. Teraz chcę go maksymalnie wykorzystać. Uwielbiam podróżować. Podróżujemy całą rodziną: z mężem, córkami i synem, a kilka razy w roku wyjeżdżamy z mężem tylko we dwoje. Oboje staramy się, żeby nasz związek cały czas się rozwijał.

Kobieta Przedsiębiorcza 2016

Justyna Frankiewicz-Popiołek, właścicielka Centrum Edukacji Innowacyjnej w Puławach wygrała w SMS-owym głosowaniu tegorocznej, ósmej już edycji naszego plebiscytu. Zdobyła aż 2350 głosów.

Równorzędne pierwsze miejsce kapituła naszego plebiscytu przyznała Idze Sarzyńskiej, twórczyni i projektantce Pracowni Artystycznej Sarzyński za miedzy innymi za kontynuowanie tradycji piekarniczych rodziny Sarzyńskich, za promocję lubelskich produktów i lubelskiej sztuki cukierniczej w prestiżowych wydawnictwach.

Drugie miejsce w głosowaniu naszych czytelników zajęła Agnieszka Krawczyk, właścicielka Beauty Dental Clinic (2223 głosy), a trzecie: trio przedsiębiorczych pań - Julia Siegieda, Emilia Bącik, Anna Chargot-Cużytek, właścicielki firmy Infinitum (1327 głosów).

W tym roku w naszym konkursie wzięło udział 15 pań, które wyróżniają się aktywnością, kreatywnością i przedsiębiorczością. W głosowaniu SMS-owym oddano łącznie ponad 7,5 tysiąca głosów.

Nasze laureatki nagrodziliśmy podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Lawendowym Dworku w Lublinie.

Pozostałe informacje

Konklawe po śmierci Franciszka. Znana jest data wydarzenia

Konklawe po śmierci Franciszka. Znana jest data wydarzenia

Watykan poinformował, że konklawe po śmierci papieża Franciszka odbędzie się 7 maja.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - uważajmy na rowerzystów i motocyklistów

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - uważajmy na rowerzystów i motocyklistów

Wraz z nadejściem wiosny na drogi województwa lubelskiego wrócili motocykliści i rowerzyści. Sprzyjająca aura zachęca do jazdy, jednak policja przypomina – bezpieczeństwo musi być priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Olimpiakos Tarnogród w sobotę przegrał wysoko z Pogonią 96 Łaszczówka

Zamojska klasa okręgowa. Hokejowy wynik w Tarnogrodzie

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 22. kolejki Olimpiakos Tarnogród mierzył się u siebie Pogonią 96 Łaszczówka. Mecz był bardzo emocjonujący, bo padło w nim aż dziewięć goli, a po końcowym gwizdku z wygranej cieszyli się goście

Pozostałości przedwojennej dzielnicy żydowskiej odkopane w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Pozostałości przedwojennej dzielnicy żydowskiej odkopane w Lublinie

Podczas prac ziemnych na Błoniach Zamkowych w Lublinie odkryto prawdziwą perełkę - pozostałości po zabudowie dawnej dzielnicy żydowskiej.

Szkło hartowane vs folia ochronna – co lepiej chroni ekran?

Szkło hartowane vs folia ochronna – co lepiej chroni ekran?

Ekran to najdelikatniejszy i jednocześnie jeden z najważniejszych elementów każdego smartfona. Uszkodzenie wyświetlacza może być nie tylko kosztowne w naprawie, ale też uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Dlatego coraz więcej użytkowników decyduje się na zabezpieczenie ekranu zaraz po zakupie telefonu. Do wyboru mamy dwie podstawowe opcje: szkło hartowane i folia ochronna. Które rozwiązanie jest lepsze? Przyjrzyjmy się obu metodom zabezpieczania wyświetlacza, ich wadom, zaletom i zastosowaniom.

Ocieplenie domu – jaki materiał wybrać?

Ocieplenie domu – jaki materiał wybrać?

Przyjemny, ciepły dom to marzenie każdego właściciela. Dobry materiał izolacyjny sprawia, że zimą oszczędzamy na ogrzewaniu, a latem wnętrze nie nagrzewa się nadmiernie. Przyjazna atmosfera w domu to też mniejszy stres związany z przeciągami czy wilgocią. Zanim podejmiesz decyzję o konkretnym rozwiązaniu, warto przyjrzeć się zaletom i ograniczeniom najpopularniejszych technologii.

Piłkarze Tura Milejów są już bardzo blisko awansu do IV ligi

Siedem goli Tura Milejów w meczu z Hetmanem Gołąb, wyniki lubelskiej okręgówki

Tur Milejów nie zatrzymuje się w drodze po awans do IV Ligi. Podopieczni Tomasza Zająca rozbili Hetmana Gołąb aż 7:2.

UOKiK bada rynek odpadów w Lublinie. Przeszukania w Kom-Eko i Koma Lublin

UOKiK bada rynek odpadów w Lublinie. Przeszukania w Kom-Eko i Koma Lublin

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwego porozumienia ograniczającego konkurencję na rynku odbioru i zagospodarowania odpadów w Lublinie. Sprawa dotyczy dwóch firm: Kom-Eko i Koma Lublin.

Wybierz klapki na lato i ciesz się komfortem w upalne dni

Wybierz klapki na lato i ciesz się komfortem w upalne dni

Wysokie temperatury w czasie lata sprawiają, że zamknięte obuwie przestaje się sprawdzać. Zamiast niego warto sięgnąć po klapki, które są lekkie i pozwalają stopom odpocząć. Co więcej, znakomicie prezentują się w towarzystwie zwiewnych letnich strojów. Jeśli zatem szukasz wygodnych klapków dla siebie, sprawdź, po jakie modele warto sięgnąć w sklepie.

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

Wózki widłowe to nieocenione narzędzia w magazynach, na budowach i w centrach logistycznych. Choć obsługa tych maszyn wydaje się prosta, to w praktyce wiele osób popełnia błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia towaru, awarii sprzętu, a nawet groźnych wypadków. Oto pięć najczęstszych pomyłek, których warto unikać, aby praca była bezpieczna i efektywna.

Po wyjazdowym remisie z LZS Sielczyk trener Orląt Łuków Adrian Świderski podał się do dymisji

Orlęta Łuków bez trenera, 11 goli Lutni Piszczac i wszystkie wyniki bialskiej okręgówki

Podział punktów w meczu LZS Sielczyk z Orlętami Łuków sprawił, że do dymisji podał się szkoleniowiec łukowian Adrian Świderski. Dymisja została przyjęta. ŁKS Łazy wygrał po raz pierwszy w rundzie wiosennej. Rezerwy Podlasia II Biała Podlaska lepsze od Unii Krzywda. Victoria Parczew rozbiła Kujawiaka Stanin, a Az-Bud Komarówka Podlaska Sokoła Adamów. Lutnia Piszczac rozgromiła Grom Kąkolewnica 11:1.

Tysiąclecie Królestwa Polskiego – uroczyste obchody już 11 maja w Lublinie

Tysiąclecie Królestwa Polskiego – uroczyste obchody już 11 maja w Lublinie

W niedzielę 11 maja Lublin stanie się centrum narodowych obchodów Tysiąclecia Królestwa Polskiego. Wydarzenie upamiętni 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego, która na trwałe wpisała Polskę w mapę europejskiej cywilizacji.

System dedykowany czy gotowy – co lepsze dla firmy?

System dedykowany czy gotowy – co lepsze dla firmy?

Wybór odpowiedniego oprogramowania stanowi często punkt zwrotny w rozwoju przedsiębiorstwa. Decyzja między systemem dedykowanym a gotowym bywa trudna, gdyż wpływa na funkcjonowanie firmy, jej efektywność i koszty operacyjne. Warto zatem przyjrzeć się najważniejszym aspektom obu rozwiązań, aby zrozumieć, które może okazać się bardziej korzystne.

Sobel, KęKę, O.S.T.R., KIZO – wielkie koncerty już w maju
Dzień wschodzi
film

Sobel, KęKę, O.S.T.R., KIZO – wielkie koncerty już w maju

W programie „Dzień Wschodzi” gościmy Adama Leśniaka, przewodniczącego Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej. W energetycznej rozmowie opowiada o idei Juvenaliów, zdradza szczegóły tegorocznego line-upu i podkreśla, jak ważną rolę odgrywa kultura studencka w budowaniu tożsamości akademickiej.

Piłkarze KS Cisowianka Drzewce przegrali w Bełżycach

KS Cisowianka Drzewce w końcówce stracił wszystkie punkty w Bełżycach

KS Cisowianka Drzewce był na prowadzeniu przez większość spotkania, ale kompletnie zawalił końcówkę i wyjechał z Bełżyc bez punktu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium